Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
miedziany listek
Jeżeli chodzi o zakup smoły od Debry Turner, to napisałem i dostałem maila o treści:

"Hi Mario:

Due to the low volume of shipments outside of the US, I can't get the best rates. Through my website, my pitch is on sale through tomorrow, Oct 31 for $8.00/lb; so it would be $32.00 for the 4 lbs of pitch and $45.50 to ship it internationally. I can certainly ship it to you, but I will still refer you to http://www.riogrande.com

They also sell my pitch (in 5 lb orders) but they do so much more volume in sales, they may get better shipping rates for overseas than I can get. The item number of my pitch through them is Item 118260 / Medium Green Pitch..."

Także jeżeli chodzi o zakup smoły i wysyłkę do Polski to poleca Riogrande.com

Ale jak ktoś chce się zaopatrzyć w smołę bliżej to dostępna jest ona tutaj:
Horst Jeddeloh GmbH
Fischer

To tyle informacji dla tych którzy szukają gotowej smoły repuserskiej.

Odpowiedz
Piękne dzięki, Mario. O firmie Fisher wiedziałem ale o Horst Jeddeloh to już nie. Chyba najtaniej by wyszło kupić z Niemiec.
Ta smoła którą zrobiłem może być ok albo okazać się do niczego.
Odpowiedz
Ja jednak zdecydowałem się sam zrobić smołę repuserską, niestety odstraszyły mnie koszty zamawiania za granicą, a polskie firmy nie prowadzą sprzedaży gotowej smoły.
Mam smołę (lepik na gorąco), kalafonię, wosk, jakiś gips, tylko teraz szukam receptury na jej wykonanie.
Pytanie do forumowiczów czy zna ktoś dobrą i sprawdzoną recepturę na smołę repuserską?? Będę wdzięczny za takowąUśmiech
Odpowiedz
miedziany listku oglądałam twojego bloga i bardzo mi się podobają te noże. ich kształty ,mają taką piękną linię, do tego z drewnem sobie bardzo dobrze radzisz i też wisiorek z bursztynkiem mi się podoba ,jednym słowem wszystko . ja kiedyś też miałam bloga, jak zaczynałam swoją przygodę z robieniem różnych rzeczy i zaczęłam bardzo dziwnie bo od ceramiki i witraży . właśnie to jest ten stary prawie zabytkowy blog http://magdashikeli.blogspot.com/ . teraz robię tylko biżuterię .pewnie ty też zaczynasz od noży a skończysz na biżuterii, bo to bardzo wciąga, ale rób też te noże są bardzo ładne a do tego nie zapomnij o drewnie. a jak by tak drewno z bursztynem?
(11-03-2011, 09:11 AM)mario9 napisał(a): Ja jednak zdecydowałem się sam zrobić smołę repuserską, niestety odstraszyły mnie koszty zamawiania za granicą, a polskie firmy nie prowadzą sprzedaży gotowej smoły.
Mam smołę (lepik na gorąco), kalafonię, wosk, jakiś gips, tylko teraz szukam receptury na jej wykonanie.
Pytanie do forumowiczów czy zna ktoś dobrą i sprawdzoną recepturę na smołę repuserską?? Będę wdzięczny za takowąUśmiech

tu masz przepisy i całe forum o smole repusarskiej http://www.stfz.art.pl/forum/viewtopic.p...95859724c4
Odpowiedz
Dzięki, Magdo.Uśmiech Noży nie robię już od dawna i jeśli do tego wrócę to nieprędko. Nie mam odpowiedniego lokalu ani lepszych narzędzi niż szlifierka kątowa i wiertarka. Poza tym zdrowie już nie tak dobre a latka lecą. Po kilkunastu latach pracy zarobkowej na trzy zmiany mój kręgosłup trochę sie popsuł. Cieszę się, że się od tego uwolniłem. Jestem szczęśliwym bezrobotnym, zarabiam na umiejętnościach, które bozia dała. Niebawem zrobię galerie internetową wespół z kolegą.
Myślałem, że mogę robić noże na sprzedaż ale w Polsce nie da się z tego wyżyć. Najchętniej poświęciłbym się tylko repusowaniu. Straciłem głowę dla tej techniki.
Pomysł połączenia bursztynu z drewnem bardzo mi się podoba. Z pewnością go wykorzystam.
Mario, zajrzyj tutajhttp://krol-artur.nazwa.pl/forumkowalski...sc&start=0
Nie wiem, czy Ci to pomoże - ja wybrałem taki skład:
- lepik dachowy,
- kreda w proszku,
- kalafonia,
- lak,
- wosk pszczeli
szkopuł w tym, że jeszcze nie wypróbowałem tej mikstury???
IdeaProporcje w mojej smole były pi razy gwóźdź takie:
jedna część wosku
trzy części kredy
trzy części kalafonii
jedna część laku
cztery części smoły (lepiku)
ale w praktyce i tak dodajesz określonych składników na oko i badasz efekt gdy ostygnie do temperatury roboczej.
Powodzenia, Kolego. Jak coś jeszcze znajdę to wrzucę do wątku.
Odpowiedz
        Może to niezupełnie to, co pokazała Vivian na zdjęciach biżuterii secesyjnej ale chyba ciut podobne. Nazwałem to: "Gdy Piorun Uderzy W Sałatkę".
Na pewno jeszcze coś w tym klimacie zrobię.
                "Drzwiczki Pieca Kaflowego"
"Seksowna Królowa Egiptu" - pierwszy raz zrobiłem udana kutą kargę. Bransoletka jeszcze niedokończona.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Efekty pracy w smole? Puść oczko
Całkiem ładnie już Ci to wychodzi, ostre krawędzie, wysokie i wyraźne.
Wydaje mi się, że na wszystkich by dobrze wyglądała taka oksyda lub nawet mocniejsza jak na tym pierwszym wisiorku.
Odpowiedz
Niestety, Kageki, jeszcze nie w smole. Wciąż nie mam nagrzewnicy, żeby wypróbować tą zagadkową miksturę, którą uwarzyłem. A ta brązowa oksyda (do srebra) faktycznie na pierwszym wisiorku wyszła ładnie. Bransoletka też będzie nią oksydowana. Muszę ją tylko dokończyć. Cieszę się, że udało mi się opanować kucie kargi. Z lutowania taśmą chyba nie miałbym takiej frajdy.
Odpowiedz
Secesja pełną gębą.
Naprawdę dobrze Ci to wychodzi. Najbardziej urzekł mnie ten pierwszy, choć nazwa "Gdy Piorun Uderzy W Sałatkę" jest raczej nieadekwatna Uśmiech
Już raczej " Magiczny splot liści" . Ale z ciekawością oglądam Twoje prace.
Odpowiedz
Ogólnie za miedzią nie przepadam, ale ten okrągły wisiorek ma świetny klimat. Ta oksyda sprawia, że wygląda genialnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości