Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unikatowe wzory w mokume gane
Witam. Chciałbym poznać opinie dotyczące moich wyrobów.

Serdecznie pozdrawiam.

Odpowiedz
Witamy na forum. Puść oczko
Bardzo ładne wzory, ale jeżeli mamy się do czegoś przyczepiać to co za delikatne prążki, które widać na pierwszym zdjęciu na środku wisiorka w części srebrnej i poniżej po prawej?
Jeżeli to są zdjęcia produktów na sprzedaż to trochę ciemne to 2 i 3.
W kolczykach na 3-cim zdjęciu równie to miedź ze srebrem? Czym oksydowałeś, że chwyciło tylko miedź? W niektórych miejscach nie chwyciła o wiele słabiej ta patyna, szczególnie na brzegach, a na tym tylnym nawet na środku. Chyba że to tylko tak na zdjęciu wygląda?
Co do zdjęć to tez dziwne te odbicia, wiem, że to przez ten blat ale jakoś dziwnie to wygląda.
Odpowiedz
Kolczyki podobają mi się najbardziej. One w rzeczywistości są czarno - złote czy to tylko tak wygląda na zdjęciu?
Odpowiedz
Witam.

Te prążki to zapewne odcisk moich palców Puść oczko

Kolczyki są wypukłe, więc na środku jest jasniej od światla, co do jaśniejszcyh brzegów to fakt, chociaż własnie dopiero na zdjęciu to zauważyłem, oglądając wyrób na żywo nie widać różnicy.

Kolczyki są raczej czekoladowo srebrne, chociaż patyna gdzieniegdzie chwyciła także srebro na ciepłą żółć. Klientowi się spodobała delikatna różnica pomiędzy odcieniami, także tak już zostało.

PS. odbicia na szklanym blacie bardzo mi się podobają, tylko jest olbrzymi problem z kurzem. Puść oczko

Pozdrawiam. MG
Odpowiedz
Zawsze w rzeczywistości jest ładniej Uśmiech
Mokume Gane jest śliczne. Do mnie najbardziej przemówił ten pierwszy wisiorek.
Odpowiedz
Dorzucam jeszcze jedno zdjęcie niedawno skończonego wyrobu, na specjalne zamówienie. Jak Wam się podoba?

Co uważacie o kamieniach zakutych na wzorze z mokume gane na dużej formie, np wisiorze.?
Zastanawiam się nad wykonaniem kilku takich wyrobów.
Może jakieś ciekawe pomysły co do form?
Chętnie poznam inne pomysły.

Odpowiedz
Posty użytkownika "Mirek" usunięte na jego prośbę.
Odpowiedz
Co jest ok ? Karga jest niedopracowana, szczeliny dookola. Osobiscie od rekodziela wymagam wiecej niz od masowej produkcji. Reczny wyrob musi byc dopracowany.

Chyba ze to jest nowy trend - byle co , byle jak.

Odnosnie samego wzoru mokume - jest interesujacy.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
Ale go "zjechaliście", aż strach pomyśleć w takim razie co moglibyście w moim temacie napisać. Puść oczko

Jeżeli chodzi o same wzory, to mógłbyś spróbować zrobić jakieś delikatniejsze, gęstsze i drobniejsze.
Odpowiedz
Z tym dopracowaniem okucia tych elementów mokume to jest racja,ale może gość dopiero próbuje Uśmiech moim zdaniem można to jakoś zamaskować.Ja to bym poprawił jeszcze miejsca lutowania.Język
PS. Gość ma fajną stronkę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości