Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka u złotnika - jak to wszystko wygląda?
Zależnie od tego, gdzie mieszkasz, Kakuna, możesz uczyć się w szkole im. Kilińskiego w Warszawie. Prowadziłem tam niedawno lekcję repusowania, zaproszony przez kilku absolwentów. Nadal z sentymentem wspominają uczelnię i wykładowców. Są też akademie sztuk pięknych z wydziałami jubilerstwa lub/i złotnictwa.
Co do wady wzroku to moje oko lewe nie działa prawie wcale, brak akomodacji czyli nie "łapie" ostrości a prawe jest krótkowzroczne ale jakoś mi to nie przeszkadza.
Możesz też pójść w ślady paru moich znajomych, którzy wykonują zwód technika dentystycznego i jednocześnie parają się złotnictwem, nawet repusowaniem. Podobieństwo metod, materiałów i narzędzi jest dość znaczne co jest dość pomocne.
Cokolwiek wybierzesz nie oglądaj się za siebie tylko idź śmiało do przodu. Upartość i zdecydowanie procentują.
Cool
Odpowiedz
No niestety mój wzrok cały czas będzie gorszy Smutny nie mam pojęcia czy kiedyś wada "stanie" i się unormuje.

Niestety mieszkam w Małopolsce.
Dziękuję, pomyślę Uśmiech

(05-14-2013, 09:14 PM)cactoos napisał(a): Popróbować możesz, jednak ja miałem wzrok sokoli a zepsułem go sobie, ślęcząc latami w powiększających okularach nad grawerką .
Złotnictwo, zegarmistrzostwo i tym podobne dłubaniny oczom nie służą. Lepiej jednak zapytaj okulisty.

Tak tez myślałam, a o oczy muszę bardzo dbać..
Odpowiedz
O ile się nie mylę 3 lata na czeladnika i kolejne 3 na mistrza.
Odpowiedz
A czy za taka naukę trzeba płacić złotnikowi?
Odpowiedz
Zależy jak się z kimś dogadasz.
Odpowiedz
Ja jak zasuwałem na praktyki do Złotnika to przyjęli mnie bez żadnych opłat. Natomiast mój kolega w innym zakładzie nie dość że zapłacił za praktyki to w dodatku musiał złożyć na czas nauki zabezpieczenie na wypadek gdy by przykleiło mu się coś do rączki.
Odpowiedz
Witamy Wszystkich w Art Silver Design
Przeczytałem uważnie wszystkie Państwa uwagi i chciałbym zaprosić tych którzy myślą o praktycznej nauce złotnictwa na nasze Seminaria Złotnicze . Dwu dniowe Seminaria złotnicze (zawsze sobota i niedziela) organizujemy w Woli oraz w Łasku i traktujemy jako platformę informacji o: programie kursu, osobach prowadzących, warunkach w pracowni oraz warunkach zakwaterowania i wyżywienia. Te osoby które zechcą następnie podjąć naukę złotnictwa w pracowniach Art Silver Design realizują minimum 120 godzinny praktyczny kurs złotniczy ( wykładowcy są dostępni od 9.00 - 21.00 ). Seminaria organizujemy raz w m-cu dla grupy max.5-6 osób. Zapewniamy wyżywienie i zakwaterowanie.
Zapraszamy na naszą stronę http://art-silver-design.com a także do bezpośredniego kontaktu, jeśli zainteresują Państwa szczegóły naszej oferty.
Art Silver Design - Janusz Gierucki
tel.697030883
e-mail: artsilverdesign@interia.eu
Odpowiedz
Nauka u złotnika czasami nie wygląda najlepiej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości