Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cechowanie srebra
#1
Czasem coś tam robię, głównie kolczyki, czasem wisiorki.
Zdarza mi się zrobić coś w prezencie. I tu mam pytanie:
Gdzie mogła bym oddać jakiś wyrób by ktoś mi nabił znaki probiercze?
Bo gdy mam coś dać komuś, wolała bym by wyglądało profesjonalnie, a z cechą to jakoś tak lepiej?
Czy znacie kogoś w Warszawie kto zrobił by mi coś takiego?
Odpowiedz
#2
urzad probierczy przy placu bankowym nabija urzedowe znaki probiercze. Trzeba sie najpierw zarejstrowac za ilestam, a potem to kosztuje grosze.
Odpowiedz
#3
Też kiedyś o tym myślałem, no ale to co robię jest na pewno ze srebra, a na razie jeszcze nie mam potrzeby cechowania.

A myślałem o kupnie tego:

[Obrazek: 243oykj.jpg]

Na przykład tu:
Cechownik

No, ale na razie nie jest mi to potrzebne, a już na pewno nie kupił bym w tej firmie.
Odpowiedz
#4
wszystko fajnie, tylko ze takie cechowanie to mozna nabic na czymkolwiek. Zeby byl pelny znak probierczy to musi byc jeszcze znak urzedowy ( w przypadku zlota 14k to glowa rycerza ) a czegos takiego na pewno sie nie kupi. Poza tym, nie wiem czy samo cechowanie srebra ma sens. Zloto jest na tyle tanie, ze cechowanie w urzedzie probierczym moze kosztowac wiecej niz sam wyrob
Odpowiedz
#5
Dzięki za poradę. Wybiorę się po weekendzie, to się dowiem co i za ile.
Ale rzeczywiście przy małych wyrobach to może sie mniej opłacać...
Odpowiedz
#6
Do 5 gram nie ma obowiązku cechowania srebra. Wystarczy imiennik
Odpowiedz
#7
Ja mysle, ze i tak warto sprawdzic Puść oczko.......,a moze cena jest nie od sztuki, tylko od wyrobu? wagi...itp?......'kto pyta nie bladzi'....Cool

Mariola
Odpowiedz
#8
w Polsce każdy wyrób ze złota otrzymuje cechę w postaci głowy rycerza i jest to cecha główna określająca rodzaj metalu, kolejne cechy określają jego próbe. Obowiązek cechowania wyrobów ze złota jest jeśli przekraczają wagę 1 grama w sztuce, lub w parze jeśli tak są sprzedawane. Ze srebrem jest podobnie tylko waga musi przekroczyć 5 gram w sztuce, lub jeśli stanowią parę to jeśli para ma więcej niż 5 gram oczywiście wszystko ważone bez kamieni.
Odpowiedz
#9
no i żeby się zarejestrować w urzędzie probierczym to jeszcze musisz mieć firmę założoną, a przecież i tak będziesz sprzedawać, więc lepiej to zrób.
Odpowiedz
#10
a koszty to 140zł na dzieńdobry i potem od każdego wyrobu ale to już grosze dzwoniłam tam i wiem że jast tanio
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości