Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diament za 5,8 mln. Dolarów
#1
Być może niecałe 6 milionów dolarów wystarczy, by zostać właścicielem niezwykle rzadkiego w swym kształcie błękitnego diamentu. Aukcja klejnotu odbędzie się 12 maja w Genewie.
Choć z powodu światowego kryzysu ceny diamentów spadają to południowoafrykańska firma Petra Diamonds liczy na sprzedaż przepięknego diamentu za co najmniej 5,8 miliona dolarów. Niezwykły diament waży 7.03 karata i znaleziony został w kopalni Cullian w Republice Południowej Afryki, która słynie z najpiękniejszych niebieskich diamentów.

Tuż przed aukcją klejnot zaprezentowany został w Hongkongu, Nowym Jorku i Londynie. Diament sprzedaje dom aukcyjny Sotheby's.

W grudniu ubiegłego roku za cenę 24,3 mln dolarów sprzedano 35,56 karatowy niebieski diament, tzw. wittelsbachski. To najdroższy jak do tej pory niebieski diament na świecie.

Tu źródło i filmik
Odpowiedz
#2
Coś ostatnio dużo tu o diamentach Uśmiech

Pewnie, fajne kamienie. Ale kto odróżni diament od cyrkonii?
Choć nie powiem. Ładnie kamyk wyglądaUśmiech
Odpowiedz
#3
Ja wolałbym mieć diament niż cyrkonię. I nawet bym się nie zastanawiał.
Odpowiedz
#4
Odróżnisz od razu !!!
Cyrkonia to tylko szkło !
Odpowiedz
#5
Ja jestem fanem ludzkiej myśli technicznej i syntezę kamieni uważam za geniusz.
Oczywiście wolę naturę. I diamenty są kamieniami idealnymi. To dyskusji nie podlega.

Ale cyrkonie czy rubiny syntetyczne podobają mi się bardzo. Cudownie trzymać w dłoni coś idealnego. 60, 70, 80 karatowa cyrkonia daje niesamowite przeżycia.

Cyrkonia ze szkłem nie ma nic wspólnego, to proces produkcyjny przeprowadzany w temp. 2300 stopni, gdy stopieniu ulega tlenek cyrkonu. Ma ona nawet lepszy blask niż diament.

trochę więcej o cyrkonii

A z rozpoznawaniem nie jest to takie proste podobno.
Robią teraz cuda oszustw, podrabiania i marketingu:

Cyrkonia pokryta warstwą diamentu - Asha Radiant .
Powlekanie cyrkonii warstwą składającą się z wielu małych kryształów amorficznych diamentów lub z diamentopodobnego węgla (DLC) sprawia, że kamień nabiera cech diamentu. Powłoka ta ma za zadanie ugasić nadmierny ogień cyrkonii, poprawić jej współczynnik załamania światła, i zbliżyć jej wygląd do diamentu. Ze względu na wysoki procent diamentu w powłoce spektroskopia Ramana sugeruje wysoką zawartość diamentu.
Odpowiedz
#6
to prawda, z odróżnieniem czasem bywa problem, zwłaszcza gdy cyrkonia jest perfekcyjnie oprawiona wtedy termolizer używany do badania przewodności cieplnej potrafi "oszukać", więc najczęściej wyjmuje się diament i bada jeszcze innymi metodami dla potwierdzenia autentyczności.
Odpowiedz
#7
Ja tam wolała by diament Uśmiech
Odpowiedz
#8
He, he, oby tylko moja dziewczyna nie przeczytała tego tematu. Jeszcze jej się taki spodoba ! Hmmm...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości