Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sygnet z Zurychu
#1
Witam, znalazłem niedawno sygnet w Zurychu. Nie wygląda na wybitnie kosztowny ani stary, ale ciekawi mnie znaczenie symbolu oraz jego cena. Żaden z jubilerów w moim mieście nie wie nic na temat tego symbolu. Jest to srebro pr.925. Sam symbol nie jest chyba zrobiony ze złota, a jego wypełnienie jest jakimś kamieniem, bo plastik to na pewno nie jest. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego symbolu Uśmiech Z góry dziękuję
http://zapodaj.net/6d58004533fbd.jpg.html
http://zapodaj.net/dd60c37449732.jpg.html Trochę niewyraźne, ale to wygląda na 2 języki ognia i 3 listną koniczynę
Odpowiedz
#2
Wygląda mi to na oznaczenie tamtejszej synagogi. Zaiste należał do jednego z jej członków. Pozdrawiam znawca Uśmiech
Odpowiedz
#3
(05-28-2012, 07:58 PM)Znawca napisał(a): Wygląda mi to na oznaczenie tamtejszej synagogi. Zaiste należał do jednego z jej członków. Pozdrawiam znawca Uśmiech

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie jaka jest jego cena i gdzie znalazłbym kupca na niego? Orientujesz się może? Od razu mówię, że nie wybieram się znowu do Zurychu, przynajmniej w najbliższym czasie. A u jubilera na złom sprzedaż mnie nie interesuje
Odpowiedz
#4
Wydaje mi się że nie ma szczególnej wartości, nie uwzględniając srebra. Ząbki
Odpowiedz
#5
(05-28-2012, 09:05 PM)Znawca napisał(a): Wydaje mi się że nie ma szczególnej wartości, nie uwzględniając srebra. Ząbki

Tego się właśnie obawiałem. Szkoda mi go oddawać jako złom, ale chyba nie będzie innego wyjścia Uśmiech
Odpowiedz
#6
Cześć Gawciu
Wg mnie pierścień ma wartość sentymentalną i jest dość stary pomimo że na takiego nie wygląda. Z tego co się orientuję to takie pierścienie były zrobione dla zalozycieli tamtejszej synagogi w Zurychu.
Odpowiedz
#7
(05-29-2012, 01:57 PM)kabanos69 napisał(a): Cześć Gawciu
Wg mnie pierścień ma wartość sentymentalną i jest dość stary pomimo że na takiego nie wygląda. Z tego co się orientuję to takie pierścienie były zrobione dla zalozycieli tamtejszej synagogi w Zurychu.
Bardzo prawdopodobna wersja, w takim razie co radziłbyś zrobić z tym sygnetem?
Odpowiedz
#8
jeżeli jest w twojej okolicy jakieś muzeum ' religijne ' (w sensie, ze powstawanie różnych religii itp.. mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi ) to może powinieneś pójść i się spytać czy by odkupili. Jeżeli ten sygnet jest naprawdę stary to możesz dostać za niego przyzwoitą sumkę pieniędzy Uśmiech
Odpowiedz
#9
Z tego co się orientuję takie muzeum jest rzadko spotykane, z powodu małego zainteresowania. Ząbki
Odpowiedz
#10
(05-29-2012, 02:35 PM)kabanos69 napisał(a): jeżeli jest w twojej okolicy jakieś muzeum ' religijne ' (w sensie, ze powstawanie różnych religii itp.. mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi ) to może powinieneś pójść i się spytać czy by odkupili. Jeżeli ten sygnet jest naprawdę stary to możesz dostać za niego przyzwoitą sumkę pieniędzy Uśmiech

Rzeczywiście jak napisał "Znawca" takie muzea są dość rzadko spotykane, tym bardziej, że mieszkam na Lubelszczyźnie na której trudno o takie rzeczy. Nie pozostaje mi nic innego jak odrobina cierpliwości i odrobina szczęścia Uśmiech Dziękuję za pomoc, jeśli się dowiecie czegoś ciekawego na ten temat to wiecie do kogo pisać Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości