Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zrobić obrączkę / szynę?
#1
Proszę mi powiedzieć jak można zrobiś obrączkę ,żeby była idealna , ja wyginam ręcznie ale czy istnieją jakieś narzędzia które to ułatwiają bo zanim obrączka zrobi mi się okrąglutka to się nad tym męczę długo.Pewnie w dawnych czasach tak się męczono .Czy teraz są jakieś ułatwiające to narzędzia( niedrogie i nie maszyny)?
Odpowiedz
#2
Nie wiem czy oto Ci chodzi bo to jest jakby podstawowa metoda przy produkcji pierścionków i obrączek.
1. Obcinasz taśmę na obrączkę nie co krótszą niż planowany rozmiar.
2. Zwijasz tak aby najłatwiej było ją zlutować podgrzej aby materiał przestał pracować.
3. Lutujesz
4. Bierzesz stalowy okrągły rygiel wsuwasz na niego obrączkę wyklepujesz drewnianym młotkiem co jakiś czas odwracając
obrączkę na ryglu aby nie stała się stożkowa w jedną stronę.
5. Co jakiś czas odpuść materiał aby stał się ponownie plastyczny, możesz w ten sposób rozciągnąć obrączkę nawet o kilka rozmiarów.
6. Końcowa obróbka miejsca lutowania, polerka i koniec.
Odpowiedz
#3
Na dole masz strony forumowiczów, złoty68 ma u siebie sporo filmików i ma również jak zrobić obrączki.
http://www.tomaszwiercioch.com/?page_id=306

Twój post brzmi tak jakbyś nie wiedziała co to jest rygiel, naprawdę? Puść oczko

P.S.
Zrobiłem jednak nowy temat.

Odpowiedz
#4
Może i post tak źle sformułowałam ale wiem co to rigiel i na ryglu właśnie klepię , myślałam ,że może są jakieś inne metody i narzędzia.
Odpowiedz
#5
Skoro klepiesz na ryglu to naprawdę nie wiem w czym problem, przecież nawet jak trochę krzywo się zagnie to na ryglu moment i jest ładnie wyklepana na okrągło.
Odpowiedz
#6
A taśmę jak robisz? Masz walcarkę?
Odpowiedz
#7
Taśmę kupuję. Ostatnio dałam jubilerowi na walcarkę. Nie mam za bardzo problemu , ale widziałam film gdzie po wstępnym zagięciu obrączką włożono w jakieś urządzenie przypominające nitarkę kaletniczą (mam taka) i zgnieciono , wyjęto i była już idealna. Myślałam ,że ktoś wie co to za urządzenie, a może są i inne sposoby .Tak po prostu z ciekawości pytam.
Odpowiedz
#8
(03-24-2012, 09:54 AM)magda napisał(a): jakieś urządzenie przypominające nitarkę kaletniczą (mam taka) i zgnieciono , wyjęto i była już idealna.

Magdo wygoogluj temat powiekszarko zmiejszarka, chyba o TO takie urządzenie ci chodziło?
Odpowiedz
#9
Możesz również zrobić 2 rozmiary mniejszą obrączkę i przepuścić ją na powiększarce rolkowej (rolkownicy). Uzyskasz w ten sposób idealnie okrągły kształt.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości