Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieczar - nowy na forum
#11
Znawcą to ja nie jestem, Nieczar ale ślepy też nie. JESTEŚ złotnikiem i to piekielnie dobrym. Kiedyś bawiłem się w odtwarzanie historii. Pokaż proszę więcej swoich prac w temacie płatnerstwa.
Odpowiedz
#12
dzięki Uśmiech ...ale nie nie jestem ...w moim przekonaniu złotnikiem jest się wowczas gdy pracuje się z metalami szlachetnymi - bez względu na to czy się tworzy czy jedynie produkuje...miedź stoi niżej w hierarchii aniżeli złoto,srebro czy platyna Smutny ...ale wg mojego gustu posiada najwięcej "życia" Uśmiech

choć faktycznie fascynuje mnie zastosowanie technik złotniczych (korpusowych ) i płatnerskich w ujęciu rzeźbiarskim

więcej prac nie pokażę ,bo i nie bardzo mam co na razie - mam wiele projektow zaczętych lub prawie skończonych ...a jak wiadomo prawie robi wielką różnicę Uśmiech ...jak do tej pory miedz jest jedynie moim hobby ,a zrabiam na życie klepiąc stal ,więc nie zawsze mam czas na przyjemności Uśmiech...ale na pewno pewną część z tego nad czym obecnie pracuję bedzie mozna podziwiać już w kwietniu we Wrocławskim Arsenale ,do tego czasu będę raczej powściągliwy w prezentowaniu nowości Puść oczko
Odpowiedz
#13
W sumie racja, złoto i srebro to dopiero definitywne złotnictwo. Ale masz rację, miedź jest naprawdę fajna. Jak uroczy i mądry kundel w porównaniu do dumnych rasowców. Ząbki
Jakbyś tak miał jakieś zdjęcia ukończonych prac i może jakieś z tej wystawy to wrzuć, bo do Wrocławia to raczej nie dam rady pojechać w najbliższym czasie a poparzyłoby się.
Odpowiedz
#14
super sprawa - muszę to mieDź Puść oczko
przedmioty wręcz muzealne, w rzeczywistości muszą się nieźle prezentować jako ozdoba wnętrz.
Robiłeś je jako przedmioty użytkowe czy ozdobne? wygoda noszenia, wytrzymałość łączeń itd - pokazałem je kilku osobą z bractwa rycerskiego i byli pod wrażeniem.

uszanowanie dla małżonki za bycie inspiracja - maskę zachowaj dla potomnych, pokazanie wnuką jak wyglądała prababcia w takiej formie, niż na płaskim zdjęciu, na pewno zrobi wrażenie Puść oczko

zajmujesz się klepaniem stali... - kowalstwo artystyczne? płatnerstwo? dekarz!? - nie dowierzam ze tak o, z nudów na kolanie w domu stworzyłeś takie rzeczy Puść oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości