Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
azotany
#1
korzystaliście z azotanów do rafinacji złota?
http://www.arexpol.pl/product_info.php?products_id=721
czy wystarczy stopić np. 0,585 z azotanami aby uzyskać fein?
Odpowiedz
#2
azotany, soda , soda kalcynowana , saletra słuzy tylko do odzielenia zbednych metali...utlenianie jest niezbędne(w złocie) jak wieadomo bez tego materiał bedzie pękać ... czy uzyskujesz z znacznym stopniu wiekszą próbe tego nie wiem...napewno dlugi czas bys musiał to topić kolego...
Odpowiedz
#3
mam trochę 750, a chce uzyskać fein żeby lutu trochę sobie zrobić w połączeniu z gotową ligurą. Z 5g bym wyczyścił
Odpowiedz
#4
Nawet bym nie próbował na Twoim miejscu ,-za łatwo by byłoUśmiech tym sposobem może udało by się podnieść próbę o kilka punktów ale na pewno nie więcej.Ponadto jak wiadomo zbyt długie topienie prowadzi do powstawania ubytków materiału a to chyba zbyt kosztowne przedsięwzięcie przy tych cenach złota.a może lepszym rozwiązaniem było by do 750 jaką posiadać dodać ligurę z małym minusem który pod koniec topienia można by było uzupełnić cynkiem ,bądź kadmem.W najgorszym przypadku przeprowadzić rafinację. Ja wykorzystuje do tego 333,której i tak zawsze trudno wykorzystać -obniżam próbę topiąc z miedzią,walcuje na maksa,zalewam wodą do tego kwas azotowy do momentu aż zacznie dymić .Później delikatnie zlewam ponownie zalewam woda uzupełniam czystym azotowym ponownie dymi z tym że juz mniej ,zlewam suszę to co zostało na dnie ,topie i jak wszystko dobrze poszło mam grubo ponad 0,900
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości