Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś na Walentynki.
#1
Jak w temacie Uśmiech
[Obrazek: iBgenQ]
[Obrazek: iBgenP]

Trochę roślinek na zimę Puść oczko
Odpowiedz
#2
Rośliny super.
To bursztyn?
Odpowiedz
#3
Właśnie, Novator zatopiłeś roślinki w epoksydzie czy to wyjątkowy okaz bursztynu?
A carga ... ja Cię... perfekcyjna! Ząbki
Odpowiedz
#4
Nie, to nie bursztyn. To moja praca z żywicą Uśmiech
Jesienią robiłem z mchu, owoców leśnych, listki tui, szyszunia i nasionka.
To wszystko zalewałem żywicą polimal 127, a teraz tylko oprawiłem w alpakę Ząbki
Odpowiedz
#5
Kułeś cargę jak zimne kowale? Ząbki Taka wiesz, jednolitą z denkiem? Ciekaw jestem, jak się zachowuje alpaka podczas kucia.???Idea
Odpowiedz
#6
Angus- , cargę lutowałem srebrem z wyciętego kółka i paseczka. Standardowo jak w tutkach. Alpaka mimo,że się ją wyżarzy jest dość sprężysta i myślę, że ten sposób, jak z miedzią chyba będzie kłopotliwy. Ale może się mylę, nie próbowałem. Samo doginanie po obwodzie, było dość niewdzięczne.
Odpowiedz
#7
"Bursztynki" super jeśli to nie tajemnica czym to polerowałeś i na jakich obrotach?
Efekt super.
Odpowiedz
#8
Najpierw papier ścierny do 2500 gradacji, później pasta polerska, najzwyklejsza samochodowa Język. Wszystko ręcznie bez "obrotów" Ząbki.
Odpowiedz
#9
Pomysł przedni, w bursztynie było by to również możliwe, gdyż topi się on do plastycznej masy już w 300 stopniach a kopal w nieco niższej, chyba około 270 stopni. Nie można jednak usunąć powstałych w skutek odlewania pęcherzyków powietrza, chyba że masz sprzęt do tego. Powietrze usuwa się przez wibracje. Ciekaw, nie mam co prawda na to na razie pieniędzy, ale pomysł przedni.
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#10
Fajnie, że się Wam podoba Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości