Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebędnik złotnika
#1
moze komus sie przyda...
http://www.antidotum.sote.pl/niezbednik-zlotnika.html

[Obrazek: sub91dsios.jpg]
[Obrazek: el9ejqkvca.jpg]
[Obrazek: bnew6vunrx.jpg]
troche droga....

Odpowiedz
#2
Książka naprawdę zapowiada się ciekawie.
Szczególnie te rozdziały:

8.2. Kucie, repusowanie, cyzelowanie
8.3. Wytłaczanie
8.4. Granulacja
8.5. Filigran
8.6. Grawerowanie, rytowanie
8.7. Inkrustacja, damaskinaż
8.8. Trawienie
8.9. Niello
8.10. Emaliowanie
8.11. Złocenie
8.12. Nitowanie
8.13. Oprawa kamieni

Ale muszę poczekać na zastrzyk gotówki.
Odpowiedz
#3
Ano, droga jak syn samicy psa! Nawet jakiś facet prowadzi u nich kursy repusowania. Fajna sprawa. Ale nie martw się, Emmix. Niedługo będziemy sami mieli taki zasób informacji na forum, że mucha nie siada. Przecie wszystko ku temu zmierza.
Odpowiedz
#4
...ja to się w ogole dziwie ,że albumy tego typu nadal są drukowane Niezdecydowany no bo to tyle papieru i waży dużo ...a i tak choćby części wiedzy dostępnej w światowym necie nie dadzą rady zmieścić Uśmiech

...a tak trochę offtopowo ,to fajne te twoje ostatnie listki Angus Uśmiech
Odpowiedz
#5
Piekne dzieki, Nieczar. Staram się. Powoli zamieniamy też wątek "Stare techniki złotnicze" w wielki, złożony poradnik. Będziemy więc mieli to, co w kursach wielu firm i pracowni albo i więcej ale za darmola! Ząbki
Odpowiedz
#6
witam
jestem w posiadaniu lepszej literatury

Good for you... -.-'
Co tym postem chciałeś wnieść do tematu, poza pochwaleniem się?
Kageki.
Odpowiedz
#7
Czyli?
Odpowiedz
#8
Ja się zaczytywałem książką Artystyczna obróbka metali A.W Florow Można poszukać w Antykwariatach jest tam sporo przepisów na emalie patyny i omówienia technik metaloplastyki nie jestem fachowcem i nie mogę tego oceniać ale mi się podobało można czytać i podziwiać dzieła złotników Moskiewskich i Radzieckich . Książka jest gruba
Odpowiedz
#9
ciekawa strona dla wszystkich zaczynających przygode ze złotnictwem oraz starych wyjadaczy ..Rozmarzony czyli wszystko co chcielibyscie wiedziec...Wykrzyknik

http://dylaktadeusz.wordpress.com/zlotni...dzia-cz-2/
Odpowiedz
#10
przyrząd do przecinania obrączek na palcu - GENIALNE pytanie tylko gdzie takie coś dostac Uśmiech ja bym sie cykał piłka rozcinac na żywca bo nigdy tego nie robiłem, hehe chyba ze klienta będę usypiał wpierw =)
pytanie do starszych kolegów, tak przy okazji, ile kasować za taką usługę ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości