Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
faktura srebra
#1
Witam wszystkich. Mam pytanie do znawców jak robi się taką fakturę na srebrze jak na przedstawionym foto. Pytałem się już zaprzyjaźnionego złotnika ale nie potrafił mi jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystkim dziękuje za odpowiedzi a nawet za przypuszczenia jak to może być zrobione.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
mozna to zrobic przypalając blache lub roztopic 800-tke... to wyglada jakby wykorzystane były te dwa sposoby.Blaszka pr 925 ładnie sie pomarszczy jak ją przygrzejesz do granicy topienia...

Odpowiedz
#3
Spróbuję i dam znać. Dziękuję. A czy można jeszcze w jakiś sposób fakturować srebro? Np. jakimiś opiłkami o niższej temp. topnienia itp. ??? Chodzi mi o podobne wzory jak wyżej.
Odpowiedz
#4
(06-04-2012, 08:54 PM)dantes44 napisał(a): Spróbuję i dam znać. Dziękuję. A czy można jeszcze w jakiś sposób fakturować srebro? Np. jakimiś opiłkami o niższej temp. topnienia itp. ??? Chodzi mi o podobne wzory jak wyżej.

te na fotkach - stawiał bym na grzanie do temp topnienia oraz bliżej szpica kawałki drutu.
opiłki- można by było zastosować drut 999 bądź granulat, ale nie mam doświadczenia wystarczającego żeby potwierdzić to założenie.
faktory można osiągnąć jeszcze przez wytłaczanie, ostatnio na etsy widziałem "papierki" z wzorami do walcarki.
lub klasyczne czyli "obróbka skrawanie" Puść oczko
Odpowiedz
#5
Stapianiem da się bez problemu zrobić fakturę. Tylko, powiedziałabym, że osobie świeżo próbującej tej techniki - rezultaty wyjdą nieoczekiwane. Tobie chyba bardziej zależy na zamierzonym efekcie spróbowałabym więc z kawałkami drutu na blaszce, jak radzi szrapnel.
Poniżej zdjęcie wisiorka tworzonego właśnie techniką przegrzewania srebrnej blachy, w tym jedno zdjęcie przedstawiające tył wisiorka.

Edit: dolutowane kupione miseczki i kulki 3 mm ze srebra 925 oraz stopione z drutu srebrnego 999 - milimetrowe kuleczki.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#6
To ju z teraz jestem w temacie. Serdecznie wszystkim dziękuję. Teraz na błędach pozostaje mi się nauczyć i opracować własną technikę. Piękny wisior Anna - moje klimaty:-)
Odpowiedz
#7
Powtórzę po wszystkich że jest to przytapianie, najlepiej wychodzi na płytce azbestowej ale i bez niej są fajne efekty, u mnie w szkole robilismy również z obniżonej próby srebra bo przez utlenianie się miedzi są jeszcze lepsze efekty


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości