Kilka moich wyrobów z Bursztynem
Kilka moich wyrobów z Bursztynem

Nie ma za co, administracja sprzatnie 
Ladne wisiorki. A bursztynki zawsze ciesza moje oko, kazdy jest inny, niepowtarzalny. Te zalamania plaszczyzn wewnatrz, inkluzje ...
Stara dobra szkola oprawy.
Nie wiem co ludzie widza w kolorowych kamieniach, wszystkie sa takie same, a juz brylanty beznadziejne, powtarzalne i bezplciowe. Ale ja nie jestem znawca tematu.
Nordwind1 czy możesz zdradzić w jaki inny sposób mocujesz bursztyn w cardze oprócz jej zakucia ? Używasz kleju ? A jak zamocować bursztyn gdy carga jest bardzo niska ? Czy pozostaje tylko niestety klej ? Myślę, że gdy bursztyn jest ciemnego koloru czy też mleczny to można go wkleić na sztyftach od tyłu, ale gdy jest przezroczysty? Na pewno też wykorzystujesz elementy ozdobne które po odpowiednim wyprofilowaniu trzymają kamień. Jakie stosujesz techniki ? Pozdrawiam
W wyrobach bez oprawki podklejam Bursztyn i sztyfty klejem do perel. Kiedys podklejalem klejem dwuskladnikowym ale on po kilku latach a czasami duzo szybciej zolknie i kamien wypada. Kleic bez sztyftow bym nie radzil wczesniej czy puzniej wypadnie.Jak zamocowac bursztyn w oprawie bez zargi tylko na sztyftach pokaze w najblizszych dniach z Fotorelacja.
Przy bursztynach przezroczystych tak ustawiam zdobienie aby zaslonic sztyfty. na przyklad sztyft wlutowany pod listkiem ktory odrazu go przyslania.