Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
a co mi tam...
#1
witam na forum,
Do tej pory ukrywałem się pod miotłą czytając wszystko co znajdę, ale do odważnych świat należy. Staram się od wakacji, może trochę wcześniej. Zaprezentuje cześć tego co popełniłem ale niezwykłości to nie są, może kiedyś dorosnę, podobno od 40 ma się wystarczając ilość cierpliwości Puść oczko
przedstawione prace wykonywałem jako lekcje bardziej dla siebie: lutowanie, ciecie, carga, koronka(oprawa w łapkach), nitowanie itd...
no to do tematu... lubię krytykę, nienawidzę słodzenia ;]
[Obrazek: pierscionekzrubinem1.jpg][Obrazek: pierscionekztopazemblek.jpg][Obrazek: pierscionekbursztynzolt.jpg][Obrazek: pierscionekzbursztynemt.jpg][Obrazek: pierscionekpodlozny1.jpg][Obrazek: obraczkamiedz1g.jpg][Obrazek: obraczkazperla1.jpg][Obrazek: pierscionekzbursztynem1ows.jpg][Obrazek: pierdzionek11.jpg]
Odpowiedz
#2
(11-29-2011, 10:01 PM)szrapnel napisał(a): no to do tematu... lubię krytykę, nienawidzę słodzenia ;]

Ok, straszne luty, niepoodginane cargi itp.

Nie no świetnie! Postępy są bardzo duże, widziałem Twoje pierwsze prace i jest ogromna różnica, chociaż już wtedy prace były niezłe.
Zaraz sam się chyba schowam pod miotłę... ;]
Zacznie mi być wstyd jakie paskudztwa robię. ;]

Pokaż więcej, wie,m że sporo tego jeszcze tam zachomikowałeś. Język
Może wyszło trochę słodko, ale jeżeli jesteś samoukiem i nie jest to Twoja praca, ani wcześniej nie robiłeś nic w tym temacie. To na prawdę nie masz się czego wstydzić. Spokojnie można znaleźć o wiele gorsze prace ludzi którzy dłużej w tym siedzą niż Ty (np moje... Rozmarzony)
Odpowiedz
#3
"Zabolalo" mnie tylko 3 i 4 zdjecie, to laczenie paska cargi. Reszta, te miedziane i oksydowane srebrne, to swietne egzemplaze prymitywizmu w sztuce. Bez zartow.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#4
Dziękuje Tom za uznanie, efekt był zamierzony(nie chodzi o luty Puść oczko . Jestem miłośnikiem
minimalizmu i prymitywizmu(moim współczesnym guru w tej materii jest Nora Rochel), nie przepadam za "dzisiejszymi" przegadanymi projektami(typu 15 kamieni rożnego typu na jednej obrączce), zdarzają się wyjątki umiejętnie zawarte w formie ale to osobny temat.

Kageki - twoje wycinane drzewko było dla mnie motywacja do zakupu gesztelki, no i cierpliwości żeby wyciąć coś tak ażurowego jak motylek będę zazdrościł do w/w czterdziestki. Paskudztw nie robisz bron boże.

do tematu: proszę traktować to zarazem jako zapytanie:
lut cargi w szczególności przy żółtym bursztynie jest masakryczny - nie dopilnowałem na początku ("a tam, nie złapało setnej milimetra") i w momencie doginania rozczepił się jeszcze bardziej tworząc od góry
szczelinę na ok 1 mm - nie wiem jak "otworzyć" carge bez uszkodzenia bursztynu żeby poprawić.
...z drugim bursztynem nie mam pojęcia jak zrobić estetyczny "dzióbek".

kilka dodatkowych zachomikowanych fotek.
srebro "miętoszone"; są to dwie osobne obrączki składające się na komplet - przegrzane srebro które przetopiłem ponownie.
[Obrazek: pierscionekpodwojny2.jpg]
i kilka "pierwotniaków"
[Obrazek: obraczkaprymityw.jpg]
[Obrazek: obraczkaprostapatyna.jpg]
[Obrazek: obraczkanafali.jpg][Obrazek: obraczkanafali2.jpg][Obrazek: obraczkamiedzianalatoro.jpg]
mój ulubiony "grzybek":
[Obrazek: obraczkagrzybek.jpg]

jest jeszcze kilka gotowych projektów, pokarze jak tylko wróci moja osobista pani fotograf z lustrem (teraz dysponuje tylko kiepskim automatem, przy tym świetle nic nie widać).
Odpowiedz
#5
Bardzo podobają mi się te pierścionki na drewnie, szczególnie te pierwsze. Takie surowe i piękne w tej surowości.
Odpowiedz
#6
(12-13-2011, 09:18 AM)Strucja napisał(a): Bardzo podobają mi się te pierścionki na drewnie, szczególnie te pierwsze. Takie surowe i piękne w tej surowości.

niedbalstwo przekuwane na "talent" Puść oczko
dziękuje za słowa otuchy, i dorzucam kilka zwyklaków.
lenistwo moje w połączeniu z brakiem czasu nie przynosi spodziewanych efektów, ale "a co mi tam"

[Obrazek: 551009.th.jpg]

[Obrazek: 403565.th.jpg]

[Obrazek: 398229.th.jpg]
Odpowiedz
#7
Świetne prace z pomysłem, taki surowy klimat.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości