Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Platyna -sprzedaż złomu biżuterii.
#1
Witam, gdzie mogę sprzedać platynę w postaci sygnetu ?,odwiedziłem okolicznych jubilerów i o dziwo nikt nie skupuje Pt.
Dodam że sygnet nie posiada cech probierczych,mając perspektywę sprzedaży udam się do urzędu,nasuwa się pytanie czy istnieje możliwość sprawdzenia metalu za pomocą odczynników -tak jak w przypadku złota?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Chemia analityczna daje nam bardzo duże możliwości, dlatego nie ma problemu określenie zawartości stopowej i nabicia cechy probierczej na wyrób. Sprzedaż platyny? Hmmm... Ciężka sprawa, w Polsce metal ten nie jest popularny, mało ludzi chce pracować z tym metalem. Ale oczywiście nie jest to niemożliwe aby to sprzedać. Dobrą opcją o ile jest to wyrób przedstawiający jakąkolwiek wartość antykwaryczną sprzedać to na tym rynku. W innym wypadku odsyłam Cię do sprzedaży wyrobu za granicę. Platyna popularna jest bardziej np w Rosji i Japonii niż w Polsce. Warto też spróbować sprzedać to na złom, we Wrocławiu ktoś skupował, tylko kto? Jeden z jubilerów, musiałbyś popytać, podzwonić.
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#3
Dziękuje za wyjaśnienie,korzystając z uprzejmości ,chciałbym zapytać o sygnatury widoczne na skanie(nie chcę zaśmiecać forum nowymi wątkami)
Cecha rzemieślnika -nieznana,ale bardziej interesuje mnie rozszyfrowanie próby srebra -60G to waga całkowita-czy to oznacza że nie jest to plater?
Pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
ja bym obstawial ze to plater, a 60 to grubosc powloki. Chyba ze widelec wazy 60 gramow, ale jakos watpie.
Odpowiedz
#5
cały waży 60gramów,łyżka tak samo,pochodzenie-Francja,wyrafinowany wzór,sądziłem że to może być coś ciekawego-pozdrawiam.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#6
Obstawiam na plater, widziałem dużo bardziej skomplikowane wzory i były to platery. Uważam że jest to wyrób posrebrzany na mosiądzu lub alpace, a 60g to raczej grubość powłoki jaką posiada plater. Możesz zaryzykować i między zębami widelca czymś ostrym przetrzeć(będzie to najmniej widoczne. Ale uważaj bo możliwe jest że tylko część wyrobu wytworzona ze srebra. Innym dobrym sposobem jest to przez co Archimedes sprowadził śmierć na kilku rzemieślników - zgodnie z prawem archimedesa objętość przedmiotu zanurzonego w wodzie wyprze tyle wody ile miejsca zajmuje przedmiot, da się zrobić nawet w kuchni jeżeli masz jakąś miarkę z podziałką na ml. Następnie korzystasz ze wzoru masa/objętość(m/v - gdzie / to znak dzielenia) i wychodzi Ci gęstość właściwa kóra pozwala na określenie czy jest to srebro czy też nie. Można doprowadzić do stanu że stop będzie miał taką samą gęstość właściwą jak srebro, ale problem może być z kolorem wtedy - i tak musisz przerysować. Warto też po przerysowaniu i tak sprawdzić wyrób przy pomocy cieczy probierczej.
Zajrzyj do mojego antykwariatu IMARI - antyki i design
Odpowiedz
#7
dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
(02-01-2012, 01:51 PM)messi69 napisał(a): Witam, gdzie mogę sprzedać platynę w postaci sygnetu ?,odwiedziłem okolicznych jubilerów i o dziwo nikt nie skupuje Pt.
Dodam że sygnet nie posiada cech probierczych,mając perspektywę sprzedaży udam się do urzędu,nasuwa się pytanie czy istnieje możliwość sprawdzenia metalu za pomocą odczynników -tak jak w przypadku złota?
Pozdrawiam.

Jeśli sygnet nie został sprzedany - proszę o kontakt - darkagesss@wp.pl
tel.: 888 884 888.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Polecam Ci zajrzenie na stronę skupu metali szlachetnych Uniqmetal, skupują tam wszystkie metale szlachetne po aktualnych rynkowych cenach, tutaj masz linka na ich stronę uniqmetal.pl.
Odpowiedz
#10
Oferta slaba tej firmy niestety...nic specjalnego. Zwykly skup na miescie czy lombard we Wloclawku placi wiecej niz ta firma. Oni klientowi indywidualnemu placa 67, biznesowemu 69...ja i wiekszosc skupow we Wlocku, na dzien dzisiejszy, place 70zl/g 14ct a jak wieksza ilosc to wiecej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości