Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
blaszka
#1
Witam wszystkich, własnie znalazłem to forum Uśmiech
Chciałbym prosić o pomoc:
mam już zestaw informacji jak lutować srebro, ale potrzebuję pewnego elementu: blaszki srebrnej 20 na 20 mm, najlepiej z dziurką na kółko.
Jak się taka "blaszka" fachowo nazywa a najlepiej gdzie można ją kupić Uśmiech

Z góry dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Jak dobrze zrozumiałem, nie masz srebra.
Nie masz też pewnie lutownicy, lutów, lecz masz może srebrne kółko Cool

Blachę najlepiej znaleść szukając na takiej jednej interesującej stronie, której zapewne nie znasz:
www.google.pl

Wpisując tam hasło "blacha srebrna" otrzymasz wynik:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=blac...+Google&lr=

Tam możesz kliknąć:
http://www.szafir.pl/p/pl/pbla08/blacha+...-8+mm.html
http://www.hopea.pl

Dziurkę na kółko otrzymasz robiąc w blaszce dziurkę.

Na przykład wiertarką:

[Obrazek: wiertarki_559_867m.jpg]


Mam nadzieję, że pomogłem.
Odpowiedz
#3
Noo, tak na google rzeczywiście można co nie co znaleźć.
Tak, czy inaczej pomogło mi to. Uśmiech, nie wiem czemu nie wpisałem blacha tylko ciągle blaszka.
Dziękuję.

I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie blaszek i blach, gdybym chciał mieć taką jakby foremkę do zalania w niej czegoś szkłem (piec mam etc) skąd wziąć "taką blaszkę z zagiętymi bokami, bok około 1mm, no taka foremka tylko z niskimi bokami"?
Kupić na metr blachę i co, pozaginać?

...nie wiem czy jasno się wyrażam np wymiar 25 na 10 mm i do tego ścianki z 1 mm.
Dziękuję
Odpowiedz
#4
Rano zawsze jestem zwykle złośliwy, ale staram się pomagać Uśmiech

Proste formy zrobisz dość łatwo w srebrze. Najważniejsze żebyś je wcześniej porządnie wygrzał, i możesz je śmiało giąć i nie pęknie. Ja zawsze najpierw robię wzór z papieru, sprawdzam jak będzie wyglądać, nawet sklejam, i dopiero potem wycinam z blachy i lutuję.
Ścianki możesz zrobić wyższe (2-3 mm) i potem wyrównać pilnikiem, nie będzie dużych strat na srebrze, a będzie ładniej, po pierwsze lutowania mogą wyjść krzywo (wiem po sobie).

Robiłeś coś w szkle? Wrzuć jakieś fotki, chętnie zobaczę Uśmiech
Odpowiedz
#5
W niektórych hurtowniach możesz również kupić gotowe oprawki do kamieni(kasetki), wszak że wątpię czy znajdziesz wymiar 25x10mm bo to dość nietypowe wymiary ,ale w tym wypadku mógł byś sobie odpuścić lutowanie tym bardziej że jak na pierwszy raz to trochę dalekosiężne plany by polutować cos takiegoUśmiech
Licz się jednak z tym że nawet jak znajdziesz taką oprawkę gotową to jej ścianki będą miały grubość ok0,3mm
Odpowiedz
#6
srebro mozesz kupic w HOPEA... sklep znajduje sie w warszawie sprzedaja min, 1 gram... jednakze sprzedaz wysylkowa jest kiepska bo chyba realizuja zamowienia za min 100 zlotych wiec kiepska sprawa... najlepiej jest zakupic palnik, wlewak i samemu odlac płaskownik ktory pozniej mozesz przekuc na wymiar - troche trzeba pocwiczyc ale efekty moga byc bardzo dobre, lub mozna srebro przewalcowac - potrzeban bede tutaj walcarka.. koszt nowej 2,5k złotych. Ewentualnie mozesz udac sie do jakiegos ZAKLADU zlotniczego i zapytac czy ci nie sprzedadza takiej blaszki. ostatecznie mozemy sie dogadac to ci zrobie taka blache
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości