Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzory łańcuszków
#11
POPCORN

Wzór łańcuszka który przypomina kuleczki popcornu. Są różne wykonania tego łańcuszka, ale wszystkie charakteryzują się zgrupowaniem kuleczek.

[Obrazek: popcorn0.jpg]
[Obrazek: popcorn1.jpg]
[Obrazek: popcorn2.jpg]
[Obrazek: popcorn3.jpg]
[Obrazek: popcorn4.jpg]
[Obrazek: popcorn5.jpg]
Odpowiedz
#12
LISI OGON, FOX, PLECIONKA Z LISIEGO OGONA

Łańcuszek składa się z dwóch nici spleciony ze sobą we wzór przypominający końcówkę lisiej kity.

Występuje pojedynczo jak też w postaciach plecionych. Lisi ogon pleciony może być w różny sposób.

[Obrazek: lis0.jpg]
[Obrazek: lis4.jpg]
[Obrazek: lis1.jpg]
[Obrazek: lis2.jpg]
[Obrazek: lis5.jpg]
Odpowiedz
#13
.na pewno? z tego co wiem splot jednego ciągu nazywa się "lisi ogon", z trzech jest to plecionka z lisiego ogona. W hurtowni tak mi mówili
Odpowiedz
#14
Dzięki za uwagę. Już poprawiłem.
Odpowiedz
#15
i brakuje splotu królewskiego chyba ze nie dopatrzylem....jak znajde chwile też dorzuce...niektóre swoje sploty...
Jest pewna kobieta nie wymienie z imienia i nazwiska ktora robi niesamowite sploty ...z gliwic chyba...ale są to jej prace i pewnie trzeba bybylo sie spytac o zgode zamieszczanie tych prac tutaj...
Odpowiedz
#16
Jak można zrobić łańcuszek ręcznie? Puki co to nie mogę sobie tego nawet wyobrazić jak można takie drobne i precyzyjne łańcuszki ręcznie wykonywać. Ja miałem problem z lutowaniem drobnego łańcuszka, a co dopiero wykonanie od podstaw.

Wielu wzorów na pewno brakuje, ciągle powstają nowe, a i starych zapewne jest cała masa.
Odpowiedz
#17
Polecam stronkę ganoksin.com zakładka bench tube. Warto przejrzeć prace Pana Louisa F. Moreno między innymi łańcuszki ręcznie składane. Pokazane krok po kroku jak wygląda montaż łańcuszka. Finezja Rozmarzony
Odpowiedz
#18
Dzięki, znam ta stronkę tylko nie mogę się zebrać na obejrzenie tych filmików, niektóre sa na prawdę pomocne, szkoda samemu wymyślać jak coś robić i nieraz źle robić skro można sobie obejrzeć i się nauczyć od kogoś,
Odpowiedz
#19
KRÓLEWSKI, BIZANTYJSKI

Zgodnie z życzeniem dziś łańcuszki o splocie królewskim.
Jest to łańcuszek o splocie wykonanym z wzajemnie połączonych w specyficznym układzie kółek lub innych kształtów tworzących ciekawy charakterystyczny wzór. Każdy element przechodzi przez cztery inne.
Częste jest wykorzystywanie elementów w różnych kolorach pozwalające wyeksponować jego strukturę.
Najczęściej wykonywane łańcuszki są dość grube lecz są jednocześnie giętkie i elastyczne.


Inne nazwy: splot Etrusków (ang: Etruscan), Klatka dla ptaków (ang:Birdcage)', Ptasie Gniazdo (ang: Bird's Nest), Fool's Dilemma, Idiot's Trap, Idiot's Deligh, Byzantine Chain, King Chain, Byzantine weave,

[Obrazek: splot-krolewski0.jpg]
[Obrazek: splot-krolewski3.jpg]
[Obrazek: splot-krolewski1.jpg]
[Obrazek: splot-krolewski2.jpg]
[Obrazek: splot-krolewski4.jpg]
[Obrazek: splot-krolewski6.jpg]
[Obrazek: splot-krolewski5.jpg]
[Obrazek: splot-krolewski7.jpg]

Tym splotem można też wykonywać nie tylko łańcuszki. Kolczuga wykonana tym sposobem była grubsza i lepiej chroniła rycerza niż pojedyncze sploty.

[Obrazek: splot-bizantyjski8.jpg]

Odpowiedz
#20
Na te sploty 3-ci i 4-ty znalazłem nazwę Bali Byzantine Chain i pamiętam że widziałem filmik jak się go robi. Przeciąga się zwykły splot przez otwór w przeciągadle.

poniżej 2 filmiki jak zrobić taki łańcuszek.



Co to za narzędzie od 0:20s do przecinania i czemu się dymi? Ząbki

Edit:
To co się dzieje teraz z ceną srebra to jest nie do pomyślenia, nie opłaca się niczego tworzyć. o.0
Cena kółeczek srebrnych w hopea (drutu zresztą taka sama) to około 6,22zł za g
Bransoletka bizantyjska na allegro 185zł 28g 925 z przesyłką.
Kupując srebro na taką bransoletka + olewane zapięcie + przesyłka zapłacimy więcej za srebro niż zapłacimy za gotową bransoletkę!


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości