Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mokume gane Mokuti Timascus Damast Galeria postępów - listil
dobrze to wygląda, a próbuje ktoś szlachetniej? srebro? złoto? pallad? platyna?
Odpowiedz
próbowałem ze srebrem i miedzią - mniej wymagające niż miedź + alpaka

z innymi nie mam okazji chyba że jakiś pewny odbiorca by się znalazł

tymczasem...

klamry do pasków:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
bardzo ładnie to wygląda. Uśmiech Co połączyłeś ?
Odpowiedz
nikt z forumowiczów mokume ze złotem nie robi?
Odpowiedz
widać nikt złotem nie chce ryzykować
w razie potrzeby i na odpowiednich warunkach mogę być pierwszy Uśmiech

damast zrobiony ze stali sprężynowej i 45-ki
Odpowiedz
była dyskusja na forum jak to cechować i na tym się skończyło. Uśmiech Myślałem o połączeniu damastu ze złotem w obrączkach, ale nie wiem jak to w praniu wychodzi. Czym to zabezpieczyć przed korozją. Chodzi o wstawkę w obrączce.
Odpowiedz
(01-29-2015, 02:09 PM)kriss napisał(a): była dyskusja na forum jak to cechować i na tym się skończyło. Uśmiech Myślałem o połączeniu damastu ze złotem w obrączkach, ale nie wiem jak to w praniu wychodzi. Czym to zabezpieczyć przed korozją. Chodzi o wstawkę w obrączce.
-jeżeli chcesz to żeby damast,nie rdzewiał to damasstel,czyli stal nierdzewna, a jak to dasz na obrączce złotej i nie będzie kontaktu ze skórą i woda,damast po wytrawieniu w chlorku,jest w pewien sposób już zabezpieczony,można to jeszcze jakimiś środkami zabezpieczyć.
Odpowiedz
damast z rdzewiejących stali będzie zawsze rdzewiał, chyba że polakierujesz, ale chyba nie o takie zabezpieczenie chodzi, znalazłem tutaj http://www.inneobraczki.pl/category/obra...amascenska połączenie stali i złota i te obrączki chyba nie rdzewieją ?
Odpowiedz
Też widziałem wiele takich obrączek łączonych, ale chyba Rubicon ma racje co do rodzaju stali
Odpowiedz
(01-29-2015, 04:14 PM)kriss napisał(a): Też widziałem wiele takich obrączek łączonych, ale chyba Rubicon ma racje co do rodzaju stali

-jak chcesz kriss,to mogę przesłać gratis kawłek płaskownika,ale damasta na próbę,możesz wykorzystać do wisiora,spinki do manketów ,itp
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości