Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mokume gane Mokuti Timascus Damast Galeria postępów - listil
jestem gotów zapłacić Uśmiech Szczeże mówiąc też myślałem o spinkach Uśmiech Prześlij na PW, albo w moim sklepie są wszystkie namiary.
Odpowiedz
Paniowi/Koledzy

jeśli do biżuterii noszonej częściej niż okazyjnie to tylko i wyłącznie damast nierdzewny. Już jedna stal nierdzewna w parze ze zwykłą daje niezły efekt - samodzielnie bez kontaktu z ciałem nie rdzewieje ale skóra, pot załatwi sprawę.

W pełni nierdzewnego damastu jeszcze nie robiłem.

Robił ktoś z was wyroby z mokuti / timuki?
(mokume gane ze stopów tytanu)
Odpowiedz
(01-29-2015, 07:01 PM)listil napisał(a): Paniowi/Koledzy

jeśli do biżuterii noszonej częściej niż okazyjnie to tylko i wyłącznie damast nierdzewny. Już jedna stal nierdzewna w parze ze zwykłą daje niezły efekt - samodzielnie bez kontaktu z ciałem nie rdzewieje ale skóra, pot załatwi sprawę.

W pełni nierdzewnego damastu jeszcze nie robiłem.

Robił ktoś z was wyroby z mokuti / timuki?
(mokume gane ze stopów tytanu)

-szczerze,to jeszcze długo nie zrobisz nierdzewki,dobrze wiesz dlaczego
Odpowiedz
no ktoś nierdzewkę z dwóch chirurgicznych stali robi
Odpowiedz
(01-30-2015, 10:40 PM)jędruś napisał(a): no ktoś nierdzewkę z dwóch chirurgicznych stali robi

-pytasz się,dla samego pytania?, tak robią,na pewno nie Bielak,jest kilka osób dosłownie kilka w Polsce,czy jesteś zainteresowany takim produktem,jeżeli tak to jest na zagranicznych forach knifemakingu,kilku knifemakersów,którzy wykonują damasty z stali nierdzewnych,są też sklepy,można zamówić sobie np. płaskownik
Odpowiedz
"szczerze,to jeszcze długo nie zrobisz nierdzewki,dobrze wiesz dlaczego "

Skoro tak... postaram się sprawdzić Twoją szczerość :-D

Pytałem nie dla samego pytania, chciałem sprawdzić czy jest zainteresowanie tematem, może ktoś ma doświadczenia z użyciem materiału i czy gdyby się pojawił to znajda się chętni na tak wyjątkowy towar?

Tym czasem mój największy "arkusz":
miedź +alpaka

75x320x0,8 mm
wzór dwustronny

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(02-01-2015, 11:37 AM)listil napisał(a): "szczerze,to jeszcze długo nie zrobisz nierdzewki,dobrze wiesz dlaczego "

Skoro tak... postaram się sprawdzić Twoją szczerość :-D

Pytałem nie dla samego pytania, chciałem sprawdzić czy jest zainteresowanie tematem, może ktoś ma doświadczenia z użyciem materiału i czy gdyby się pojawił to znajda się chętni na tak wyjątkowy towar?

Tym czasem mój największy "arkusz":
miedź +alpaka

75x320x0,8 mm
wzór dwustronny
-jak zrobisz z nierdzewki to będę zainteresowany tematem,może być "twist",nie rozwarstwił się arkusz po walcowaniu,bo na krawędziach popękał
Odpowiedz
Pęknięcia krawędzi to normalna sprawa, dalej nie propagują a wymiary podaję tylko "zdrowej" powierzchni Uśmiech

Dorzucam foto damast z nierdzewki i sprężynówki, dzyndzel przy kluczach po prawie roku zaniedbanego używania.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Wink 
-na knives,kolesie robili podobny z 4h13 z Oh18n9,mnie interesuje z samej nierdzewki,w dobrej cenie,raz skuty ten bryloczek?
Odpowiedz
damast ze stali chirurgicznej mozna kupic po prostu i mysle ze np.Bielak tak robi, ztego co widze on jest zlotnikiem nie kowalem
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości