Logo Srebrnie
Wszystko o jubilerstwie SREBRNE FORUM WŁASNORĘCZNIE Pierścionek z agatem.

Pierścionek z agatem.

Pierścionek z agatem.

Agata
Srebrny
35
11-22-2014, 02:39 AM
#1
Kochani, zrobiłam swój pierwszy pierścionek - hura! Uśmiech
Pozostało mi jeszcze delikatne szlifowanie i polerowanie.
Czy moglibyście mnie wspomóc swoim doświadczeniem i powiedzieć jak najlepiej podejść temat polerowania przy takiej konstrukcji? Z narzędzi posiadam jedynie dremelka a do niego róż jubilerski.
Z góry wielkie dzięki!
Załączone pliki
Miniatury

Agata
11-22-2014, 02:39 AM #1

Kochani, zrobiłam swój pierwszy pierścionek - hura! Uśmiech
Pozostało mi jeszcze delikatne szlifowanie i polerowanie.
Czy moglibyście mnie wspomóc swoim doświadczeniem i powiedzieć jak najlepiej podejść temat polerowania przy takiej konstrukcji? Z narzędzi posiadam jedynie dremelka a do niego róż jubilerski.
Z góry wielkie dzięki!

Załączone pliki
Miniatury

kriss
Diamentowy
2,209
11-22-2014, 09:41 AM
#2
pomysł bardzo mi się podoba. Jest oryginalny. Ja bym zostawił go białego, bo pasuje do koloru kamienia. Jedynie samą oprawę i obrączki przepolerował delikatnie Ząbki
kriss
11-22-2014, 09:41 AM #2

pomysł bardzo mi się podoba. Jest oryginalny. Ja bym zostawił go białego, bo pasuje do koloru kamienia. Jedynie samą oprawę i obrączki przepolerował delikatnie Ząbki

Agata
Srebrny
35
11-22-2014, 10:33 AM
#3
(11-22-2014, 09:41 AM)kriss pomysł bardzo mi się podoba. Jest oryginalny. Ja bym zostawił go białego, bo pasuje do koloru kamienia. Jedynie samą oprawę i obrączki przepolerował delikatnie Ząbki

Dziękuję Ci Kriss Uśmiech Tak, zostaje biały, tylko jako nowicjusz nie wiem właśnie jak go wypolerować, żeby niczego nie zepsuć.. Muszę odrobinę przygładzić krawędzie a później wypolerować całość na połysk. Czym to zrobić? Do wygładzenia krawędzi najlepiej chyba się nada gumowa końcówka, którą mam do dremela a do polerowania? Obrotowa szczoteczka? Filcowa końcówka i róż? Profesjonalista pewnie by do tego użył tarcz polerskich, których ja nie mam. Dremel to jedyne obrotowe narzędzie, jakim dysponuję.
Agata
11-22-2014, 10:33 AM #3

(11-22-2014, 09:41 AM)kriss pomysł bardzo mi się podoba. Jest oryginalny. Ja bym zostawił go białego, bo pasuje do koloru kamienia. Jedynie samą oprawę i obrączki przepolerował delikatnie Ząbki

Dziękuję Ci Kriss Uśmiech Tak, zostaje biały, tylko jako nowicjusz nie wiem właśnie jak go wypolerować, żeby niczego nie zepsuć.. Muszę odrobinę przygładzić krawędzie a później wypolerować całość na połysk. Czym to zrobić? Do wygładzenia krawędzi najlepiej chyba się nada gumowa końcówka, którą mam do dremela a do polerowania? Obrotowa szczoteczka? Filcowa końcówka i róż? Profesjonalista pewnie by do tego użył tarcz polerskich, których ja nie mam. Dremel to jedyne obrotowe narzędzie, jakim dysponuję.

kriss
Diamentowy
2,209
11-22-2014, 12:07 PM
#4
do polerowania oprawy użył bym małej tarczy filcowej, żeby nie wypolerować kulek. Do polerowania drobnych elementów i bardzo precyzyjnego używa się "stalek", którymi miejsce w miejsce ręcznie wygładzasz powierzchnię zwilżając mydłem, albo własną śliną Ząbki ( zawiera lanolinę i ułatwia polerowanie ). Brzeg wyciętej blaszki też bym przejechał stalką. Uzyskasz kontrast między białą aksamitną powierzchnią, a polerowną
Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-22-2014, 12:10 PM przez kriss.
kriss
11-22-2014, 12:07 PM #4

do polerowania oprawy użył bym małej tarczy filcowej, żeby nie wypolerować kulek. Do polerowania drobnych elementów i bardzo precyzyjnego używa się "stalek", którymi miejsce w miejsce ręcznie wygładzasz powierzchnię zwilżając mydłem, albo własną śliną Ząbki ( zawiera lanolinę i ułatwia polerowanie ). Brzeg wyciętej blaszki też bym przejechał stalką. Uzyskasz kontrast między białą aksamitną powierzchnią, a polerowną

Agata
Srebrny
35
11-22-2014, 02:19 PM
#5
Wiesz co.. tylko że.. no właśnie, ta piękna, biała matowa powierzchnia jest wynikiem oczyszczania srebra po lutowaniu. Z chwilą, kiedy przetrę ją choćby szmatką do czyszczenia srebra, powierzchnia znowu stanie się błyszcząca Uśmiech chyba nie ma opcji matowienia srebra już po osadzeniu kamienia?
Agata
11-22-2014, 02:19 PM #5

Wiesz co.. tylko że.. no właśnie, ta piękna, biała matowa powierzchnia jest wynikiem oczyszczania srebra po lutowaniu. Z chwilą, kiedy przetrę ją choćby szmatką do czyszczenia srebra, powierzchnia znowu stanie się błyszcząca Uśmiech chyba nie ma opcji matowienia srebra już po osadzeniu kamienia?

kriss
Diamentowy
2,209
11-22-2014, 03:23 PM
#6
ta biała "zmrożona" powierezchnia to czyste srebro i polerując staraj sie unikać kontaktu z nią. Narzędzia, które Ci opisałem pozwola polerować precyzyjnie bez uszkodzenia tej powierzchni. Niestety wymaga to trochę wprawy i radzę poświczyć na jakimś surowym kawałku materiału.
kriss
11-22-2014, 03:23 PM #6

ta biała "zmrożona" powierezchnia to czyste srebro i polerując staraj sie unikać kontaktu z nią. Narzędzia, które Ci opisałem pozwola polerować precyzyjnie bez uszkodzenia tej powierzchni. Niestety wymaga to trochę wprawy i radzę poświczyć na jakimś surowym kawałku materiału.

Agata
Srebrny
35
11-22-2014, 09:13 PM
#7
Kriss, to chyba jednak był osad, bo po delikatnym przetarciu szmatką zszedł. Nie mogłabym go sprzedać jako biały a klient po paru godzinach miałby od przetarć błyszczące placki. Wiem, że można tak cudnie zmatowić srebro piaskarką albo poprzez ścieranie, ale przy już obsadzonym kamieniu i już przylutowanych kuleczkach chyba nie ma takiej opcji. Chyba, że można chemicznie?
Poszukam w sieci przed snem. Póki co udało mi się ładnie wygładzić nadmiar lutówki z tyłu między obrączkami i trzeba było lecieć do dzieci Uśmiech
Agata
11-22-2014, 09:13 PM #7

Kriss, to chyba jednak był osad, bo po delikatnym przetarciu szmatką zszedł. Nie mogłabym go sprzedać jako biały a klient po paru godzinach miałby od przetarć błyszczące placki. Wiem, że można tak cudnie zmatowić srebro piaskarką albo poprzez ścieranie, ale przy już obsadzonym kamieniu i już przylutowanych kuleczkach chyba nie ma takiej opcji. Chyba, że można chemicznie?
Poszukam w sieci przed snem. Póki co udało mi się ładnie wygładzić nadmiar lutówki z tyłu między obrączkami i trzeba było lecieć do dzieci Uśmiech

kriss
Diamentowy
2,209
11-22-2014, 09:32 PM
#8
Szkoda Smutny Jedyne co mi przychodzi do głowy to ozdobić tą powierzchnie techniką jak ja to nazywam "stalowej igły" . Pisałem o tym w technikach zdobienia powierzchni srebra. Zrób eksperyment na kawałku bejcowanego srebra. Co do zabawy chemią to nie wiem co może stać sie z agatem. On jest barwiony chemicznie. Wiem, że część ludzi tu na forum do bejcowania używa kwasku cytrynowego. Agatowi nie powinno sie nic stać
Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-22-2014, 09:34 PM przez kriss.
kriss
11-22-2014, 09:32 PM #8

Szkoda Smutny Jedyne co mi przychodzi do głowy to ozdobić tą powierzchnie techniką jak ja to nazywam "stalowej igły" . Pisałem o tym w technikach zdobienia powierzchni srebra. Zrób eksperyment na kawałku bejcowanego srebra. Co do zabawy chemią to nie wiem co może stać sie z agatem. On jest barwiony chemicznie. Wiem, że część ludzi tu na forum do bejcowania używa kwasku cytrynowego. Agatowi nie powinno sie nic stać

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości