Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uczulenie na srebro i złoto, co na zaręczyny
#1
Exclamation 
Cześć.
Mam zamiar zaręczyć się z moją jedyną do końca roku, lecz mam problem. Otóż z doświadczenia wiem, że jest uczulona na srebro i złoto. Teraz powstaje problem z czego wybrać jej pierścionek zaręczynowy. Chciałem kupić go z białego, lub czerwonego złota, lecz teraz nie wiem. Jak myślicie czy platyna będzie dobrym rozwiązaniem? Nie jestem na tyle zamożny, żeby kupić jej na prezent coś platynowego, np. kolczyki, a nie chcę żeby miała uczulenie także na pierścionek którym będę deklarował się na chęć spędzenia z nią reszty dni. Proszę o pomoc doświadczonych ludzi w takich sprawach.
Odpowiedz
#2
prawdopodobnie jest uczulona na nikiel. Wtedy zrobić pierścionek bez niklu!
Odpowiedz
#3
Tytan jest teraz dość modny i nie uczula.
Odpowiedz
#4
Platyna byłaby bardzo dobra, ale biżuteria z niej zrobiona jest droga. tańszym rozwiązaniem ale równie bezpiecznym może być pallad lub tytan. Jeśli wybierzesz pallad to będziesz musiał trochę czasu poświęcić na znalezienie jubilera, który ma lub mógłby wykonać przedmiot z tego materiału. Z takich bardziej znanych jubilerów to na pewno Andrzej Bielak wykonuje przedmioty z platyny, palladu i tytanu. Na jego stronie możesz zobaczyć jak wyglądają np. obrączki wykonane z tych metali.
Odpowiedz
#5
moja druga polowka tez miala ten sam problem, tylko ze o tym nie wiedzialem... postanowilem sie jej oswiadzyc podczas wyprawy na splyw
Bialym Dunajcem w naszych ukochanych Pieninach. Doplywajac do przelomu, wsrod zachytow, ochow i achow wyciagnalem pierscionek (oczywiscie z niklem, na ktory byla uczulona!). Romantyzm na calego, milosc, szczescie i nagle... nasz kajak przewraca sie do wody. Bylismy zmoczeni do suchej nitki, pierscionek zniknal w odmetach no i na pocieszenie powiedziala mi, ze i tak by nie mogla go nosic Uśmiech) Ale oswiadczyny zostaly przyjete Uśmiech A nawiasem, polecam http://www.solegro.pl/
Odpowiedz
#6
Raz sie zenisz, raz umierasz :p...bierz platyne Puść oczko a nie tam jakies fju bzdziu...
Odpowiedz
#7
co do uczuleń pytanie na marginesie. Czy stal 316L uczula? W hurtowniach na pisane jest że nie, ale jak jest w praktyce? Kiedyś słyszałem od znajomej że czerniało jej ciało w okolicy biżuterii ze stali 316L
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości