Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie sprzedawać wyroby
#41
Angus - że uparta jestem? Uśmiech)) Prawda; nie drzwiami, to oknem Puść oczko)

Bart, nie nie. Mam 2 klosze ale w każdym z nich po 5 świetlówek. O, takie mam: KLIK
Dokładnie te lampy zostały mi polecone do fotografowania biżuterii [ew. min. 10 osobnych, już nie pamiętam mocy i barwy]. Zbiórkę po rodzinie robiłam, przy okazji urodzin, imienin - do gwiazdki udało się nazbierać Uśmiech Teraz i tak są tańsze, niż wtedy, gdy kupowałam [1100 za dwie + w tej cenie namiot 40 x 40].
Odpowiedz
#42
sprawa klosza wjasniona, dalej nie znamy danych świetlówki-tego co jest napisane na swietlówce bezpośrednio, producent itp.
kto polecił ci te lampy?
Nie czepiam sie, chiałbym tylko wiedzieć co to za swiatło, tak na marginesie to delej uwazam 10 sztuk za przesade. Jedną 32 W oswietliłem spokojnie podórko sredniej wielkosci, a co dopiero robić foty z odległości ponizej 60cm ...

do adminów...nie wiem czy jest gdzieś temat, moze by go dodać...jak fotografować to co wykonujemy w pracowniach.
Odpowiedz
#43
Poleciły mi osoby zawodowo zajmujące się fotografią, między innymi fotografowaniem biżuterii - właśnie dlatego, że zdjęcia wychodziły mocno zaciemnione.
10 to niestety nie jest przesada i widać to po jakości zdjęcia; przy użyciu wszystkich a zależnie od tła - np na ciemnym, przy maksymalnej jasności ustawionej w aparacie, właściwie doświetlone, dobre zdjęcia z "ręki" wychodzą przy 1/80 do 1/125 prędkości migawki, czyli nawet nie zawsze wyjdzie wyraźnie [statywu staram się nie używać, niewygodnie mi].
Oświetlić podwórko, a oświetlić biżuterię do zdjęcia, to kiepskie porównanie. Spróbuj - i możemy podyskutować dalej Uśmiech
Odpowiedz
#44
Anno popytałem, zawodowych fotografów, miedzy innymi z fotografii reklamowej, stwierdzili: ok sprzęt fajny ,mam na myśli to co pokazałaś , ale dla zawodowca, dla amatora co raczej potrzebuje rozwijać warsztat złotniczy, to czyste naciąganie! 10 świetlówek....po ponad 30 wat sztuka..... bzdura.

zerknij: http://bizuteria-srebrna.com/oferta.php?...ory=1&lang=

nie oceniaj kompozycji, nie oceniaj tła, ani ekspozycji, robione z ręki, na ustawieniu bez lampy, w ciemnym pokoju, jedyne światło to kiepska lampa warsztatowa z żarówką żółtawą 15W.
Zdjęcie podciągnięte w darmowym programie graficznym, lekko wyostrzone , korekta nasycenia i jasności, robione w 5 minut! Nie bawiłem sie corelem, nie robiłem nic nawet w light romie!

obiektywnie pomyśl, jakie efekty można uzyskać ze statywem, na długim czasie, z duża głębią ostrości i powiedzmy z dwoma silnym światłami, mam taki zestaw, 2 małe statywy, 2 klosze na 1 żarówkę każdy, i 2 świetlówki każda po 30 wat - kupiony chyba u tego samego sprzedawcy co ten Twój zestaw, tyle że za 150zł a nie ponad tysiąc.

Nie pije do Ciebie, szanuje i podziwiam ze sie uczysz foto itp, ale ja zawsze będę twierdził ze w pewnym momencie jest przerost sprzętu i cen, znacznie prostszym sprzętem ,znacznie prymitywniejszym z gorszym światłem, bez komputerów robiono znacznie lepsze foty. Rozmawiałem z kumplem prowadzącym warsztaty fotograficzne i stwierdził ze na uparego to zrobi lepsze albo porównywalne foty do średniej jakości reklamowych, tyle ze on zrobi aparat z pudełka po butach...i zwykłej kliszy kodaka + skan i obrobienie zdjęć w prostym programie graficznym, uwierz że jestem pewien ze zrobi dobre foty... bo widziałem jak robi foty na warsztatach .
Chodzi mi o to że można –choć moje zdjęcia nie są żadnym dobrym przykładem- tego że da się zrobić zdjęcia prostym sprzętem i je nieco podrasować jeśli nawet brakuje im światła – a nie trzeba koniecznie wyrzucać nie wiadomo jak dużych pieniędzy na sprzęt.
prawie tysiąc za sprzęt foto, ok , a ja za prawie tysiąc jestem w stanie kupić porządną „domowej” roboty walcarkę –choć raczej była robiona w stoczni czy w innym porządnym zakładzie, panewki brązowe itp, zlecić jej przeróbkę tak żeby walcowała taki kształt jak chcę ,dodatkowo da się jeszcze np. kupić dremela profesjonalnego albo całą furę drobnych narzędzi.
Odpowiedz
#45
Bart, Anna, może któreś z Was ma ochotę założyć wątek o fotografowaniu biżuterii, każdemu wolno. Chyba najlepszym działem byłby "Cała reszta". Na pewno jest o czym pisać i dyskutować z kożyścią dla wszystkich.
Odpowiedz
#46
Jest taki wątek:
http://srebrnie.pl/showthread.php?tid=127
Wymaga co prawda rozwinięciaUśmiech
Odpowiedz
#47
Witajcie,
co do cechowania się wypowiem najpierw , cechować trzeba zgodnie z prawem KAŻDY wyrób z metali szlachetnych. do 5g mozna nabić 925 i obowiązkowo swój imiennik, tym gearantujecie że srebro trzyma próbę, powyżej jest obowiązkowy Urząd Probierczy, dla firmy zarejestrowanych jest to w tej chwili chyba 10g za gr dla ludzi z ulicy 1 zł za gr.
co do sprzedaży polecam założyć sobie sklep internetowy np. sstore kosztuje 17 zł miesięcznie to chyba niedużo, osobiście kożystam z RedCart ale dcelowo i tak warto mieć swój własny.

pozdrawiam
Tomasz
www.jar.pl
Odpowiedz
#48
Może najlepiej jest po prostu założyć stronę internetową z własnymi produktami i tam wprowadzić możlwość kupowania produktów.
Odpowiedz
#49
Sproboj na www.libro24.pl
Brak oplat i prowizji. Bardzo szybko dodasz Swoje przedmioty.

Sporo odwiedzin jak na nowy portal.
Odpowiedz
#50
Etsy.com

Zasięg międzynarodowy, płatności poprzez PayPal lub stricte na konto bankowe, dużo bizuterii, przedmiotów związanych z rękodziełem czy designem.
Portal oferuje możliwość założenia sklepu (lub kilku, w zależności od produktów), więc jest to ciekawe rozwiązanie. Opłaty nie są wysokie, wystawienie przedmiotu to koszt jak na Allegro (choć wystawia się go na okres 4 miesięcy, nie 12 dni), a prowizja od sprzedaży wynosi 3%.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości