Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o diamentach po krotce
#11
Przecież od razu widzisz różnicę pomiędzy D a H !!!!
Jak możesz pisać że kamienie od D do H są tej samej barwy , skąd więc ponad 12000 USD różnicy w cenie przy kamieniach o tej samej czystości a barwie D i H ?
Kamienie możesz sprawdzić kolego także na kolorymetrze, który dokładnie podaje barwę. Tak sprawdzają kamienie np. w Gemurze, Mart Diamonds i w kilku innych większych firmach w naszym kraju. Jeśli już chcesz sobie poczytać o diamentach wejdź na którąś stronę z w/w firm - mają tam wszystko ładnie opisane. Mart Diamonds ma nawet opisane diamenty surowe !?! ich przynależność, rozpoznawanie kształtów, barwy i czystości.
Odpowiedz
#12
Mart ma fajną stronę o diamentach, ale o tym kolorymetrze nie udało mi się nic znaleźć. Możesz coś dokładniej o tym napisać, albo dać linka? To jakieś urządzenie do mierzenia koloru?
Odpowiedz
#13
Kolorymetr to urządzenie elektroniczne , pozwalające określić dokładną barwę kamienia a także jego fluore i luminescencję. Kolorymetr dokonuje pomiaru natężenia œświatła przechodzącego przez badany kamień lub odbitego od niego i porównuje go z wzorcem, przydzielając do odpowiedniej grupy. Kolorymetry z racji swej wysokiej ceny są urządzeniami dość rzadko spotykanymi w naszym kraju. Jest to także urządzenie pozwalające w jednoznaczny sposób określić barwę surowego diamentu (model S.Orch) - taką dostałem odpowiedź na moje zapytanie więc ją przekazuję ;-)
Na stronie Martu są fotki ich sprzętu.
Odpowiedz
#14
(04-29-2009, 12:22 PM)kfadrat napisał(a): IF- kamien lupowo czysty w ktorym pod lupa nie widac zadnych inkluzji.
Na początek uściślenie że lupa 10x aplanatyczno-achromatyczna.

(04-29-2009, 12:22 PM)kfadrat napisał(a): ( jest jeszcze SI3 ktore uzywane jest na swiecie, ale nie w PL, u nas taki kamien okreslany jest jako P1 )


Co do Si3 to nie używamy w Polsce, bo stosujemy się do najwyższych światowych standardów, a to chyba dobrze.

http://www.martdiamonds.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=8

http://www.diamondring.com/forums/diamon...p?learn=21

Si3 to wymysł firm amerykańskich które z chęci zysku wymyśliły sobie dodatkowa kategorie i sprzedają w wyższej cenie niż P1 można i tak.

Podobnie problematyczne są próby złota w wyrobach często zaniżone.

(04-29-2009, 12:22 PM)kfadrat napisał(a): W jubilerstwie najczesciej spotykana czystoscia kamienia jest SI2. Polska to Polska i u nas pcha sie nawet P2 "bo taniej a tez diament". Zenada.

Od dłuższego czasu obserwuję zwiększone ilości przywożonych z USA wyrobów w tym z brylantami i stwierdzam, że nasze p2 to super czystość przy tym co jest przywożone i nie mamy czego się wstydzić! Kryształki cukru mają lepszą brylancję!

(04-29-2009, 12:22 PM)kfadrat napisał(a): Sa na rynku diamenty syntetyczne, ktore dla handlarzy sa bez wartosci.

Jakby ktoś miał do oddania, takie bezwartościowe kamienie to ja chętnie.ZąbkiJęzyk

(04-29-2009, 12:22 PM)kfadrat napisał(a): , natomiast jubilerzy czasami wkladaja do bizuterii syntetyki. Wtedy maja jednak OBOWIAZEK poinformowac, ze kamienie ktore sa zakuwane sa syntetycznie wytworzone. Na oko sa nie do odroznienia od naturalnego kamienia, dopiero pod mikroskopem widac inna strukture.


Nie znam prawa które tego nakazuje a chętnie bym je poznał i nie to żebym miał coś przeciwko, jestem jak najbardziej za, tylko które z dużych firm jubilerskich nie mówiąc o mikroprzedsiebiorcach ma sprzęt i wiedzę na ten temat? 5-10% ogółu?
Odpowiedz
#15
haa taka ciekawostka a wrzucacie oprawione juz brylanty do myjki ultradzwiekowej ?
Odpowiedz
#16
Nie kuś... bo wezmę żony i wrzucę. ;] W to że pęka to raczej nie uwierzę, więc co się z tym dzieje? ;>
Odpowiedz
#17
pwUśmiech))
Odpowiedz
#18
Wrzucam i co?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości