Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie sprzedawać wyroby
#1
Właśnie pomyślałam o takim wątku. Ja sprzedaję swoje wyroby z metalu tylko w galeriach , po prostu wstawiam. Obecnie chyba warto sprzedawać w internecie . W internecie mamy potencjalnie dużo więcej nabywców i to z całego świata . Znalazłam taki sklep Etsy. Warunki są tam niezłe czyli 20 centów za każdy wstawiony przedmiot i 3,5 % od sprzedanego. Założyłam sobie tam konto ,ściągnęli mi z karty jeszcze nie wiem za co na dzień dobry 1,50 zł. To mało. Czy ktoś zna jakieś fajne miejsca gdzie można by sprzedawać ? Podobno na facebooku też coś takiego jest , ale nie wiem jak to znaleść. Myślę ,że ten wątek będzie przydatny. Mamy już wątek o tym jak fotografować ,nic tylko teraz wrzucać to w internet. Co o tym myślicie?
Odpowiedz
#2
Przy okazji wrzucę liste galerii, jeżeli znacie jeszcze jakieś to podajcie, a ja je dopiszę do tej listy.

Polskie

trendsetterka.com
olissimart.com
arsneo.pl
Trendymania.pl
Pakamera.pl
Wylegarnia.pl
Modna.pl
Prototyp.pl
decobazar.pl
impresse.pl
kiosque.pl
antypodymody.pl
unikatownia.pl
stylandia.pl
dooperelle.pl
kuferart.pl
decotrendy.pl

Zagraniczne

UK
etsy.com

USA
handmadeartistsshop.com

Ciężko mi się wypowiadać co jest warte uwagi, bo różne galerie stawiają jakby na rożnych klientów i różne produkty.
Najlepiej wybierzcie sobie sami. Puść oczko




Odpowiedz
#3
Magdo, zeby sie wybic na Etsy, potrzeba zainwestowac ok 30$ dolarow dziennie w odswierzanie produktow, aby byly widoczne na pierwszej stronie i w reklame wewnetrzna, czyli promocje sklepu. Jesli bedziesz po prostu "wstawiac" zniknie to w tlumie tysiecy sprzedawcow.

Na fejsbuku mozesz prowadzic "netwoking", promocje siebie i swoich wyrobow, Etsy ma rowniez wtyczke ktora mozna wlaczyc do swojego profilu facebook. Niestety, jak to na spolecznosciowym portalu, wszystko zalezy od liczby znajomych i ich gustow.

Jesli twoje prace kwalifikuja sie jako reczny wyrob, masz chec sprzedazy za granice, sprobuj na HAF-forum i HAS-shop. No i profil na deviantART obowiazkowo, dobra, darmowa reklama.

Chwilowo to tyle. A podstawa jest jednak siec znajomych i ich znajomych.


Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#4
Dzięki za te linki zobaczę wszystkie, niektóre znałam. Chciałabym ,żeby napisał ktoś kto już w czymś takim sprzedaje , jak to w praktyce wygląda. Tak jak na tym Etsy nie wiedziałam że trzeba odnawiać i zmarwiło mie to bo tak może być we wszystkich takich galeriach. Może ktoś już w takim czymś sprzedawał? Proszę napisać !!!!
Odpowiedz
#5
Już obejrzałam te galerie . Stwirdzam że w nich są bardzo niskie ceny, w wiekszosci z nich. Jeśli cena jest już z ich procentem, który jest 30-40% to wykonawca bierze grosze .Wstawię , ale i w moich galeriach też będe sprzedawać bo bym nie wyżyła z tego.
Odpowiedz
#6
Poczekaj, jaki procent ? To w polskich galeriach internetowych tak wysoko sobie licza ? A co oferuja za taki wysoki "podatek" ? Jakies wsparcie, reklame twojego produktu ? Czy robia cos w celu sprowadzenia kupujacych na aukcje ?

Czy po prostu - wystaw sie wytworco, jak towar SAM sie sprzeda to podzielimy sie zyskiem ?

Jesli nie wiesz jaka galerie wybrac, napisz maila, nie przesla ci zestawienia, ilu sprzedawcow, jaka jest sprzedaz, ilu potencjalnych kupcow odwiedza galerie, itp.

Jesli ktorys administrator odpowie konkretnie to bedziesz wiedziala, czy dobrze trafilas. Jesli nie, to ... tez bedziesz wiedziala Uśmiech
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#7
(01-07-2012, 10:52 PM)Tom Oldsmith napisał(a): Poczekaj, jaki procent ? To w polskich galeriach internetowych tak wysoko sobie licza ? A co oferuja za taki wysoki "podatek" ? Jakies wsparcie, reklame twojego produktu ? Czy robia cos w celu sprowadzenia kupujacych na aukcje ?

Niektóre się reklamują, często widzę jakieś reklamy różnych galerii, ale już przestałem zwracać uwagę których konkretnie.

(01-07-2012, 10:52 PM)Tom Oldsmith napisał(a): Jesli nie wiesz jaka galerie wybrac, napisz maila, nie przesla ci zestawienia, ilu sprzedawcow, jaka jest sprzedaz, ilu potencjalnych kupcow odwiedza galerie, itp.

Jesli ktorys administrator odpowie konkretnie to bedziesz wiedziala, czy dobrze trafilas. Jesli nie, to ... tez bedziesz wiedziala Uśmiech

Większe zleją taki mail kompletnie. Puść oczko Od tych większych trudno dostać odpowiedz na ofertę współpracy, a co dopiero takie info.
Ale kto wie może się mylę, zawsze można napisać.

Lepiej jest mieć mniej wystawców za to konkretnych niż tysiące. Tak jak np. na etsy, tam cokolwiek znaleźć interesującego graniczy z cudem tyle tego jest.
Cytat:2,468,410 items in Jewelry
Powodzenia w przeglądaniu tego na etsy. Puść oczko
Całkiem niedawno szukałem sów, wypluło mi ponad 1,5k wyników biżuterii z motywem sowy. Puść oczko



Co do cen to jest rożnie, Ci co wystawiają po kosztach to najprawdopodobniej nie mają zbyt ciekawych produktów, choć i tu mogę się mylić oczywiście.
Ale jeżeli ktoś robi rzeczy z koralików lub kryształów swarovskiego to raczej nie będzie się wyróżniał. Chyba że jakieś niesamowite wzory z tego wymyśli.

Jest też spora grupa ludzi którzy się prawie przeceniają i mają całkiem dobrą sprzedaż.
Czasem to własnie cena jest tym faktorem który skłania ludzi do zakupu. Ludzie lubią wydać dużo, nawet przepłacić, dopiero wtedy uważają coś za cenne. Szczególnie jeżeli chodzi o biżuterie.

Ja mam np. znajomych którzy lubią wydać w sklepie więcej nie wiadomo dlaczego, za coś co mogli by mieć 2x taniej. Puść oczko
Odpowiedz
#8
Też myślę ,że jest taki klient, sama mam taką starszą damę, co jak coś wstawię do galerii taniej to nie ruszy. Za to jak cena przesadzona to bierze. Szkoda tylko że takich jest mało. W tych galeriach, a sprawdziłam wszystkie warunki , po prostu procent jest tak duży ,dlatego że można wstawiać za darmo. Za to w galeriach, gdzie się coś płaci od wstawienia towaru i po pewnym czasie od przedłużania i innych cudeniek ,to procent mniejszy. W końcu jak jest za darmo wstawianie ,to trzeba wstawić. Towar zostaje u ciebie. To tylko zdjęcie.
Odpowiedz
#9
Żeby sprzedawać w galeriach internetowych trzeba coś już mieć żeby im pokazać. Bez portfolio nie ruszysz z tematem.
Duże nie chętnie przyjmują nowych, chyba że robisz coś czego nie mają i im się spodoba. Jak to ktoś na jakimś innym forum powiedział; jak się dostaniesz do takiej dużej galerii to jak wygrać szóstkę w totka, ale jak jest na prawdę, nie wiem, bo to że sie dostaniesz to nie znaczy że zaczniesz sprzedawać wyroby. Z listy galerii którą wymienił kageki są te które mają spory udział rynku w polsce, i warto być w nich. Trzeba pisać do nich i próbować się dostać, niestety nikt Ci nie da tutaj idealnego rozwiązania jak to zrobić. Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Właśnie mam problem, bo jestem marna w robieniu zdjęć i tam są wymogi co do formatu np: 500 na 600 a ja nawet nie wiem co to jest i jak to osiągnąć. Pomyślę nad tym, poczytam to może coś pofodografuję. Ja robię różne rzeczy z miedzi, niektóre cynuję i patynuję . To sie mi naprawdę dobrze sprzedaje w galeriach i myślę że w internecie by poszło. Problem to zdjęcia, ale tylko na razie , niedługo się za to wezmę. Srebro to tylko hobby, może jak bym już dobrze robiła w przyszłości to kto wie!!!!
A jeszcze zainteresował mnie ten artclay. Zadałam pytanie w wątku o artclayu , ale nikt mi nie odpowiedział, może tam nikt po prostu nie zagląda.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości