Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co się najlepiej sprzedaje
#1
Zakładam ten wątek dlatego ,że byłam dziś całe rano w galerii i z właścicielką segregowałyśmy biżuterię .Po długich dyskusjach stwierdziłyśmy ,że są rzeczy które sprzedają sie lepiej lub gorzej i ustaliłyśmy ,że najlepiej sprzedają się naszyjniki na drugim miejscu kolczyki. Jeśli chodzi o kształty to bezkonkurencyjne są rury wszelkiego rodzaju, bardzo nas to zdziwiło że tyle rur się w zeszłym roku sprzedało. Rury niezależnie czy to jest rurka nawleczona na jakąś zawieszkę z rzemyka czy sznurki , o wymiarach mniej więcej5 cm długości i 2cm średnicy, czy jest czymś ozdabiana ,czy gładka, czy ażurowa jest na 1 miejscu. Na drugim miejscu są naszyjniki w kształcie elipsy, na trzecim w kształcie koła . Najgorzej schodzą kształty trójkątne i prostokątne i łezki udołu szerszze niż u góry. Jeśli chodzi o kolory to najlepiej się sprzedają wszelkie kamienie szare, czarne ,czerwone najgorzej ametysty , tygrysie oko ,piasek pustyni. Bardzo dziwne ,że jest taka prawidłowość , trochę nas to zaskoczyło ,ale jest . Zrobiłyśmy statystykę z całego roku jeśli ktoś zauważył jakąś prawidłowość w tym co ludzie najchętniej kupują to proszę dopisać. Jeszcze dopisuję bardzo żle schodzą miedziane bransoletki a wisiorki dobrze.
Odpowiedz
#2
W moich stronach najlepiej sprzedają się importowane kulki wysadzane symilkami w różnych kolorach ( tzw. crystal balls). Są to przeważnie bransoletki, wisiorki, kolczyki. Krew mnie zalewa na ta tandetę ale cóż. Przynajmniej w portfelu przybywa.
Odpowiedz
#3
No wiem że co do sprzedawania to tandeta idzie dobrze bo ludzie nie mają forsy na drogie rzeczy.Ale zawsze jest taki klient co chce czegoś wyrafinowanego. Ja pisałam okształtach nie wiem dlaczego wolą elipsy i owale ale tak jest , może po prostu wyszczuplające kształty. Ale po tej statystyce w galerii zaczęłam robić więcej takich wzorów. Nie wiem też dlaczego ludzie lubią połaczenie czerwonego z czarnym też bardzo dużo się tego sprzedaje, ja osobiście nie lubię ale robię pod klienta takie czasy.
Odpowiedz
#4
U mnie najlepiej sprzedaja się crystall ballsy i i crystallized swarovski elements Uśmiech...jak najmniej srebra, jak najtaniej...jak najbardziej oczojebnie...jak srebrofigaro napisal...tandeta :/

Na drugim miejscu postawilbym lekka bizuterie z cyrkoniami, drobne kompleciki lub pojedyncze kolczyki, zawieszki, czasem bransoleta, ktorej cena wacha sie miedzy 79zl a 149zl :/

Trzecie miejsce dla delikatnych lancuszkow typu snake...a takze, lancuszkowe bransolety i lancuszki (pancerki, figaro) do krzyzyka...

Czwarte miejsce to wszelkiego rodzaju tandeta a'la pandora, charmy itp...

Piate miejsce to odlewy z kamieniami typu onyx, koral, noc kairu, piasek pustyni itp itd...jeszcze w 2008r to bylaby pozucja nr 1 Smutny...teraz odlewy przegrywaja wlasnie z tanimi tandetami typu crystall balls...

Szoste miejsce, ostatnie, to grube bransolety i lancuchy meskie...jak sie ma w "dobrej" cenie to mozna to jeszcze sprzedac w dzisiejszych kryzysowych czasach ;p

Oczywiscie ominalem wiele pozycji jak literki, znaki zodiaku, pierscionki/obraczki itp...kazda z tych pozycji ma jakies swoje miejsce w piramidzie sprzedazy ale wszystkiego nie chcialo mi sie wypisywac i zastanawiac sie na jakie miejsce zasluguje ;p
Odpowiedz
#5
Jeszcze dodam że ze srebrnych pierścionków bezkonkurencyjne są z koralem i turkusem.
Odpowiedz
#6
Z turkusem są piękne,więc nic dziwnego że dobrze się sprzedają. U mnie bywa różnie,to zależy od okazji oraz święta. Ale generalnie też raczej drobne rzeczy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości