Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niemieckie hełmy
#1
Może nie jest to zupełnie jubilerstwo, ale zdobienia są bardzo misterne i piękne.
Są to hełmy od roku 1500.

[Obrazek: c.-1500-520x585.jpg]


[Obrazek: c.-1550-1560-520x578.jpg]

[Obrazek: c.-1550-II-520x604.jpg]

[Obrazek: c.-1555-520x599.jpg]

[Obrazek: c.-1575-520x731.jpg]

Zdjęcia se strony:
http://www.retronaut.co/2012/02/german-helmets-1500s/
Tam też trochę więcej hełmów.
Odpowiedz
#2
Przepiękne rzeczy, Max. Na pewno można by mnożyć przykłady zachwycających prac w dziedzinie uzbrojenia ochronnego i zaczepnego. Wiele jest przykładowo szabli pięknie zdobionych technikami niello, damaskinażu, rytowanych.
Kontynuuj, chłopie jeśli chcesz. Nie sądzę, żeby Admin miał cokolwiek przeciwko. Tematem jest przecież piękno w sztuce złotniczej przejawione w uzbrojeniu ochronnym. Ząbki
Odpowiedz
#3
Te helmy to jest czesc zbroi paradnej, bogato zdobionej, cos jak "buty kosciolowe", do walki nie nadawalo sie zupelnieUśmiech Sztuka platnerska na najwyzszym poziomie i zaawansowane zlotnictwo, baaardzo czasochlonne techniki. Dlatego obecnie tylko zapalency to robia Uśmiech
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#4
Ładne hełmy i piękna robota.
Odpowiedz
#5
To na pewno niemiecka robota? Zawsze myślałem że w związku z Niemkami, kanon piękna też jest osobliwy Uśmiech żarcik, ale szczerze mówiąc to robota przednia. Słyszałem kiedyś też taki termin - zbroja mediolańska, może ktoś coś wie więcej na ten temat? Z tego co czytałem to są to podobne prace, jubilerstwo i wojna. Widziałem nawet kiedyś wystawę dotyczącą polskiego barokowego uzbrojenia. Właścicielem dzieł był jeden z istniejących do dziś rodów szlacheckich, nie pamiętam jaki. W każdym razie, najciekawsze były pistolety i fuzje intarsjowane macicą perłową, często tworzące bardzo skomplikowane wzory. Inną ciekawą rzeczą były szable z drogocennymi kamieniami i przepięknymi klingami, pozłacane tarcze, i puklerze. Perełką wystawy półzbrojka, zdobiona jakimś(tylko jakim motywemUśmiech ) z przepięknym pióropuszem.
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#6
Co prawda militaria jako takie mnie trochę słabo interesują, ale potrafię docenić piękną robotę. A te na pewno są arcydziełami.
Zbroje potrafią być cudowne. Ale potrafią być też zabawneUśmiech

Takie są projekty Jeffa de Boera z Calgary
Poniżej kilka zdjęć opancerzenia dla kotów. Może i swojemu powinnam coś takiego sprawić?

[Obrazek: EP4sm.jpg]

[Obrazek: 11samurai05.jpg]

[Obrazek: 09whitecat.jpg]


Myszy też uczestniczą w wyścigu zbrojeń:

[Obrazek: 01duchess.jpg]

[Obrazek: 06bronzrat.jpg]

[Obrazek: crusaderSM1.jpg]
Odpowiedz
#7
płatnerstwo z jubilerstwem i złotnictwem było związane od głębokiej starożytności ...wielu twórcow bylo naprawdę wielkimi artystami ,nie jedynie uzdolnionymi rzemięślnikami (polecam wklepać sobie nazwisko Negroli w Googlu ...Francesco albo Filippo ...generalnie Negroli )

...w Kanadzie płatnerstwo to akademicka dyscyplina sztuki ! ...tam sie uczą jak rzeźbić klepiąc blachę ...u nas wiadomo Niezdecydowany "...pan jest płatnerzem - robi szable pod Grunwald dla Krzyżaków ? "
...w wielu uczelniach i instytucjach artystycznych podchodzi się do tego z ignorancją wynikającą z braku kompetencji w tym temacie

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości