Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzory łańcuszków
#31
Przepraszam,wracając do galibatki macie wzór jak obliczyć dł. potrzebnego drutu do zrobienia takiej galibatki?Robiłam ją ostatnio na praktykach ale mój szef niestety nie miał zadnego wzoru.
Odpowiedz
#32
Dziękuję za ten wątek. Bardzo mi się dziś przydał, bo miałam opisać kilka bransoletek- a każda robiona innym wzorem łańcuszka.
Odpowiedz
#33
Question 
Witam. Mam pytanie do kogoś znającego się na rzeczy - poniżej przedstawiam zdjęcia, czy ktoś wie jak nazywa się splot tego łańcuszka, i gdzie można coś takiego dostać?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
   
   
Odpowiedz
#34
jak nazwać nie wiem, ale wygląda to na znacznie spiłowaną pancerkę.
Odpowiedz
#35
no a gdzie mogę coś takiego dostać????
Odpowiedz
#36
na zamówienie.w sklepach czegos takiego raczej nie dostaniesz.idziesz do złotnika pokazujesz mu zdjęcie i działa.dobry rzemieślnik to zrobi w parę godzin chyba ze to ma być łańcuszek to troche dłuzej.kwestia doboru odpowiednich parametrów.
Odpowiedz
#37
To maszynówka. W pierwszym lepszym sklepie do dostania. Nie masz co chodzić do złotnika bo ręcznie się go nie robi.
Mam taki w zlocie waży niecały gram, to kto by się podjął zrobić?
Odpowiedz
#38
Przejrzałem i może w końcu zapamiętam nazwy tych wszystkich wzorówUśmiech
Odpowiedz
#39
Jak produkuje się złote łańcuszki metodą przemysłową.

Odpowiedz
#40
(12-12-2011, 08:16 PM)natalia_konwalia3 napisał(a): Przepraszam,wracając do galibatki macie wzór jak obliczyć dł. potrzebnego drutu do zrobienia takiej galibatki?Robiłam ją ostatnio na praktykach ale mój szef niestety nie miał zadnego wzoru.

trochę póżno odpowiem ale może się przyda. Zależy w czym robisz, złoto czy srebro, zależy czy gęsta czy raczej rzadka, czy spiłowana czy nie ile długości itd. Ja robiłem tego na pęczki mam jakieś zapiski o długościach i wagach ale prawdopodobnie komuś innemu niewiele by to dało. Inne łańcuszki też robiłem, potrzebna jest praktyka i to bardzo duża praktyka a na forum tym, którzy zaczynają praca złotnika wydaje się chyba zbyt prosta. Bez solidnej praktyki ciężko jest poprawnie wykonać najprostszy łańcuch. Wracając do pytania- bardziej operuje się długość łańcuszka i waga materiału i średnica drutu a nie długość choć tę też da się obliczyć.

Ten łańcuch z filmów w wersji bez lutowania to prosta sprawa a z lutowaniem jest znacznie trudniej. Kółeczka świetnie tnie się piką. Ręcznie daje się robić całkiem sporo wzorów choć wagowo to tak poniżej 10g ciężko jest coś zrobić. Opłacalność jak wszystko dzisiaj ale zabawa i satysfakcja gwarantowana. Oczywiście łatwiej w srebrze, ja robiłem głownie złoto. Drut i kółka robić samemu to nie będzie drogo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości