Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miedź.
#1
Witam Was serdecznie, jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Mam takie pytanie. Czy ktoś wie jak pospawać miedziany pierścień ?
Nie chodzi o lutowanie, tylko spawanie.
Chyba butla i palnik na propan-butan raczej nie dadzą rady?
Pozdrawiam Witold.
Odpowiedz
#2
Jak spawanie miedzi to tylko TIGiem. Ale twardy lut będzie dobrze trzymał i na pewno prościej.
Odpowiedz
#3
Dzięki za podpowiedź. Chodziło mi o to, czy na takim połączeniu po procesie posrebrzania galwanicznego, będzie widoczna jakaś różnica.

Jeszcze nie mam doświadczenia w posrebrzaniu, ale chcę się zmierzyć z tą techniką.
Gdyby ktoś z Was zechciałby podzielić się doświadczeniami z tym procesem ,byłoby fajnie Uśmiech
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Czy może ktos wie gdzie w internecie można zamówić lut w kolorze miedzi????????????
Odpowiedz
#6
Lut do miedzi kupisz w najbliższym sklepie hydraulicznym niestety odcień nieco różni ponieważ lut jest stopem, kolor i właściwości zmieniają się wraz ze składem, lut do srebra też ma różne odcienie dopiero polerka powoduje że oko tych różnic nie rejestruje. Jeśli będziesz stosowała lutowanie oszczędnie i w miejscach niezbyt widocznych to niema problemu.
Kupując lut w sklepie występuje w drucie średnicy ok 3mm dla naszych celów zbyt gruby niestety nie jest zbyt plastyczny,
mnie nie udało się przewalcować na taśmę, walcuję na kwadrat jak najcieńszy a następnie odcinam potrzebną ilość obcinaczkami.
Odpowiedz
#7
Dzięki kupię taki
Odpowiedz
#8
Czy lutowanie miedzi różni się czymś szczególnie od lutowania srebra? Poza stosowanym lutem. Puść oczko Jaki palnik (temperatura) da radę? Widzę, że już trochę czasu w wątku minęło, ale może ktoś odpowie akurat Uśmiech
Odpowiedz
#9
Lore - ostatnio była nawet dyskusja o lutach do miedzi:
http://www.srebrnie.pl/showthread.php?ti...4#pid10604

Najpopularniejsze jest lutowanie miedzi cyną Uśmiech
Tylko kolo inny, ale gdy elementy przylegają do siebie nie wychodzi to źle.
Odpowiedz
#10
Dzięki. Uśmiech Będę dalej szukać i dopytywać. Kto pyta nie błądzi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości