Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uczulenie
#1
Witam
jak sadzicie jeżeli mam uczulenie na srebro to czy mogę nosić białe złoto.
Uśmiech
Odpowiedz
#2
Wydaje mi się, że tak. W końcu złoto jednak jest bardziej szlachetne i nie koroduje.
Odpowiedz
#3
Właściwie to nie srebro powoduje uczulenie, ale nikiel w stopie. W białym złocie też jest go trochę.
Ale najczęściej nie uczula.
Wiem, bo miałam koleżankę która była strasznie uczulona. Właśnie miała problemy ze złotem, ale czasem miała, a czasem nie. Dopiero pani doktor jakaś ją uświadomiła.
Najlepiej pożycz od kogoś i sam sprawdź.
Odpowiedz
#4
Najlepiej będzie sprawdzić. Zawieś sobie jakąś małą ozdobę i popatrz na objawy. Jak nie ma nic złego to nie masz alergii.
Odpowiedz
#5
myśle, ze stal implantacyjna czyli chirurgiczna nie uczula i jest to dobre rozwiazanie dla wszystkich uczuleniowców. Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Dokładnie. Stal jest najpewniejsza. Ale złoto wysokiej próby też nie powinno uczulać.
Odpowiedz
#7
O kurcze. A ja myślałem, że na metal to nie ma uczulenia.
Odpowiedz
#8
z doświadczenia wiem, że stal chirurgiczna jest bezpieczna
Odpowiedz
#9
ostatnio tez jest popularna biżuteria z tytanu, również nie uczula.
Odpowiedz
#10
Musisz się dowiedzieć czy jest jakaś różnica w ilości niklu w różnych próbach, jeśli okaże się że jest to zawsze możesz przeprowadzić małe doświadczenie żeby sprawdzić czy aby na pewno jesteś nań uczulony Uśmiech ponoś troche złoto z małą ilością niklu i obserwuj ciało a potem zrób to samo z biżuterią z dużą ilością niklu Uśmiech czekamy na rezultaty Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości