Logo Srebrnie
Wszystko o jubilerstwie SREBRNE FORUM CAŁA RESZTA mbs 10

mbs 10

mbs 10

Strony (2): 1 2 Dalej
rubicon
Platynowy
256
04-27-2015, 02:17 PM
#1
- witam,od dzisiaj jestem szczęśliwym właścicielem mikroskopu mbs 10 Uśmiech
rubicon
04-27-2015, 02:17 PM #1

- witam,od dzisiaj jestem szczęśliwym właścicielem mikroskopu mbs 10 Uśmiech

cactoos
Diamentowy
1,585
04-27-2015, 03:11 PM
#2
Bakteriom pod ogon będzie zaglądał. Zboczeniec! Biggrin

"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
cactoos
04-27-2015, 03:11 PM #2

Bakteriom pod ogon będzie zaglądał. Zboczeniec! Biggrin


"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski

orafo
Platynowy
466
04-27-2015, 04:33 PM
#3
Moje gratulacje, jaka ogniskowa, cena, statyw jaki, czy ma dwojenie?
Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-27-2015, 04:38 PM przez orafo.

Oprawiam ...
orafo
04-27-2015, 04:33 PM #3

Moje gratulacje, jaka ogniskowa, cena, statyw jaki, czy ma dwojenie?


Oprawiam ...

rubicon
Platynowy
256
04-28-2015, 02:52 PM
#4
- cactoos,jak chcesz mogę pożyczyć mikroskopu to sobie popatrzysz na ogonek powiększenie od 0.6 do 7 w obiektywie w okularze x6,także będziesz zadowolony.                            
                                                                                                                                 
 - orafo,a tak poważnie,dwojenie to jest widzenie podwójne obrazu ?,jeżeli chodzi o to jest jedno pole widzenia obojętnie jakie powiększenie,cena 1550 zł z przesyłką z statywem ruchomym,odległość robocza 10cm,ale mnie wystarcza,jak będzie problem to kupię obiektyw 190mm. 
Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-28-2015, 02:53 PM przez rubicon.
rubicon
04-28-2015, 02:52 PM #4

- cactoos,jak chcesz mogę pożyczyć mikroskopu to sobie popatrzysz na ogonek powiększenie od 0.6 do 7 w obiektywie w okularze x6,także będziesz zadowolony.                            
                                                                                                                                 
 - orafo,a tak poważnie,dwojenie to jest widzenie podwójne obrazu ?,jeżeli chodzi o to jest jedno pole widzenia obojętnie jakie powiększenie,cena 1550 zł z przesyłką z statywem ruchomym,odległość robocza 10cm,ale mnie wystarcza,jak będzie problem to kupię obiektyw 190mm. 

orafo
Platynowy
466
04-28-2015, 04:47 PM
#5
--,jeżeli chodzi o to jest jedno pole widzenia obojętnie jakie powiększenie-- jakos tak
Stawiasz kropkę /kryzek/ na białym kawałku papieru i umieszczasz pod lewym okularem w centrum (prawe oko zamknięte), lewe oko zamykasz, a prawym sprawdzasz czy kropka nie ucieka w gdzieś w stronę.
Czy w komplete dostałeś liniał pomiarowy, oświetlenie i statyw przerób na coś porządne. Cena normalna za nowy /w dobrym stanie/.

Oprawiam ...
orafo
04-28-2015, 04:47 PM #5

--,jeżeli chodzi o to jest jedno pole widzenia obojętnie jakie powiększenie-- jakos tak
Stawiasz kropkę /kryzek/ na białym kawałku papieru i umieszczasz pod lewym okularem w centrum (prawe oko zamknięte), lewe oko zamykasz, a prawym sprawdzasz czy kropka nie ucieka w gdzieś w stronę.
Czy w komplete dostałeś liniał pomiarowy, oświetlenie i statyw przerób na coś porządne. Cena normalna za nowy /w dobrym stanie/.


Oprawiam ...

orafo
Platynowy
466
04-28-2015, 04:55 PM
#6
Prawie wszyscy kto używa MBC stawiają okulary 8, a
podzielność na 2 ( na bębnie 2)
na 2-ce niema dodatkowych soczewek i mniej zniekształca obraz

Oprawiam ...
orafo
04-28-2015, 04:55 PM #6

Prawie wszyscy kto używa MBC stawiają okulary 8, a
podzielność na 2 ( na bębnie 2)
na 2-ce niema dodatkowych soczewek i mniej zniekształca obraz


Oprawiam ...

jędruś
Platynowy
285
04-28-2015, 05:06 PM
#7
mnie interesuje głębia ostrości - tzn czy przemieszczenie punktu w którym pracujesz w górę/dół powoduje konieczność zmiany nastawień ostrości ?
jędruś
04-28-2015, 05:06 PM #7

mnie interesuje głębia ostrości - tzn czy przemieszczenie punktu w którym pracujesz w górę/dół powoduje konieczność zmiany nastawień ostrości ?

orafo
Platynowy
466
04-28-2015, 06:16 PM
#8
Nie ma tego w instrukcji ani w sieci, na 8x2 zmierzyłem około 4.5 mm.

Oprawiam ...
orafo
04-28-2015, 06:16 PM #8

Nie ma tego w instrukcji ani w sieci, na 8x2 zmierzyłem około 4.5 mm.


Oprawiam ...

jędruś
Platynowy
285
04-28-2015, 06:50 PM
#9
chodzi o to czy trzeba ostrzyć po każdym ruchu kuli jak się przedmiot przemieszcza góra dół, 4,5 mm to mało trochę
jędruś
04-28-2015, 06:50 PM #9

chodzi o to czy trzeba ostrzyć po każdym ruchu kuli jak się przedmiot przemieszcza góra dół, 4,5 mm to mało trochę

orafo
Platynowy
466
04-28-2015, 07:32 PM
#10
i tak i nie, wiadomo ze czym większą G.Ost. tym wygodniej, na bank markowe Mije, Olimpus, Leika mają większą G.Ost. płynny zoom i nie dają żółtość jak MBC.
Marcin normalne niema potrzeby w wyraźnych skokach w płaszczyznie ostrości przy grawerowaniu na płaskiej powszechni, i do tego dosyć szybko przyzwyczaja się podkręcaniu na automacie

Oprawiam ...
orafo
04-28-2015, 07:32 PM #10

i tak i nie, wiadomo ze czym większą G.Ost. tym wygodniej, na bank markowe Mije, Olimpus, Leika mają większą G.Ost. płynny zoom i nie dają żółtość jak MBC.
Marcin normalne niema potrzeby w wyraźnych skokach w płaszczyznie ostrości przy grawerowaniu na płaskiej powszechni, i do tego dosyć szybko przyzwyczaja się podkręcaniu na automacie


Oprawiam ...

Strony (2): 1 2 Dalej
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości