Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co można zdziałać w domu naszymi narzędziami
#1
Tak jak w temacie, może robiliscie coś do domu, jakies elementy wykończeniowe, ozdobne. Pochwalcie sie

Uparłem sie żeby mieć ładną kratke wentylacyjną w drzwiach łazienki. Niby nic, niby prościzna, iśc i kupić....ale ,no włąsnie,
albo są 3 modele na krzyż z dziwnymi wzorami...albo jakieś niby retro spawane z czegoś tam....czytaj blaszka, siatka, pospawać, wszystko na jedno kopyto .... i nie takie jak chciałem, a do tego drogie. O ile zwykła kratka kosztuje około 14zł, to kratka metalowa -nie zależało mi na tym żeby była z metalu ale tylko takie znalazłem - to juz kosztują ponad 60zł a cześciej ponad 100 + przesyłka. taka droga bo to była kratka nadmuchowa komonkowa, metalowa malowana, ale była jadną z niewielu fajniej wyglądających.
Uparłem sie, pomyslałem i zrobiłem, materiał....prosty pomysł, płyta pcv spienione, takie z jakich robi sie reklamy, grubosc 6mm,
tnie sie to bajecznie prosto, przy długosci 30cm i szerokosci 13cm spokojnie wystarczy grubośc 6mm a można trafić i grubsze płyty, ja dostałem za darmo scinke od znajomych robiących takie reklamy. Ciecie brzeszczotami złotniczymi + gesztelka ale lepsze są starego typu " wysokie" ramki do piłek włosowych-modelarskie, bo jesli ramka jest wysoka to można łatwiej manewrowac i wiekszy odcinek płytki jest dostepny, łatwiej sie pracuje i mniej razy trzeba przekładać brzeszczot. miejsce ciecia można wyrównać norzykiem,skalpelem....+ przeszlifowanie zakamarków paskami papieru sciernego.

koniec końców, roboty było nad tą kratką 3 godzinki, licząc pojscie na ksero zeby wydrukowac sobie wzór sciagniety z netu i lekko poprawiony + wyciecie tego wzoru skalpelem + dorysowanie na płycie, dobzre by było poprawić to czymś......np gwoździem zeby było zagłebienie w płycie bo ołówek sie sciera łatwo.

Później to proscizna , ciecie piłkami włosowymi + polerka i można naklejać.
Taka sama kratka bedzie umieszczona na wlocie wentylartora nad drzwiami.

pokazjcie co zmajstrowaliscie z elementów wykończeniowych np do domu itp


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#2
Jestem w szoku, zamiast przytulić żonę do snu, czytam o przygodach z kratką do wychodka.
Muszę się zastanowić poważnie nad swoim życiem, hehehe. Puść oczko
Fajna kratka, wyobrażam sobie Ciebie jak zrobiłeś tą kratkę i się z niej cieszyłeś i myśli "a wrzucę na forum" Puść oczko. Też tak miałem.

Odpowiedz
#3
oj tam oj tam... odrazu przygody... uparłem sie to zrobiłem w kilka godzinek , ciesz sie że nie wywaliłem laboratu o szafkach drewnianych do kuchni jakie własnie kończeUśmiech

To jeszcze dodam fotki okuć na skrzynie, dzieki staraniom kurierów z siódemki uszkodzili mi skrzynie drewnianą, pekł cały naroźnik ,już go pokleiłem ale i tak okucie by sie przydało.
Wylutowałem i wykułem z blachy brązowej takie proste okucia , dopiero wstępnie polerowane, póżniej bedą łaczone ze skrzynią.
Robiłem o wiele bardziej skomplikowane okucia dla znajomych na ich skrzynie, ale niestety forki przepadłySmutny


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#4
Kratka taka ładna, że aż takie "zwyczajne" drzwi do niej nie pasują  Uśmiech
Odpowiedz
#5
Robota bez sensu. Kurier się tylko obśmieje jak norka.
Mnie kiedyś kurier z Pocztexu, pogiął wyczynową ramę
z duralu do zjazdowego roweru. Dał radę skubany!
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#6
(10-03-2012, 09:28 PM)bart napisał(a): Tak jak w temacie, może robiliscie coś  do domu, jakies elementy wykończeniowe, ozdobne. Pochwalcie sie

Uparłem sie żeby mieć ładną kratke wentylacyjną  w drzwiach łazienki. Niby nic, niby prościzna, iśc i kupić....ale ,no włąsnie,
albo są 3 modele na krzyż z dziwnymi wzorami...albo jakieś niby retro spawane z czegoś tam....czytaj blaszka, siatka, pospawać, wszystko na jedno kopyto .... i nie takie jak chciałem, a do tego drogie.  O ile  zwykła kratka kosztuje około 14zł,  to kratka metalowa -nie zależało mi na tym żeby była z metalu ale tylko takie znalazłem - to juz kosztują ponad 60zł a cześciej ponad 100  + przesyłka. taka droga bo to  była kratka nadmuchowa komonkowa, metalowa malowana, ale była jadną z niewielu fajniej wyglądających.
Uparłem sie,  pomyslałem i zrobiłem, materiał....prosty pomysł, płyta pcv spienione, takie z jakich robi sie reklamy, grubosc 6mm,
tnie sie to bajecznie prosto, przy długosci 30cm i szerokosci 13cm spokojnie wystarczy grubośc 6mm a można trafić i grubsze płyty, ja dostałem za darmo scinke od znajomych  robiących takie reklamy. Ciecie brzeszczotami  złotniczymi + gesztelka ale lepsze są starego typu " wysokie"  ramki do piłek włosowych-modelarskie, bo jesli ramka jest wysoka to można łatwiej manewrowac i wiekszy odcinek płytki jest  dostepny, łatwiej sie pracuje i mniej razy trzeba przekładać brzeszczot. miejsce ciecia można wyrównać norzykiem,skalpelem....+ przeszlifowanie  zakamarków paskami papieru sciernego.

koniec końców, roboty było nad tą kratką 3 godzinki, licząc  pojscie na ksero zeby  wydrukowac sobie wzór sciagniety z netu i lekko poprawiony + wyciecie tego wzoru skalpelem + dorysowanie  na płycie, dobzre by było poprawić to czymś......np gwoździem zeby było zagłebienie w płycie bo ołówek sie  sciera łatwo.

Później to proscizna , ciecie piłkami włosowymi + polerka i można naklejać.
Taka sama kratka  bedzie umieszczona na wlocie wentylartora nad drzwiami.

pokazjcie co zmajstrowaliscie z elementów wykończeniowych np do domu itp
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości