Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
amoniak a kamienie
Jakich kamieni broń Boze nie wrzucać do bebna polerskiego z amoniakiem ?? ktora są "rozmiękczające" w reakcje wchodzące?? jakie macie doświadczenie w temacie ? napewno turkus,malachit, bursztyn, koral,perła

.......???
Odpowiedz
Ja w ogóle nie wkładam biżuterii z kamieniami do bębna. Nie ze względu na amoniak, ale na uderzenia kulek.
Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem kulki o średnicy 0,7 - 1mm nie są wstanie nabrać takiego rozmachu i uszkodzić jakikolwiek kamień..bynajmniej nic takiego sie nie przytrafiło u mnie w pracy...ale fakt ze zależy od wkladu wieksze napewno trzeba usunąc..
Odpowiedz
hmm masa perłowa też oj nie pomagacie,myśalem ze liste stworzymy taka ku przestrodze ehh chyba sobie kupie kamienie i będę eksperymentował
Odpowiedz
Posty użytkownika "Mirek" usunięte na jego prośbę
Odpowiedz
Uważam że jest potrzebny tak samo jak do myjek ultradzwiękowychUśmiech z tych samych wzgledów oczyszcza kulki zanurzone w amoniaku lepiej polerują..to jest moje zdanie od producenta ktory siedzi kilkadziesiąt lat w temacie też mi poleciał amoniak w pracy od zawsze szef dolewał kapke amoniaku Uśmiech
bardzo bym poprosił o taka liste żeby w przyszłości nie musial sie dziwić i klijentowi sie tlumaczyć.pozdrawiam
Odpowiedz
oooo ganialna sprawa dziekuje bardzoUśmiech
Odpowiedz
Sprawa bardzo prosta: nie wolno wrzucać do amoniaku kamieni, które zawierają w swoim składzie atomy metali, które tworzą związki koordynacyjne (kompleksowe) z amoniakiem. Przede wszystkim należy unikać minerałów zawierających w swojej sieci krystalicznej atomy miedzi, niklu i kobaltu - miedź najchętniej używa amoniaku jako trwałych ligandów (czyli cząsteczek skoordynowanych do atomu centralnego jakim jest miedź).
http://www.gemstonesempire.com

mój adres email: jaksch@gemstonesempire.com

Kamienie jubilerskie to moja życiowa pasja Serce
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości