Logo Srebrnie
Wszystko o jubilerstwie SREBRNE FORUM WŁASNORĘCZNIE Kilka moich wyrobów z Bursztynem

Kilka moich wyrobów z Bursztynem

Kilka moich wyrobów z Bursztynem

Strony (5): 1 2 3 4 5 Dalej
Nordwind
Platynowy
470
04-11-2013, 09:38 PM
#1
Tu spędzam czas

[Obrazek: norwind_wisiorki_pracownia.jpg]

A oto kilka wisioröw z tego tygodnia

[Obrazek: norwind_wisiorki_01.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_02.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_03.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_04.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_05.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_06.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_07.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_09.jpg]

Pierwszy wisior wstawilem niechcacy 2 razy przepraszam.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-13-2013, 08:00 AM przez admin.
Nordwind
04-11-2013, 09:38 PM #1

Tu spędzam czas

[Obrazek: norwind_wisiorki_pracownia.jpg]

A oto kilka wisioröw z tego tygodnia

[Obrazek: norwind_wisiorki_01.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_02.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_03.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_04.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_05.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_06.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_07.jpg]
[Obrazek: norwind_wisiorki_09.jpg]

Pierwszy wisior wstawilem niechcacy 2 razy przepraszam.

Tom Oldsmith
Coppermaster
225
04-12-2013, 01:25 AM
#2
Nie ma za co, administracja sprzatnie Uśmiech

Ladne wisiorki. A bursztynki zawsze ciesza moje oko, kazdy jest inny, niepowtarzalny. Te zalamania plaszczyzn wewnatrz, inkluzje ...
Stara dobra szkola oprawy.
Nie wiem co ludzie widza w kolorowych kamieniach, wszystkie sa takie same, a juz brylanty beznadziejne, powtarzalne i bezplciowe. Ale ja nie jestem znawca tematu.

Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Tom Oldsmith
04-12-2013, 01:25 AM #2

Nie ma za co, administracja sprzatnie Uśmiech

Ladne wisiorki. A bursztynki zawsze ciesza moje oko, kazdy jest inny, niepowtarzalny. Te zalamania plaszczyzn wewnatrz, inkluzje ...
Stara dobra szkola oprawy.
Nie wiem co ludzie widza w kolorowych kamieniach, wszystkie sa takie same, a juz brylanty beznadziejne, powtarzalne i bezplciowe. Ale ja nie jestem znawca tematu.


Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

angus
Super Moderator
611
04-12-2013, 07:30 AM
#3
O matulu! Piękne te Twoje prace, Nordwind!Cool
/Usunąłem powtórzone zdjęcie./
Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2013, 07:31 AM przez angus.
angus
04-12-2013, 07:30 AM #3

O matulu! Piękne te Twoje prace, Nordwind!Cool
/Usunąłem powtórzone zdjęcie./

admin
Administrator
621
04-13-2013, 08:02 AM
#4
Administracja sprzątnie i poprawi Uśmiech
Angus był szybszy, ja dodałem małe techniczne poprawki.

Piękne prace, świetne zdjęcie pracowni. Aż czuć ten klimat pracy.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-13-2013, 08:05 AM przez admin.
admin
04-13-2013, 08:02 AM #4

Administracja sprzątnie i poprawi Uśmiech
Angus był szybszy, ja dodałem małe techniczne poprawki.

Piękne prace, świetne zdjęcie pracowni. Aż czuć ten klimat pracy.

rubicon
Platynowy
256
04-15-2013, 11:20 AM
#5
nordwind1,szkoda że zostało wykasowane,bo fajny proces tworzeniaRozmarzony,jak długo polerujesz po oksydowaniu w polerce i jaki jest wsad.
rubicon
04-15-2013, 11:20 AM #5

nordwind1,szkoda że zostało wykasowane,bo fajny proces tworzeniaRozmarzony,jak długo polerujesz po oksydowaniu w polerce i jaki jest wsad.

Nordwind
Platynowy
470
04-15-2013, 12:51 PM
#6
Hallo Rubicom nie jest wykasowane Popatrz "nordwind cos tam klepie " tam tez napisalem odpowiec na twoje pytanie
Pozdrawiam
Nordwind
04-15-2013, 12:51 PM #6

Hallo Rubicom nie jest wykasowane Popatrz "nordwind cos tam klepie " tam tez napisalem odpowiec na twoje pytanie
Pozdrawiam

Nordwind
Platynowy
470
04-18-2013, 07:53 PM
#7
Dzisiaj wykonany wisior i krzyzyk
[Obrazek: 015emn.jpg]
Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-18-2013, 10:26 PM przez angus.
Nordwind
04-18-2013, 07:53 PM #7

Dzisiaj wykonany wisior i krzyzyk
[Obrazek: 015emn.jpg]

Nordwind
Platynowy
470
04-19-2013, 10:06 PM
#8
[Obrazek: nordm.jpg]
Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-20-2013, 08:54 AM przez angus.
Nordwind
04-19-2013, 10:06 PM #8

[Obrazek: nordm.jpg]

tatarata
Platynowy
272
04-26-2013, 12:19 PM
#9
Nordwind1 czy możesz zdradzić w jaki inny sposób mocujesz bursztyn w cardze oprócz jej zakucia ? Używasz kleju ? A jak zamocować bursztyn gdy carga jest bardzo niska ? Czy pozostaje tylko niestety klej ? Myślę, że gdy bursztyn jest ciemnego koloru czy też mleczny to można go wkleić na sztyftach od tyłu, ale gdy jest przezroczysty? Na pewno też wykorzystujesz elementy ozdobne które po odpowiednim wyprofilowaniu trzymają kamień. Jakie stosujesz techniki ? Pozdrawiam
tatarata
04-26-2013, 12:19 PM #9

Nordwind1 czy możesz zdradzić w jaki inny sposób mocujesz bursztyn w cardze oprócz jej zakucia ? Używasz kleju ? A jak zamocować bursztyn gdy carga jest bardzo niska ? Czy pozostaje tylko niestety klej ? Myślę, że gdy bursztyn jest ciemnego koloru czy też mleczny to można go wkleić na sztyftach od tyłu, ale gdy jest przezroczysty? Na pewno też wykorzystujesz elementy ozdobne które po odpowiednim wyprofilowaniu trzymają kamień. Jakie stosujesz techniki ? Pozdrawiam

Nordwind
Platynowy
470
04-26-2013, 07:29 PM
#10
W wyrobach bez oprawki podklejam Bursztyn i sztyfty klejem do perel. Kiedys podklejalem klejem dwuskladnikowym ale on po kilku latach a czasami duzo szybciej zolknie i kamien wypada. Kleic bez sztyftow bym nie radzil wczesniej czy puzniej wypadnie.Jak zamocowac bursztyn w oprawie bez zargi tylko na sztyftach pokaze w najblizszych dniach z Fotorelacja.
Przy bursztynach przezroczystych tak ustawiam zdobienie aby zaslonic sztyfty. na przyklad sztyft wlutowany pod listkiem ktory odrazu go przyslania.
Nordwind
04-26-2013, 07:29 PM #10

W wyrobach bez oprawki podklejam Bursztyn i sztyfty klejem do perel. Kiedys podklejalem klejem dwuskladnikowym ale on po kilku latach a czasami duzo szybciej zolknie i kamien wypada. Kleic bez sztyftow bym nie radzil wczesniej czy puzniej wypadnie.Jak zamocowac bursztyn w oprawie bez zargi tylko na sztyftach pokaze w najblizszych dniach z Fotorelacja.
Przy bursztynach przezroczystych tak ustawiam zdobienie aby zaslonic sztyfty. na przyklad sztyft wlutowany pod listkiem ktory odrazu go przyslania.

Strony (5): 1 2 3 4 5 Dalej
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
 1 gości