Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naturalny Tanzanit - sprzedam
#21
Szrapnel, bez obrazy twój wniosek jest bezsensu i nie ma nic wspólnego z tym o czym tu mówimy.

Imenoq, twierdzisz, że się znasz na kamieniach ale te które przedstawiłeś nic nie są warte, podobne można zobaczyć
na allegro:

http://allegro.pl/gsk-tanzanit-1-41-ct-v...35070.html

Doskonale znam ceny dla turystów bo w Tanzanii jestem kilka razy do roku. Dodatkowo nie powiedziałem, że kupiłem
kamień w okazji. Wręcz przeciwnie, wiedziałem co kupuję i ile jest to warte.

Dodatkowo nigdy nie słyszałem o żółtych tanzanitach. Wiem, że są różowe i zielone oraz to, że naturalny kolor to czerwono bronzowy
ale o żółtych nigdy.

Polecam stronę: http://www.lapigems.com/tanzanite.asp właśnie to są Tanzanity najwyższej jakości, to właśnie takie kamienie
są najbardziej wartościowe i właśnie takie kamienie posiadam.
Odpowiedz
#22
(09-04-2012, 02:38 PM)Gerald32 napisał(a): Imenoq, twierdzisz, że się znasz na kamieniach ale te które przedstawiłeś nic nie są warte

Ciekawe dlaczego??? Możesz to uzasadnić?

Gdybyś trochę się znał na kamieniach nie wstawiłbyś tego linku z Allegro bo tam jest „grzany” a nie naturalnie wybarwiony kamień.
W większości moich linków wyraźnie podano:
unheated czyli kamienie niepoprawiane wygrzewaniem!
Czyli barwa naturalna niebiesko-fioletowa zależnie od kąta patrzenia i oświetlenia.
W przeciwieństwie do zółtego, różowego lub cielistego zoisytu (wczesniej niezbyt precyzyjnie się wyraziłem) który podgrzany do około 400 stopni zmienia barwę na niebieską i staje się tanzanitem.
Tanzanit to zoisyt minerał w barwie niebiesko-fioletowa, brązowa lub zielona, choć zielony zoisyt nosi też nazwę anyolitu. Różowy- thulitu.


(09-04-2012, 02:38 PM)Gerald32 napisał(a): Wręcz przeciwnie, wiedziałem co kupuję i ile jest to warte.

Wartość to cena jaką ktoś jest gotów za coś zapłacić. Czy ją znasz? Niedługo się o tym przekonasz czy się nie pomyliłeś.


(09-04-2012, 02:38 PM)Gerald32 napisał(a): Polecam stronę: http://www.lapigems.com/tanzanite.asp właśnie to są Tanzanity najwyższej jakości, to właśnie takie kamienie
są najbardziej wartościowe i właśnie takie kamienie posiadam.

Dla mnie a pewnie nie tylko, kamienie niepoprawiane mają wyższą wartość od poprawianych a link do strony/sklepu który załączyłeś to tylko (innych nie znalazłem) tanzanity poprawiane grzaniem, mimo cen jak z kosmosu.

Odpowiedz
#23
Prawie mnie przekonałeś, jakkolwiek ostatnie zdanie które napisałeś świadczy jednak o tym, że może masz
generalną wiedzę na temat kamieni natomiast jeżeli chodzi o Tanzanite brakuje Ci doświadczenia.

Po pierwsze naturalny Tanzanite po wydobyciu jest w odcieniu bronzowym. Wszystkie Tanzanity
poddawane są grzaniu. Nie ma czegoś takiego jak niebieski Tanzanite który nie był grzany.

Tylko dzięki grzaniu osiąga się różne odcienie kolorów. Kolor który jest najważniejszym wyznacznikiem ceny kamienia, a
nie to czy był grzany czy nie. Nie spotkałem się z tym, żeby ktoś pytał czy kamień był podgrzewany czy nie.

Odpowiedz
#24
Gerald, każdy kamień, w tym Tanzanit, który należy do grupy Zoizytu, posiada naturalnie również barwę niebieską, wygrzewa się go w celu usunięcia inkluzji, poprawienia barwy, tak jak rubin, albo kwarc zadymiony który staje się potem najczęściej cytrynem.

O handlu masz H nie pojęcie, ale o tym już wszyscy rozmawiali. Jesteś zarozumiały, aż niemiło się czyta twoich wypowiedzi.

O kamieniach też pojęcia nie masz za dużego i nie próbuj wmówić komuś, że je masz. Jeżeli jest wygrzewany twój kamień jak mówisz, to albo stąd odejdź, albo daj namiary, bo Twoja oferta jest nieuczciwa. Przejrzyj sobie dokumenty PTGEM i SRJ na temat kamieni, parafrazując:
-Kamień naturalny jest to minerał(lub mineraloi), który poddano jedynie obróbce mechanicznej - cięcie, szlifowanie, polerowanie itp.
-Kamień poprawiany, jest to minerał, który został poddany takim zabiegom, które poprawiają jego parametry, takim jak:
-wygrzewanie
-gotowanie
-naświetlanie


Toteż nie oszukuj ludzi, przynajmniej nie tutaj, albo pilnuj co mówisz.
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#25
Zasadniczo większość tanzanitów jest brązowa po wydobyciu i jest grzana.
Lecz nie wszystkie.

[Obrazek: 541px-Tansanit_-_natur-gebrannt.jpg]

Zdarzają się jednak jak najbardziej niebiesko fioletowe tanzanity. Oczywiście co to znaczy naturalne.. Podobno pierwsze kamienie nabrały koloru po pożarze łąki a w naturze także zdarzają się wysokie temperatury.
Choć oczywiście większość jest ulepszana.

[Obrazek: 800px-Tanzanite_1%28Tanzanie%29.jpg]

Zrobiłem małe poszukiwania o tanzanicie, szczególnie zainteresowała mnie jego historia:
http://www.jubilerskie.info/tanzanit-opis.htm

Odpowiedz
#26
Przemuś uspokój się i przestań się spinać bo jest to nie potrzebne.

Tak jak już mówiłem wcześniej to czy kamień był pogrzewany mniej lub bardziej absolutnie nie wpływa
na jego cenę. Każdy kto tak sądzi daje się poprostu oszukać i kupuje niskiej jakości kamienie
myśląc, że "unheated" i ma większą wartość.

Bzdura.

Może byśmy skierowali rozmowę na bardziej ciekawsze tematy, np. jak byście podchodzili do
takiego pomysłu jak sprowadzanie tych kamieni do Polski? Czy wśród waszych klientów
widzicie potencjalnych zainteresowanych?





Odpowiedz
#27
gerald-zie...człowieku,przyznam ze podziwiam cie...piszesz te swoje wypowiedzi..., ludzie cie poprawiają wykazują że piszesz pierdoły, sam piszesz coś w rozaju ;waniejsze jak sie cos sprzedaje -czytaj ten twój buzzz dokoła produktu.....niż co sie sprzedaje.... co dla mnie dyskredytuje cie jako człowieka jakiemu bym zaufał przy robieiu interesów i kupowaniu czegokolwiek, a Ty dalej swoje. Chesz wiedzieć czy bedzie podaż na kamienie........? to sprowadź, kup i sproawdź, chcesz badać rynek? to nie odrzucaj od siebie potencjalnych kupców, moim zdaniem jesteś spalony .koniec. inna sprawa ze tak czy inaczej ten buzzz twój trwa, ale jak cie ludzie tu poznali....to juz inna sprawaUśmiech
Odpowiedz
#28
(09-05-2012, 05:56 PM)Gerald32 napisał(a): Tak jak już mówiłem wcześniej to czy kamień był pogrzewany mniej lub bardziej absolutnie nie wpływa
na jego cenę. Każdy kto tak sądzi daje się poprostu oszukać i kupuje niskiej jakości kamienie
myśląc, że "unheated" i ma większą wartość.

Bzdura.

Może byśmy skierowali rozmowę na bardziej ciekawsze tematy, np. jak byście podchodzili do
takiego pomysłu jak sprowadzanie tych kamieni do Polski? Czy wśród waszych klientów
widzicie potencjalnych zainteresowanych?

Bzdury, niestety Ty piszesz misiu kolorowy. Grzanie jest tak popularna forma poprawy kamienia, ze jest to PRAWIE oczywistosc (http://www.mindat.org/min-3885.html zwroc uwage na slowa "NEARLY ALL"). Nie wmowisz mi, ze, rubin (albo jakikolwiek inny kamien) grzany o intensywnej barwie bedzie kosztowal tyle samo co kamien o takiej samej barwie 100% natural. To, ze cos jest popularne nie znaczy, ze nie wyplywa na cene.
Druga rzecz, to to, ze idziesz na gotowe z pytaniami, typu "czy widzicie zainteresowanych". Jak napisal WCz Bart, sprawdz sam, bo zakladam, ze jakbys otrzymal odpowiedz twierdzaca, to nastepne pytanie byloby o kontakt do tych klientow.
Po trzecie, jestes w Polsce, i nie ma tu "Tanzanite" tylko jest tanzanit. No chyba, ze swoje kamyki sprzedajesz w shopie na cornerze przy streecie.
Po czwarte i ostatnie, gdzies tam napisales, ze jestes ekspertem od "tanzanajt", ale wnoszac po tym co piszesz np ."Po pierwsze naturalny Tanzanite po wydobyciu jest w odcieniu bronzowym.", znowu odsylam do http://www.mindat.org/min-3885.html , gdzie na samej gorze widzisz zdjecie pieknego, chabrowego zoisytu.. Bronzowa to jest kupa, ale nic to. To co tutaj napisales, analogicznie mogloby znaczyc "wszystkie szafiry po wydobyciu sa niebieskie", co jest oczywista bzdura.

Dziekuje, pozdrawiam.
Odpowiedz
#29
Myślę że kfadrat jasno i wyraziście odniósł się do wiedzy Gerald32 na temat kolorów i wyceny kamieni naturalnych i poprawianych zatem nie będę tego powtarzał, natomiast chciałbym dodać że takie nieuczciwe praktyki doczekały się nawet powstania kodeksu N.E.T.Chart.
Który został stworzony przez międzynarodowe zrzeszenia branżowe:
AGTA (American Gem Trade Assosiation) CIBJO (Confederation Internationale de la Bijouterie, Joaillerie, Orfevrerie) ICA (International Color Gemstone Associacion)
W którym to kodeksie żądają żeby kamienie syntetyczne, produkty sztuczne, naśladownictwa oraz zabiegi poprawiające jakość były wyraźnie i niedwuznacznie oznaczone we wszystkich pisemnych objaśnieniach i wyszczególnione w rozmowach handlowych.

Jak się ma do tego Twoja oferta sprzedaży tego tanzanitu???
Odpowiedz
#30
Kfadrat mylisz się kolego, nie znam się na rubinach i ich wycenie ale w przypadku Tanzanite podgrzewanie
nie wpływa na cenę i nikt kto handluje tymi kamieniami nie pyta o takie rzeczy. Już pisałem o tym wielokrotnie.

Polecam link:
http://tanzaniteamerica.com/Tanzanite-FAQ.php#treated
http://tanzaniteamerica.com/Tanzanite-FAQ.php#enhance

Gdybyś miał problem z przetłumaczeniem informacji pod powyższym linkiem polecam: http://translate.google.pl/

Przyjmuje się, że proces powstania Tanzanitu jest związany z erupcją Kilimanjaro co równa się wysokiej temp.

Twoje podejrzenie, że zaraz chciałbym dane klientów jest wyjątkowo smutne. Poprostu chciałem podyskutować po to chyba jest forum.

Czy wogóle ktoś chciałby porozmawiać o rynku i ewentualnym popycie na ten kamień?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości