Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zawód złotnik jubiler
#1
Zespół Szkół Nr 31 w Warszawie zaprasza młodzież do nauki w zawodzie złotnik - jubiler. Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 65 w Warszawie powraca do swoich korzeni. Od września 2012 roku znów będzie kształcić rzemieślników w zawodzie złotnik-jubiler.
Jest to kontynuacja kształcenia prowadzonego w Zasadniczej Szkole Rzemiosł Artystycznych istniejącej do roku 2004 oraz Liceum Rzemiosł Artystycznych przekształconego w ramach reformy oświaty w Liceum Profilowane o profilu rzemiosło artystyczne i użytkowe w metalu.
Ta jedyna w Polsce szkoła przyszłych złotników- jubilerów, grawerów, kowali artystycznych, została zlikwidowana na mocy ustawy ministerialnej. Nauka w szkole trwa trzy lata i kończy się egzaminem zawodowym.
W związku z reformą od nowego roku szkolnego zawodu będzie się można uczyć w Zasadniczej Szkole Zawodowej lub na kursach, co także zapewnia Zespół Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego przy ul. Felińskiego 13 w Warszawie.
Szkoła jest prekursorem w odnawiającym się nauczaniu zawodu w zakresie złotnictwa i jubilerstwa w Polsce oraz jedynym ośrodkiem egzaminacyjnym OKE na terenie naszego kraju. Zatrudnia wysokiej klasy profesjonalistów- jubilerów- mistrzów w zawodzie, wśród których są najlepsi absolwenci nieistniejącego już Liceum Rzemiosł Artystycznych- projektanci i wykonawcy biżuterii. Autorski program edukacyjny opracowany przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 31, zatwierdzony przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w 2002, wykorzystywany także przez Wyższą Szkołę Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu, jest podstawą w kształceniu przyszłych złotników- jubilerów.
Dla dorosłych proponujemy KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY w zakresie kwalifikacji: S1 Wykonywanie i naprawa wyrobów złotniczych i jubilerskich.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w na terenie szkoły, gdzie kursanci mają dostęp do jubilerni, odlewni, grawerni komputerowej. Jubilernia wyposażona jest w maszyny umożliwiające nauczenie się podstaw klasycznego warsztatu złotnika -jubilera. Nauka jest bezpłatna i trwa 10 miesięcy kończy się egzaminem zawodowym.
ZAPRASZAMYRozmarzony
Odpowiedz
#2
Świetna wiadomość.
Szkolenie zawodowe na pewno zaowocuje rozwojem branży.
Przypinam wątek.
Odpowiedz
#3
W tym roku kończę te oto szkołę i bez żadnych wątpliwości ją polecam ^^ luźna szkoła, fajni nauczyciele, warunki może nie wzorowe ale nie trzeba kupować nic poza srebrem i kamieniami. Jestem z niej bardzo zadowolony i dzięki niej znalazłem swoja pasje!
Odpowiedz
#4
(06-27-2012, 08:27 AM)Jan Kiliński napisał(a): Ta jedyna w Polsce szkoła przyszłych złotników- jubilerów, grawerów, kowali artystycznych, została zlikwidowana na mocy ustawy ministerialnej.


Ble, ble, ble... Wy krawaciarze, nie zauważyliście zapewne, że w Gdańsku na ul. Północnej 5 od lat 60 ub. wieku, kształcono zegarmistrzów,
kowali, jubilerów i inną rzemieślniczą gromadę, ku chwale tradycji zawodu bo z Warsiawiaków znany jest tylko ród Zarębskich.
Ale niech wam będzie żeście jedyni. Puść oczko Już przemilczę fakt, że taka szkoła jest w Gdyni, w Poznaniu i zapewne w wielu miastach
o istnieniu których Warsiawiacy nie mają pojęcia.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#5
No to musza byc niezwykle znane bo nawet zaden nauczyciel ani goscie z komisji z ktorymi gadalem nic o nich nie slyszeli...
Odpowiedz
#6
A te nauczyciele i goście w komisji to wyrocznie jakie czy co?
Odpowiedz
#7
(11-14-2014, 11:59 PM)Luffy napisał(a): No to musza byc niezwykle znane bo nawet zaden nauczyciel ani goscie z komisji z ktorymi gadalem nic o nich nie slyszeli...


I o tym właśnie piszę! Jacy nauczyciele, taka i szkoła. Kto nigdy nie słyszał o gdańskiej szkole,
kształcącej jubilerów przez kilka dekad, ten nie ma pojęcia o polskim jubilerstwie.

Poniżej kilka tylko roczników z gdańskiej szkoły.

   
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#8
(11-14-2014, 11:59 PM)Luffy napisał(a): No to musza byc niezwykle znane bo nawet zaden nauczyciel ani goscie z komisji z ktorymi gadalem nic o nich nie slyszeli...

Ząbki kiepskie masz kontakty ..... "na miescie" Ząbki
Typowe podejscie do sprawy w stolycy .

[attachment=2235]
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#9
Pytanie czy rozmowa była o szkołach istniejących czy o historii?

http://nk.pl/school/74061
Odpowiedz
#10
No to tu mnie zaskoczyliscie... -.^
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości