Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co ja robię nie tak?????
#1
Ten wątek zakładam żeby każdy kto ma z czymś problem mógł zamieścić zdjęcia i zapytać profesjonalnych jubilerów "Co ja robię źle?" Na początek ja mam problem ze srebrem nauczyłam się lutować i już mi się trzyma jak trzeba. Robię np cargę ,wkładam kamień pasujący a wychodzi z tego jak widać na załączonych zdjęciach LIPA PO CAŁOŚCI ,jak to mówią małolaty, no i co ja robię nie tak???????????? To jest wątek gdzie można krytykować do woli i jest to mile widziane. tylko zdjęć nie krytykujci bowiem ,że mam taki marny aparat.


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
#2
To nie aparat robi zdjecia a fotografZąbki
A już całkiem serio trudno zakuć dobrze tak nieregularny kamień -szkoda że nie dałaś zdjęć przed zakuciem.
Na pewno za wysoka carga, połowa powinna wystarczyć, max 3/4 tego co zrobiłaś zależy od kamienia.
Można użyć grubszej blachy, wtedy łatwej ukryć niedociągnięcia a i tak mocno trzyma, ale wtedy i spód musi być z grubszej blachy.
Odpowiedz
#3
Przed zakuciem, to to przedostatnie zdjęcie . Co do grubości blachy, to tak czułam, że może za cinka. Tylko jaką do takiego kamienia ,bo ja bardzo lubię takie nieregularne. Jeszcze pytanko : jak oprawić kamień który jest bardzo wysoki i boki ma pionowe. Jak zrobię cargę to będzie brzydko , może ażurową???
Odpowiedz
#4
Ale zdjecie samego kamienia, bo do jego budowy/szlifu dobierasz wysokość cargi.

Wrzuć zdjęcie kamienia bo tak ciężko cokolwiek doradzać.
Odpowiedz
#5
T ten pierwszy niestety ja robię zdjęcia telefonem lepiej nie wyjdzie, on w rzeczywistosci jest bardzo ładny i te boki też, szkoda je zasłonić. A ten drugi to agat plasterek, ze szczotką z kryształków w środku i z dziórką w środku ,ale za dużą na sztyft, też bymgo chciała oprawić


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#6
Przy bardzo wysokich kamieniach będzie Ci trudno zrobić taka oprawkę by po zakuciu kamień trzymał się na miejscu,tym bardziej w przypadku gdzie kamień nie zwęża się ku górze tak jak przy standardowych kaboszonach.Na pewno spróbuj wykonać oprawkę z grubszego materiału,mało tego czy oprawki robisz z czystego srebra? To wiele ułatwia zarówno przy kształtowaniu oprawki jak i przy póżniejszej oprawie,oprawkę doginaj po trochu raz przy razie jak trzeba poprawisz drugi i trzeci raz -nie od razu na maxa bo porobią się załamania i wgnioty.-Powodzenia
Odpowiedz
#7
DDzięki mam granulat 999 to z niego będę robić oprawki. Wierzę na słowo , że się łatwiej oprawia
Odpowiedz
#8
Ja żadnego z tych dwóch kamieni nie zakuwałbym w cargę.
Będą paskudnie wyglądać, ale to tylko moje wyobrażenie.
Takie kamienie fantazyjne wymagają fantazyjnej oprawy.
Oczywiście jakieś elementy/kawałki tej oprawy w połączeniu mogłyby zaistnieć ale jak to już tylko twoja wyobraźnia jak to ma wyglądaćJęzyk

Co do carg z fainu to jak każdy kij ma dwa końce, faktycznie łatwiej dokuć ale muszą być większe niż z 925 która mocniej trzyma, a ponieważ staramy się często wyeksponować sam kamień nie zawsze jest to pożądane. No ale co kto lubi poprubuj zobaczysz co Ci pasuje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości