Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie to kamienie
#1
Jakie to kamienie, śr to około 2 mm.? I czy po sposobie osadzenia kamieni można określić przybliżoną datę powstania wyrobu?


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#2
Najprawdopodobniej granaty.

Niżej masz biżuterię z granatami. Często są właśnie drobnymi kamieniami osadzanymi po kilka w biżuterii.



[Obrazek: ps1191.jpg]
Odpowiedz
#3
ok załóżmy że to są granaty a po sposobie osadzenia można datować powstanie wyrobu (dodam że jest to najprawdopodobniej wyrób z brązu)
Odpowiedz
#4
Może nie tyle po sposobie osadzenia, a bardziej bierze się pod uwagę szlif jakiego użyto, twój szlif wydaje się być bardzo prostym, szlifem, chyba masz tam tylko 4 fasety, ale ten obok wygląda już całkiem inaczej, także ciężko przez neta cokolwiek powiedzieć. Intrygujące, brałbym też pod uwagę resztę wyrobu, generalnie jeżeli jest to granat i brąz to nieco nie trzyma się to kupy. Dodaj zdjęcia wyrobu w całości. A najlepiej to znajdź w swojej okolicy gemmologa i jakiegoś antykwariusza, wycenią Ci to.
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#5
i proszę fotka całości Puść oczko z tym brązem to może troszkę przesadziłem załóżmy że jest to mosiądz (troszkę dziwne kształty kojarzą się z bardzo starym)


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#6
Jakoś mi na granaty nie wygladają są zbyt amarantowe, granaty mam różne i wszystkie ,którekolwiek widziałam sa mniej rózowe, amarantowe a za to bardziej wiśniowe w cieplejszym odcieniu. Zapytaj fachowca ale nie przez internet. Mogą to być stare rubiny.
Odpowiedz
#7
Mogą być takie jasne granaty, a te fasetki są naturalne.
Odpowiedz
#8
Kolorystycznie mogą być jak najbardziej. Słusznie zauważyłeś Kageki, mogą być nie szlifowane, tylko naturalne kryształy.
W Polsce można znaleźć granaty, więc może to i jakiś średniowieczny wyróbUśmiech

[Obrazek: 800px-Almandin.png]
Odpowiedz
#9
zainteresował mnie temat kamyków, mam jeszcze jedno pytanie czy struktura tych kamyczków jest czymś naturalnym czy to pozostałości szlifu bo te pokazane wyżej mają całkiem inną powierzchnie (załączyłem fotki ukazujące to o co mi chodzi czyli te ryski wszystkie w jednym kierunku na ściankach kamyka)


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#10
Pewnie są przeszlifowane, bo jak widzisz te naturalne nie są aż tak równe, po prostu zdjęli trochę materiału aby wyrównać kamyk.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości