Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rodowanie srebra
#31
(02-06-2016, 01:01 PM)mnap89 napisał(a): Prawdopodobnie chodzilo o rodowanie ale pokrywanie czystym srebrem

Marku nie można rodować srebrem.  Rodowanie to jest procesem polegającym na pokrywaniu złota i srebra cienką warstwą rodu. Rod to metal szlachetny z grupy platynowców o ... itd.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#32
Leszek, wiem co to jest rodowanie. I mowie, ze prawdopodobnie pytajacemu chodzilo o polecenie firmy wykonujacej RODOWANIE SREBRA, jednakze zapytal o SREBRZENIE SREBRA. Dlatego mowie, ze SREBRZENIE SREBRA tez jest wykonywane. Dzieki temu mozna ukryc wszystkie przebarwienia stopu(mory i luty) oraz zabezpieczyc stop przed utlenianiem sie miedzi w stopie lecz nie przed twoerzeniem sie siarkow srebra.
Odpowiedz
#33
(02-06-2016, 01:01 PM)mnap89 napisał(a): ....chodzilo o rodowanie ale pokrywanie czystym srebrem

Ja zrozumiałem jak napisałeś  :   "....chodzilo o rodowanie ale pokrywanie czystym srebrem"    
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#34
Przeczytaj jeszcze raz CAŁE zdanie. Tutaj uciąłeś część wypowiedzi dlatego sens jest zupelnie inny Język
Byłbyś swietnym politykiem! Ząbki
Odpowiedz
#35
(02-06-2016, 04:23 PM)mnap89 napisał(a): Przeczytaj jeszcze raz CAŁE zdanie. Tutaj uciąłeś część wypowiedzi dlatego sens jest zupelnie inny Język
Byłbyś swietnym politykiem! Ząbki

Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#36
Panowie mówi się że coś jest posrebrzane więc napisałem o posrebrzaniuUśmiech chodzi mi o zabezpieczenie wyrobów przed utlenianiem sie miedzi bo uciążliwe są te plamy na wyrobach jak poleżą w gablotach. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale wydaje mi się że pokrywając czystym srebrem(anodą 999,9) powinno załatwić sprawę i jak pisał kolega wyżej może też wpłynąć na pokrycie niedoskonałości. Więc chodzi mi o rodowanie czy srebrzenie? haha przede wszystkim chodzi mi o namiar na fachowca z Warszawy albo okolic. Pozdrawiam mądrzejszych Puść oczko
Odpowiedz
#37
Spróbuj tutaj:
http://www.galvanoaurum.com/

Tak jak pisał manap89 posrebrzenie odświeży biżuterię, ale ona będzie dalej śniedziała, bo pewnie to się z nią dzieje.
Rodowanie wyeliminuje ten akurat problem.
Odpowiedz
#38
(02-06-2016, 09:06 PM)olax napisał(a): Spróbuj tutaj:
http://www.galvanoaurum.com/

Tak jak pisał manap89 posrebrzenie odświeży biżuterię, ale ona będzie dalej śniedziała, bo pewnie to się z nią dzieje.
Rodowanie wyeliminuje ten akurat problem.

Olax Dziękuję za wyjaśnienie sprawy Uśmiech sprawdzę toPuść oczko Miłego wieczoru i zobaczymy czy ktoś jeszcze ma jakieś namiary.
Odpowiedz
#39
Mam jeszcze pytanie czy rodowanie robić przed czy po oddaniu rzeczy do urzędu probierczego? 
Odpowiedz
#40
Mozesz przed ale oni zniszcza powłoki nalozonego mateiralu wiec bedzie trzeba to robic jeszcze raz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości