Pytanie do mistrzów - lutowanie krawędzi obrączki, co robię źle
Pytanie do mistrzów - lutowanie krawędzi obrączki, co robię źle
Cytat:i lut albo rozlewa się po jednym pasku albo topi się końcówka mosiądzu (zdjęcie)Grzejesz mocniej jeden kawałek dlatego lut rozlewa się na nim. Następnie od długiego grzania się nadtapia.
OldBastard, załóż przede wszystkim najmniejszą dyszę w palniku. Też mam peruna.
Cytat:i lut albo rozlewa się po jednym pasku albo topi się końcówka mosiądzu (zdjęcie)Grzejesz mocniej jeden kawałek dlatego lut rozlewa się na nim. Następnie od długiego grzania się nadtapia.
Dzięki za konstruktywne podpowiedzi. Rzeczywiście początki twardego lutowania są koszmarne. Dzisiaj, po kilkunastu próbach, wreszcie zrozumiałem co to znaczy rozgrzewanie materiałów i jak ocenić temperaturę odpowiednią do lutowania. Dyszę mam zmienioną na najmniejszą. Mam wreszcie porządną lutówkę Degussa H i coraz lepiej mi to lutowanie wychodzi. Jak w życiu - praktyka, praktyka, praktyka.