Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czyszczenie srebra
#1

Czy znacie jakieś dobre sposoby na czyszczenie srebra? Za pomocą elektrolizy można czyścić?

Próbowałem:
1. Aluminium i sól w garnuszku z mydlinami trochę przegotować
2. Chińska myjka ultradźwiękowa z mydlinami
3. Polerka (niestety taka mała dremela, w sumie multiszlifierka), może jak bym użył profesjonalnej z różnymi tarczami to bym doprowadził srebro do naprawdę dobrego stanu.



Odpowiedz
#2
Kwasek cytrynowy i gotowanie lub grzanie do 60-80 stopni.
Ciężko mi uwierzyć, że aluminium i sól Ci się nie sprawdziła, ja starą cukiernice praktycznie czarną wyczyściłem na biało. Chyba że czyszczenie po lutowaniu?

Po kwasku jak i po soli z aluminium trzeba polerować aby osiągnąć połysk.
Odpowiedz
#3
Biżuterię jaką mam czyszczę zamaczając właśnie w soli i aluminium.
Ale nie gotuję, a tylko zostawiam na kilka godzin.
To dobry sposób na stary nalot tworzący się na srebrze.
Śmierdzi nie miłosiernie, ale czyści świetnie. I tylko czystą szmatką i schodzi wszystko.
Odpowiedz
#4
Najtansza metoda kolego hmmm
Wpierw powinieneś srebro wybielić czyli inaczej wybejcować.rozpuszczasz w ten sposób tlenek miedziowy nie reagujesz wtedy bezposrednio na srebro przynajmniej tak mnie uczono.podgrzewasz mocno palnikem czekasz chwile niech troche wystygnie i wrzucasz do kwasu siarkowego niestety nie podam ci jak ten kwas rozcienczyć ...mam juz taki gotowy w pracy Uśmiech lub kup elektrolit na stacji benzynowej i juz nie rozcieńczasz z wodą ...nie musisz chyba...i tak produkt zanurzasz jw........mozesz ta czynnośc powtarzać wiele razy i gwarantuje Tobie ze uzyskasz pożadany efekt Uśmiech....
potem juz pozostaje bęben polerski i finalni na filcu i puszku.....na końcu mozesz do drugiego bebna wrzucic to co polerujesz do bębna z wkladem z ochecha włoskiego ...ja mam inna rownie dobrą metodę ktorej nie zdradze tu....zapraszam na priv hee

najdroższa metoda ktora tez zrobi swoje po prostu wrzucic na kilkaanascie minut do polerki magnetycznej Ząbki

można trzymac dany przedmiot w amoniaku pare dni.......przed cała procedura....ect
Odpowiedz
#5
Witam, jeżeli chcesz wyczyścić (odnowić, przywrócić blask) niewielkiej ilości biżuterii np. zleżałej lub używanej to odrobina pasty polerskiej na szczotkę bawełnianą (tzw. pinpong do kupienia w sklepach medycznych, koszt ok 20zł) i polerka. Następnie do myjki ultradźwiękowej i gotowe. Puść oczko
Odpowiedz
#6
U mnie w domu zawsze czyszczenie srebra zawsze się robiło z aluminium i solą i dawało radę Uśmiech
Odpowiedz
#7
Witam!
Polecam płyn Argentum, szybko czyści.
Odpowiedz
#8
a kto wie jak rozcieńczyć kwas aby uzyskać bejce? chciałbym spróbować Twojej propozycji no_sense. Wczoraj kupiłem kwas więc mogę próbować.
a Ty boggdansk to chyba jaja sobie robisz Uśmiech
Odpowiedz
#9
Do naczynia wlewasz ok 3/4 zimnej wody-następnie dolewasz kwas powoli cienkim strumieniem, w między czasie mieszasz,Twoja "mikstura" zacznie robić się ciepła.Powinna być dość ciepła ale nie gorąca.Ważne aby dolewać kwas powoli bo osiądzie na dnie a zmiana temperatury sprawi że naczynie pęknie Zawsze robię w ten sposób i jest ok trudno mi mówić o dokładnych proporcjach musiał bym gdzieś poczytać ale wydaje mi się że na pół litrowe naczynie przypadnie jakieś 70ml kwasu.No i oczywiście wlewamy kwas do wody nigdy na odwrót
Odpowiedz
#10
Zabawa z kwasem nie należy do najbezpieczniejszy. Sam już nie zliczę ile par spodni w ten sposób straciłem. Swoja nieuwagę poznasz jak wyjmiesz spodnie z pralki.NiezdecydowanyZąbki
Ale to nie największy problem bo zdrowie ważniejsze! A nawet opary są bardzo szodliweWykrzyknik
Mam nadzieje ze będziesz to robił odpowiednio zabezpieczony w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
A co do kwasu to nie napisałeś o jakim stężeniu kupiłeś? Ja stosuje 15-20% i jest ok!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości