Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie sprzedawać wyroby
#51
Po pierwsze: czesć, miło poznać.

Po drugie: Etsy planuje wprowadzić nowy algorytm wyświetlania twórców, który ma dopasowywać to, co się pokazuje do regionu, w jakim przebywa potencjalny klient; jest to porażka, ponieważ ludzie emigrowali na ten serwis właśnie po to, by łapać obcokrajowców i zaczynają się protesty, ale zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie.

O Pakamerze polecam ciekawy artykuł Agaty Garbowskiej: http://qrkoko.pl/pakamera/

A do listy dopisać można jeszcze DaWandę, zarówno w wersji niemieckiej, angielskiej, jak i polskiej: en.dawanda.com, de.dawanda.com, pl.dawanda.com oraz mybaze.com.
Odpowiedz
#52
Każdy z tych sklepów/galerii ma trochę innych klientów i nie wszędzie wszystko pasuje, na jednej będziesz mieć super sprzedaż gdzie na drugiej nic Ci się nie sprzeda, a inna osoba z innym towarem może mieć zupełnie odwrotne doświadczenia.
Odpowiedz
#53
Nie wiem, jak jest z wypolerowanymi metalami (Ząbki), natomiast jeżeli chodzi o rynek typowo, hm, handmade'owy, to OLX-y, pochodne i Allegro są najgorszym możliwym wyborem. Jedyny klient, na jakiego możesz się natknąć, to ten, który ci powie, że 25zł to za dużo, gdyż on może zaproponować względnie 2zł za 10 godzin pracy. Te serwisy to także wylęgarnia Rysiów Zrzynaczków, w najlepszych sklepach obowiązuje selekcja i nikt nie wpuści plagiacistów, toteż emigrują tam właśnie. I na Facebook'owe grupy sprzedażowe...

...które, jak pisała (również) Agata, wydają się super-miejscem, "dopóki się nie zorientujesz, że na 3000 członków 2999 to nie twoi klienci, tylko konkurencja" Ząbki.

Natomiast z perspektywy wieloletniego klienta: Olissima, DaWanda, Etsy i Trendymania to miejsca, gdzie poszłabym w pierwszej kolejności mając dużo kasy i chęć na unikatową, konceptualną biżuterię z metali szlachetnych. Na Pakę lecę, kiedy mam ochotę na coś tańszego, w czym nie będę się bała chodzić. No ale, wiadomo, ostatecznie przejrzałabym wszystko.
http://www.loobeensky.blogspot.com

Übercute trinkets for humans. Since 2009. No drugs used.
Odpowiedz
#54
Wybaczcie bezpośredniość, ale żebym miał komukolwiek oddać 50 % lub choćby 30 % wartości mojej pracy to musiałbym kupić sobie młotek ciut duży, tak z 5 kg i porządnie, z wyczuciem rypnąć się w kiepełę.
Etsy jest ponoć znakomite, tylko trzeba zadbać i dbać systematycznie o sklepik tam założony.
Cool
Odpowiedz
#55
(11-02-2015, 01:47 PM)loobeensky napisał(a): Natomiast z perspektywy wieloletniego klienta: Olissima, DaWanda, Etsy i Trendymania to miejsca, gdzie poszłabym w pierwszej kolejności mając dużo kasy

Cześć.  Nie wiesz może czy Polacy mogą sprzedawać na Etsy swoje towary ??
Odpowiedz
#56
Mogą. 
Odpowiedz
#57
(11-02-2015, 02:40 PM)angus napisał(a): Wybaczcie bezpośredniość, ale żebym miał komukolwiek oddać 50 % lub choćby 30 % wartości mojej pracy to musiałbym kupić sobie młotek ciut duży, tak z 5 kg i porządnie, z wyczuciem rypnąć się w kiepełę.
Etsy jest ponoć znakomite, tylko trzeba zadbać i dbać systematycznie o sklepik tam założony.
Cool

Gdzie Ty widziałeś 30-50%? Takie rzeczy to chyba w komis do stacjonarnych sklepów. Puść oczko
Uważasz, ze dotarcie do klienta i sprzedaż to nie jest praca?
Na etsy coś ostatnio wszystkim z kim rozmawiałem poleciała sprzedaż, aż dziwne. Etsy ma małą marże bo nie ma selekcji.

Tak Leszku mogą, czemu by nie?
Odpowiedz
#58
(11-02-2015, 02:50 PM)Michal napisał(a): Tak Leszku mogą, czemu by nie?

Dziękuję Michał, muszę spróbować wystawić tam ikony i krzyże bo nie mam już pieniędzy na dalsze finansowanie swojego hobby. -.-
Odpowiedz
#59
(11-02-2015, 03:13 PM)Leszek napisał(a):
(11-02-2015, 02:50 PM)Michal napisał(a): Tak Leszku mogą, czemu by nie?

Dziękuję Michał, muszę spróbować wystawić tam ikony i krzyże bo nie mam już pieniędzy na dalsze finansowanie swojego hobby. -.-

Mogą, Leszku, a jeżeli chcesz iść na Etsy, to koniecznie zajrzyj tu: klik!

To blog Ewy Trojanowskiej (Kfiatek Gifted Hands), która z Etsy się całkowicie utrzymuje w UK i to, jak sama mówi, na bardzo przyzwoitym poziomie. Czego się od niej dowiesz? Na przykład tego, iż przy Etsy niezbędna jest m. in. optymalizacja nazw pod kątem SEO.

Angus, Pakamera prowadzi działania marketingowe na pełen etat, a netto dostają od każdej sprzedaży 18,7%. Jest to niewiele w porównaniu z budowaną latami potęgą ich marki Puść oczko.
http://www.loobeensky.blogspot.com

Übercute trinkets for humans. Since 2009. No drugs used.
Odpowiedz
#60
Mówię/piszę, co myślę. To jest tylko moje osobiste podejście. 10 - 15 % marży to max. na ile mogę się zgodzić.
Cool
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości