Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rodowanie srebra
Warszawiacy to może pozłocić  ???? tak na zgodę Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin 
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
Zapytał o posrebrzenie srebra, bo chciał zabezpieczyć je przed śniedzeniem.

Wystarczyło napisać. "Lepsze będzie rodowanie, po posrebrzenie nie rozwiąże problemu, poszukaj tu i tu.
I byłoby po sprawie.
A nie: jeden się zastanawia, czy to rodowanie, drugi, po co posrebrzać, trzeci tłumaczy co to jest rodowanie, a czwarty wyzywa faceta, że nie wie, czego chce.
Naprawdę nie ma tu nikogo z Warszawy - przy tylu użytkownikach - kto po prostu mógłby wpisać link i polecić jakąś firmę?
Odpowiedz
Sąsiad, duzo masz tego srebra? Jezeli prowadzisz sklep i masz tego duzo to zloz sobie wlasne klamoty do rodowania. Znajdziesz na forum m.in. moj post jak za pare groszy zrobic sobie urzadzenie do rodowania.

Edit:

Nie musisz szukac Puść oczko

Jak ja roduję:

Potrzebne są:
-zasilacz laboratoryjny, ja mam KORAD KD3005D 30V 5A
-kabelki z końcókami banan-krokodylek, min. 2 szt.
-anoda tytanowa, platynowana
-anoda stalowa
-kąpiel do rodowania
-sól do elektrolitycznego odtłuszczania
-3 zlewki

Anoda platynowana siedzi w zlewce z rodem. Rozrabiam 100ml rodu z 900ml wody demineralizowanej.

Anoda stalowa w zlewce z roztworem solnym. Rozrabiam 80g soli z litrem wody demineralizowanej.

Podłączenie:
Na minus podłączam wieszaczek (ja mam srebrny drucik z 3 haczykami - na 3 wyroby). Na plus podłączam roztwór z solą (anoda stalowa). Ustawiam 6V na zasilaczu i 0A i zanurzam wieszak z wyrobem na 30 sekund. Zaczyna pienić, bomblować.

Wyciągam i wkładam do drugiej zlewki z sama woda demineralizowana 1 litr, zeby oplukac.

Następnie kabelek z plusem przepinam na zlewkę z rodem (anoda platynowana). Na zasilaczu ustawiam 2.5V i 0A i wkladam wieszaczek z wyrobem na 1-1.5 min i lekko ruszam wieszaczkiem. W tym czasie się roduje. Wyjmuje i wkladam spowrotem do zlewki z woda demineralizowana zeby splukac rod. Wycieram papierem i wyrob jest juz pieknie porodowany
Odpowiedz
Nie chce mi sie szukac ale na milion procent w stolicy jest co najmniej kilka firm swiadczacych uslugi galwanizacji metali kolorowych jak rowniez wielu zlotnikow robi to samemu gdyz ma odpowiedni sprzet. Poszukaj w googlach, wykonaj pare telefonow i po sprawie.
Odpowiedz
Wydzieliłem posty nie związane z tematem do działu Hyde Park.

Rubikon, dostałeś ostrzeżenie na 1 miesiąc.

Nie smućcie się bo kto się smuci to smutas i nie kłóćcie się, bo kto się kłóci...
Odpowiedz
 - Admin z banój mnie,a nie się bawisz w belfra i do kąta mnie wstawiasz żart Happy Happy Happy Happy
Odpowiedz
Proszę bardzo. Zgodnie z życzeniem ban na 3 dni :-)
Odpowiedz
(02-07-2016, 09:21 PM)rubicon napisał(a):  - Admin z banój mnie,a nie się bawisz w belfra i do kąta mnie wstawiasz żart Happy Happy Happy Happy

ZBANUJ, nie nauczyli w Kielcach?

Wracając do tematu, Galvano, ul. Bokserska 27 to najlepszą firma w Warszawie świadcząca usługi złocenia, srebrzenia i rodowania
Odpowiedz
(02-07-2016, 06:26 PM)bafi napisał(a):  Na plus podłączam roztwór z solą . Zaczyna pienić, bomblować.

Wyciągam i wkładam do drugiej zlewki z sama woda demineralizowana 1 litr, zeby oplukac.

Następnie kabelek z plusem przepinam na zlewkę z rodem 

Ponieważ sól do odtłuszczania ma silny odczyn zasadowy a kąpiel galwaniczna kwasowy, to dobrze jest po opłukaniu 
w wodzie zanurzyć wyrób w zlewce ze słabym (2-10%) roztworem kwasu siarkowego w celu aktywowania powierzchni.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
tez sie dopisze do ekipy z galvano. Jedno co, to zdarzaja sie tam jakies zadyszki czasowe, ale sa na tyle uprzejmi, ze informuja o tym przed a nie po fakcie. W Wwie najlepiej i najtaniej, jesli nie masz czasu to ul. Orla, drogo ale na ten sam dzien.
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości