Logo Srebrnie
Wszystko o jubilerstwie SREBRNE FORUM PYTANIA - OGŁOSZENIA czy warto?

czy warto?

czy warto?

KatarzynaW.
Miedziany
2
11-16-2020, 07:03 PM
#1
Witam. Mam 40 lat dwójkę małych dzieci (późne macierzyństwo) . Nie długo emerytura, nie ma sensu dłużej pracować, nic dzięki temu nie osiągnę a praca trudna ( resort mundurowy). Od zawsze chciałam robić biżuterię brakowało mi odwagi, życie ucieka a we mnie to siedzi. Mam do Państwa pytanie. Czy warto zaczynać od zera ? Znalazłam kurs we Wrocławiu ale koszt 7500 zł na chwile obecną to dość dużo . Nie mam pewności czy warto stąd moje pytanie. Doradźcie coś jako doświadczeni w zawodzie? Może dzięki wam podejmę właściwą decyzję.  Z góry dziękuje za pomoc.
KatarzynaW.
11-16-2020, 07:03 PM #1

Witam. Mam 40 lat dwójkę małych dzieci (późne macierzyństwo) . Nie długo emerytura, nie ma sensu dłużej pracować, nic dzięki temu nie osiągnę a praca trudna ( resort mundurowy). Od zawsze chciałam robić biżuterię brakowało mi odwagi, życie ucieka a we mnie to siedzi. Mam do Państwa pytanie. Czy warto zaczynać od zera ? Znalazłam kurs we Wrocławiu ale koszt 7500 zł na chwile obecną to dość dużo . Nie mam pewności czy warto stąd moje pytanie. Doradźcie coś jako doświadczeni w zawodzie? Może dzięki wam podejmę właściwą decyzję.  Z góry dziękuje za pomoc.

kriss
Diamentowy
2,209
11-17-2020, 10:58 AM
#2
Czy warto ? Na to pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć. Pooglądaj filmy na Youtube. Kup kilka drobnych narzędzi, podejdź do złotnika w swojej okolicy, może sprzeda Ci trochę materiału
do eksperymentów. Drut, blacha, lut, albo powie gdzie możesz się w takie rzeczy zaopatrzyć. Zadasz pytania tu na forum, to na pewno dostaniesz odpowiedzi.

Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
kriss
11-17-2020, 10:58 AM #2

Czy warto ? Na to pytanie musisz sobie sama odpowiedzieć. Pooglądaj filmy na Youtube. Kup kilka drobnych narzędzi, podejdź do złotnika w swojej okolicy, może sprzeda Ci trochę materiału
do eksperymentów. Drut, blacha, lut, albo powie gdzie możesz się w takie rzeczy zaopatrzyć. Zadasz pytania tu na forum, to na pewno dostaniesz odpowiedzi.


Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/

cactoos
Diamentowy
1,585
11-18-2020, 07:45 PM
#3
(11-16-2020, 07:03 PM)KatarzynaW. . Od zawsze chciałam robić biżuterię brakowało mi odwagi, życie ucieka a we mnie to siedzi. Mam do Państwa pytanie. Czy warto zaczynać od zera ?

Zawsze warto realizować marzenia. Jest takie powiedzenie, że robiąc to co lubisz, nigdy nie będziesz pracować. Powodzenia.

"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
cactoos
11-18-2020, 07:45 PM #3

(11-16-2020, 07:03 PM)KatarzynaW. . Od zawsze chciałam robić biżuterię brakowało mi odwagi, życie ucieka a we mnie to siedzi. Mam do Państwa pytanie. Czy warto zaczynać od zera ?

Zawsze warto realizować marzenia. Jest takie powiedzenie, że robiąc to co lubisz, nigdy nie będziesz pracować. Powodzenia.


"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski

Ryszard68
Złoty
113
11-18-2020, 10:25 PM
#4
Zasadnicze pytanie czy chcesz dlubac dla przyjemnosci czy chcesz prowadzic biznes zarobkowy?
Ryszard68
11-18-2020, 10:25 PM #4

Zasadnicze pytanie czy chcesz dlubac dla przyjemnosci czy chcesz prowadzic biznes zarobkowy?

admin
Administrator
621
11-19-2020, 08:39 PM
#5
Zastanów się czy nie lepiej najpierw spróbować samodzielnej zabawy. Poszukaj tematów prostych na początek:
ArtClay, wire wrapping - piękne przedmioty można wykonać za niewielkie pieniądze.
Zainwestuj w narzędzia, srebrną blachę, drut.
admin
11-19-2020, 08:39 PM #5

Zastanów się czy nie lepiej najpierw spróbować samodzielnej zabawy. Poszukaj tematów prostych na początek:
ArtClay, wire wrapping - piękne przedmioty można wykonać za niewielkie pieniądze.
Zainwestuj w narzędzia, srebrną blachę, drut.

Geodyk
Srebrny
38
11-22-2020, 11:03 PM
#6
Jedno masz życie...Działaj! Im bardziej oryginalne rzeczy będziesz tworzyć tym bardziej się będziesz nakręcać,a jak Twoje wyroby będą się podobać,a do tego będziesz dumna z siebie odkryjesz że to co robisz jest dobre i warto rano wstawać i tworzyć niepowtarzalne piękno...
Chociaż wiem że teraz to może być trudny okres do rozpoczęcia działalności,ale do nauki jak najbardziej ok.
PZDR
Geodyk
11-22-2020, 11:03 PM #6

Jedno masz życie...Działaj! Im bardziej oryginalne rzeczy będziesz tworzyć tym bardziej się będziesz nakręcać,a jak Twoje wyroby będą się podobać,a do tego będziesz dumna z siebie odkryjesz że to co robisz jest dobre i warto rano wstawać i tworzyć niepowtarzalne piękno...
Chociaż wiem że teraz to może być trudny okres do rozpoczęcia działalności,ale do nauki jak najbardziej ok.
PZDR

GRAWERka
Platynowy
477
11-25-2020, 10:28 PM
#7
Warto spróbować - mam 56 lat - zaczynałem chyba w wieku 45 i tu na forum nauczyłem się emaliowania.
Kurs - bez podstaw i za taką cenę to chyba trochę za wcześnie.
Może wcale Ci się nie spodoba taka ciężka i brudna praca ?

Pozdrawiam.
GRAWERka
11-25-2020, 10:28 PM #7

Warto spróbować - mam 56 lat - zaczynałem chyba w wieku 45 i tu na forum nauczyłem się emaliowania.
Kurs - bez podstaw i za taką cenę to chyba trochę za wcześnie.
Może wcale Ci się nie spodoba taka ciężka i brudna praca ?


Pozdrawiam.

KatarzynaW.
Miedziany
2
01-03-2021, 05:21 PM
#8
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi . Pół życia o tym myślę , czas dać krok do przodu. Wasze słowa są motywacją. Czas na zmiany . Wielkie dziękują .
KatarzynaW.
01-03-2021, 05:21 PM #8

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi . Pół życia o tym myślę , czas dać krok do przodu. Wasze słowa są motywacją. Czas na zmiany . Wielkie dziękują .

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości