Logo Srebrnie
Wszystko o jubilerstwie SREBRNE FORUM CAŁA RESZTA jak nagrac Polski slownik poprawnej pisowni

jak nagrac Polski slownik poprawnej pisowni

jak nagrac Polski slownik poprawnej pisowni

Strony (2): 1 2 Dalej
Nordwind
Platynowy
470
05-05-2015, 11:47 AM
#1
Po ostatnich wydazeniach postanowilem cos w tym kierunku zrobic aby w przyszlosci uniknac podobnej sytuacji.
Na wstepie dzekuje wszystkim za Przeslane mi wiadomosci na forum jak tez na PW i Fackebook.
Jedrus nie obrazilem sie na Ciebie - Trafiles  w bolaca rane i mnie ponioslo.
No ale do zeczy.
Wczoraj pröbowalem nagrac Polski Slownik poprawnej pisowni   -  po wielu pröbach i nagraniu programu Mozilla na kturym to mialo byc - podnioslem biala flage.
Dlatego prosze abyscie mi krok po kroku pomogli ten program nagrac . Mysle ze z czasem moze jeszcze sie komus przydac.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2015, 09:50 PM przez Nordwind.
Nordwind
05-05-2015, 11:47 AM #1

Po ostatnich wydazeniach postanowilem cos w tym kierunku zrobic aby w przyszlosci uniknac podobnej sytuacji.
Na wstepie dzekuje wszystkim za Przeslane mi wiadomosci na forum jak tez na PW i Fackebook.
Jedrus nie obrazilem sie na Ciebie - Trafiles  w bolaca rane i mnie ponioslo.
No ale do zeczy.
Wczoraj pröbowalem nagrac Polski Slownik poprawnej pisowni   -  po wielu pröbach i nagraniu programu Mozilla na kturym to mialo byc - podnioslem biala flage.
Dlatego prosze abyscie mi krok po kroku pomogli ten program nagrac . Mysle ze z czasem moze jeszcze sie komus przydac.

kriss
Diamentowy
2,209
05-05-2015, 01:21 PM
#2
Nordwind sam używam chroma i przypuszczam, że w opcjach tych przeglądarek są odpowiednie moduły, które włączasz. Nic nie musisz pobierać. Co do polskich znaków na dole monitora masz ikonę klawiatury. Musisz wybrać polską programisty i znikną niemieckie litery. Dopiero w tedy ustaw w przeglądarce słownik/korekta pisowni.
w chromie : ikona w górnym rogu trzy poziome linie \ ustawienia \ rozwijasz listę pokaż ustawienia zaawansowane \ zaznaczasz moduł języki \ ustawienia języka i sprawdzania treści. W innych przeglądarkach powinno być podobnie. Ale sam jestem matematykiem nie polonistą i szczerze mi to w........................................i ZąbkiZąbkiZąbki
Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2015, 01:30 PM przez kriss.
kriss
05-05-2015, 01:21 PM #2

Nordwind sam używam chroma i przypuszczam, że w opcjach tych przeglądarek są odpowiednie moduły, które włączasz. Nic nie musisz pobierać. Co do polskich znaków na dole monitora masz ikonę klawiatury. Musisz wybrać polską programisty i znikną niemieckie litery. Dopiero w tedy ustaw w przeglądarce słownik/korekta pisowni.
w chromie : ikona w górnym rogu trzy poziome linie \ ustawienia \ rozwijasz listę pokaż ustawienia zaawansowane \ zaznaczasz moduł języki \ ustawienia języka i sprawdzania treści. W innych przeglądarkach powinno być podobnie. Ale sam jestem matematykiem nie polonistą i szczerze mi to w........................................i ZąbkiZąbkiZąbki

szrapnel
Platynowy
301
05-05-2015, 01:30 PM
#3
Nordwind - słownik się może przydać do zleceń żeby nie było wtopy, ale olej Pan te uszczypliwości i zajmij się lepiej tym co robisz do tej pory, bo robisz to dobrze Uśmiech

Kiedyś czytałem tekst na temat zmiany szyku liter w wyrazach (ich liczba musi być zbliżona) zeby dola sei go pzreytczac ze zoruzmeienim... dopóki nie są to teksty do publikacji naukowej nie jest to istotne.


poniżej link do słowników w mozilli ale myślę ze już ktoś Ci pomaga.
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/language-tools/

ps. jesli ustawienia niemieckojezyczne są potrzebne mimo to, zainstaluj dodatkowa inna przegladarke w ktorej zainstalujesz polski slownik
Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2015, 01:32 PM przez szrapnel.
szrapnel
05-05-2015, 01:30 PM #3

Nordwind - słownik się może przydać do zleceń żeby nie było wtopy, ale olej Pan te uszczypliwości i zajmij się lepiej tym co robisz do tej pory, bo robisz to dobrze Uśmiech

Kiedyś czytałem tekst na temat zmiany szyku liter w wyrazach (ich liczba musi być zbliżona) zeby dola sei go pzreytczac ze zoruzmeienim... dopóki nie są to teksty do publikacji naukowej nie jest to istotne.


poniżej link do słowników w mozilli ale myślę ze już ktoś Ci pomaga.
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/language-tools/

ps. jesli ustawienia niemieckojezyczne są potrzebne mimo to, zainstaluj dodatkowa inna przegladarke w ktorej zainstalujesz polski slownik

olax
Platynowy
592
05-05-2015, 01:53 PM
#4
(05-05-2015, 11:47 AM)Nordwind Po ostatnich wydazeniach postanowilem cos w tym kierunku zrobic aby w przyszlosci uniknac podobnej sytuacji.
Na wstepie dzeköje wszystkim za Przeslane mi wiadomosci na forum jak tez na PW i Fackebook.
Jedrus nie obrazilem sie na Ciebie - Trafiles  w bolaca rane i mnie ponioslo.
No ale do zeczy.
Wczoraj pröbowalem nagrac Polski Slownik poprawnej pisowni   -  po wielu pröbach i nagraniu programu Mozilla na kturym to mialo byc - podnioslem biala flage.
Dlatego prosze abyscie mi krok po kroku pomogli ten program nagrac . Mysle ze z czasem moze jeszcze komus sie przydac.

Norwid
Najprostsza metoda.
Wejdź w jakieś okienko, na którym możesz pisać. Np. maila, który piszesz, okienko, kiedy odpowiadasz na forum.
Jak będziesz "w tym okienku" przyciśnij prawy przycisk myszy i powinna ci się wyswietlić lista z różnymi funkcjami.
Np. "wklej", "zaznacz wszystko" itp.
Tak na końcu powinno być polecenie "sprawdź pisownie" powinno być zaptaszkowane.
Niżej będzie pozycja "języki". Jak na to najedziesz, to wyświetli Ci języki, które są akurat teraz "sprawdzane".
Pewnie masz ustawione na niemieckiUśmiech
Tam tez jest pozycja "dodaj język" Klikasz, wybierasz polski i ściągasz. On się zainstaluje praktycznie automatycznie.
Jak będziesz pisał po polsku, to sobie włączysz j. polski, a jak będziesz chciał wrócić do innego języka, to sobie będziesz zmieniał s powrotem na niemiecki.

To jest instrukcja dotyczaca Mozilli. Jak uzywasz innej przeglądarki, to napisz, zobaczę, jak w innych się to robi.

Uśmiech
olax
05-05-2015, 01:53 PM #4

(05-05-2015, 11:47 AM)Nordwind Po ostatnich wydazeniach postanowilem cos w tym kierunku zrobic aby w przyszlosci uniknac podobnej sytuacji.
Na wstepie dzeköje wszystkim za Przeslane mi wiadomosci na forum jak tez na PW i Fackebook.
Jedrus nie obrazilem sie na Ciebie - Trafiles  w bolaca rane i mnie ponioslo.
No ale do zeczy.
Wczoraj pröbowalem nagrac Polski Slownik poprawnej pisowni   -  po wielu pröbach i nagraniu programu Mozilla na kturym to mialo byc - podnioslem biala flage.
Dlatego prosze abyscie mi krok po kroku pomogli ten program nagrac . Mysle ze z czasem moze jeszcze komus sie przydac.

Norwid
Najprostsza metoda.
Wejdź w jakieś okienko, na którym możesz pisać. Np. maila, który piszesz, okienko, kiedy odpowiadasz na forum.
Jak będziesz "w tym okienku" przyciśnij prawy przycisk myszy i powinna ci się wyswietlić lista z różnymi funkcjami.
Np. "wklej", "zaznacz wszystko" itp.
Tak na końcu powinno być polecenie "sprawdź pisownie" powinno być zaptaszkowane.
Niżej będzie pozycja "języki". Jak na to najedziesz, to wyświetli Ci języki, które są akurat teraz "sprawdzane".
Pewnie masz ustawione na niemieckiUśmiech
Tam tez jest pozycja "dodaj język" Klikasz, wybierasz polski i ściągasz. On się zainstaluje praktycznie automatycznie.
Jak będziesz pisał po polsku, to sobie włączysz j. polski, a jak będziesz chciał wrócić do innego języka, to sobie będziesz zmieniał s powrotem na niemiecki.

To jest instrukcja dotyczaca Mozilli. Jak uzywasz innej przeglądarki, to napisz, zobaczę, jak w innych się to robi.

Uśmiech

Nordwind
Platynowy
470
05-05-2015, 03:10 PM
#5
Mam nagrane 3 programy . explora Google CHrome i ten nowy Mozilla - jak dobrze zrozumialem wystarczylo by jeden z nich zmienic na Jezyk Polski ??????
Czy tak ???
Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2015, 03:12 PM przez Nordwind.
Nordwind
05-05-2015, 03:10 PM #5

Mam nagrane 3 programy . explora Google CHrome i ten nowy Mozilla - jak dobrze zrozumialem wystarczylo by jeden z nich zmienic na Jezyk Polski ??????
Czy tak ???

olax
Platynowy
592
05-05-2015, 03:18 PM
#6
(05-05-2015, 03:10 PM)Nordwind Mam nagrane 3 programy . explora  Google CHrome i ten nowy Mozilla - jak dobrze zrozumialem wystarczylo by jeden z nich zmienic na Jezyk Polski    ??????
Czy tak ???

Musisz zmienić w tej przegladarce, z której  korzystasz w trakcie pisania.
Jak zmienisz sobie na język polski, to zawsze będzie ci sprawdzał j. polski.
Więc za każdym razem jak będziesz chciał pisać po niemiecku, to znowu musisz przestawić na niemiecki.
Co prawda to tylko parę sekund.
Napisz, z jakiej zawsze korzystasz - explorera, czy chroma, to ci napiszę, jak tam wgrać słownik.
Albo możesz zacząć używać Mozilli np. tylko do forum i tam mieć na stałe włączony j. polski, bez konieczności zmieniania za każdym razem.
A do innych stron nadal sobie używać innej przeglądarki.
olax
05-05-2015, 03:18 PM #6

(05-05-2015, 03:10 PM)Nordwind Mam nagrane 3 programy . explora  Google CHrome i ten nowy Mozilla - jak dobrze zrozumialem wystarczylo by jeden z nich zmienic na Jezyk Polski    ??????
Czy tak ???

Musisz zmienić w tej przegladarce, z której  korzystasz w trakcie pisania.
Jak zmienisz sobie na język polski, to zawsze będzie ci sprawdzał j. polski.
Więc za każdym razem jak będziesz chciał pisać po niemiecku, to znowu musisz przestawić na niemiecki.
Co prawda to tylko parę sekund.
Napisz, z jakiej zawsze korzystasz - explorera, czy chroma, to ci napiszę, jak tam wgrać słownik.
Albo możesz zacząć używać Mozilli np. tylko do forum i tam mieć na stałe włączony j. polski, bez konieczności zmieniania za każdym razem.
A do innych stron nadal sobie używać innej przeglądarki.

Nordwind
Platynowy
470
05-05-2015, 03:21 PM
#7
olax -- chroma
Nordwind
05-05-2015, 03:21 PM #7

olax -- chroma

olax
Platynowy
592
05-05-2015, 03:22 PM
#8
(05-05-2015, 03:21 PM)Nordwind olax  --  chroma

Ok. daj mi chwilęUśmiech Zaraz znajdę.
olax
05-05-2015, 03:22 PM #8

(05-05-2015, 03:21 PM)Nordwind olax  --  chroma

Ok. daj mi chwilęUśmiech Zaraz znajdę.

olax
Platynowy
592
05-05-2015, 03:48 PM
#9
Ok.
Chwile to trwało, bo sobie przez przypadek ustawiłam chroma po fińskuZąbki
Więc po kolei- najprościej:
Masz otwartego chroma.
Wchodzisz np. na pocztę. Otwierasz nową wiadomość.
Klikasz w miejscu, gdzie piszesz prawym przyciskiem myszy.
Wyświetla ci się lista. Masz tam "opcje sprawdzania pisowni". Najeżdżasz na to, wyświetla się podlista.

__________________________________

Klikasz w "ustawienia języka".
Wyświetli ci się tabelka z językami, które masz zainstalowane.
Jeśli nie ma tam polskiego, klikasz "dodaj".
Wyświetli się okienko z rozwijaną listą języków. Wybierasz polski i klikasz OK.
Wrócisz do okienka z zainstalowanymi językami.
Po prawej stronie okienka wciskasz "użyj tego języka do sprawdzania pisowni".
Wciskasz "gotowe". Zamykasz chroma, otwierasz jeszcze raz.

Teraz, jak będziesz pisał posta, lub cokolwiek innego musisz przełączyć w trakcie pisania na język, który akurat chcesz sprawdzać.
Musisz znowu zrobić, to co na początku - to co napisałam nad kreską.
Czyli prawy przycisk myszy i w "opcje sprawdzania pisowni" masz listę języków. Tam zaznaczasz, który ma byc używany.
Jak chcesz wrócic do poprzedniego jezyka, to znowu prawy przycisk myszy i w "opcjach sprawdzania pisowni" zaznaczasz inny - np. niemiecki.


Duzo napisałam, ale chciałam tak krok po kroku, tak naprawdę to dosyć proste.
Zamiast na poczcie możesz to pewnie tez zrobić na forum, w trakcie pisania posta.
olax
05-05-2015, 03:48 PM #9

Ok.
Chwile to trwało, bo sobie przez przypadek ustawiłam chroma po fińskuZąbki
Więc po kolei- najprościej:
Masz otwartego chroma.
Wchodzisz np. na pocztę. Otwierasz nową wiadomość.
Klikasz w miejscu, gdzie piszesz prawym przyciskiem myszy.
Wyświetla ci się lista. Masz tam "opcje sprawdzania pisowni". Najeżdżasz na to, wyświetla się podlista.

__________________________________

Klikasz w "ustawienia języka".
Wyświetli ci się tabelka z językami, które masz zainstalowane.
Jeśli nie ma tam polskiego, klikasz "dodaj".
Wyświetli się okienko z rozwijaną listą języków. Wybierasz polski i klikasz OK.
Wrócisz do okienka z zainstalowanymi językami.
Po prawej stronie okienka wciskasz "użyj tego języka do sprawdzania pisowni".
Wciskasz "gotowe". Zamykasz chroma, otwierasz jeszcze raz.

Teraz, jak będziesz pisał posta, lub cokolwiek innego musisz przełączyć w trakcie pisania na język, który akurat chcesz sprawdzać.
Musisz znowu zrobić, to co na początku - to co napisałam nad kreską.
Czyli prawy przycisk myszy i w "opcje sprawdzania pisowni" masz listę języków. Tam zaznaczasz, który ma byc używany.
Jak chcesz wrócic do poprzedniego jezyka, to znowu prawy przycisk myszy i w "opcjach sprawdzania pisowni" zaznaczasz inny - np. niemiecki.


Duzo napisałam, ale chciałam tak krok po kroku, tak naprawdę to dosyć proste.
Zamiast na poczcie możesz to pewnie tez zrobić na forum, w trakcie pisania posta.

Nordwind
Platynowy
470
05-05-2015, 05:12 PM
#10
oolax tak wyglada moja strona . Ja tu nic nie widze . o ta strone chodzi?

[Obrazek: df1%20004_zps4c1si49q.jpg]
Nordwind
05-05-2015, 05:12 PM #10

oolax tak wyglada moja strona . Ja tu nic nie widze . o ta strone chodzi?

[Obrazek: df1%20004_zps4c1si49q.jpg]

Strony (2): 1 2 Dalej
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości