Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje początki ;)
[Obrazek: th_76035_2_122_250lo.jpg]

To wszystko co było mi potrzebne. Ogólnie to nie wiem co tu opisywać bo przecież to jest banalnie proste, po prostu trzeba zacząć i wszystko wychodzi w trakcie.
Najpierw sobie poćwiczyłem oprawiając miedzią grubości 0,2 dla wprawy i sprawdzenia jakie szerokości się nadają. Później mi przyszły taśmy z 0,999 srebra więc wiedziałem mniej więcej jak się to robi i jakiej szerokości taśmę użyć.

Wycinam sobie taśmę z miedzi obwijam kamień, zaznaczam flamastrem długość później obcinam lutuje srebrem na podstawce zrobionej z drutu stalowego. Wkładam kamień sprawdzając czy jest dobrze dopasowana jeżeli tak to wyjmuje kamień, rozcinam taśmę prostuje i wycinam takiej długości ze srebra. Znowu lutuje taśmę tym razem srebrna, w tym momencie również dolutowuje kuleczko z krawatką. Przed i po lutowaniu czyszczę w kwasku cytrynowym, a na szczelinę którą chce lutować nanoszę kropelkę lutówki. Lutuje lutem w paście, bardzo wydajny i precyzyjny jak dla mnie, drutem trudniej się lutuje ale tez to jest możliwe, polecam najpierw sklepać wycięty kawałek drutu który kładziemy na szczelinę. Grzejemy od dołu taśmę potem trochę od góry jak kto tam umie lutować Puść oczko

Jak już mamy zlutowane i wyczyszczone w kwasku to wkładamy kamyk i lekko drewienkiem zaginamy w kilku miejscach na takiej szerokości jaka nam pasuje najpierw do dołu później od góry ( żeby zostało trochę z wierzchu i od dołu) później to już młotek i oparcie o to wycięte drewno które widać na zdjęciu na koniec znowu wygładzić drewienkiem. na koniec polerka szlifierka (filc i pasta polerska) i do myjki ultradźwiękowej.

Lut w paście sprzedają bez tłoczka, można kupić taki pistolet do tego lutu za 100zl około ale myślę, ze lepiej kupić sobie szczykawke 2ml i użyć tłoczka od niej ;] wychodzi 0,15zł, a nie 100zł ;]

[Obrazek: th_76044_3_122_59lo.jpg]

Motylek czekał z wykończenie chyba z 2miesiące na pastę Puść oczko Za tydzień pewnie postaram się wykończyć i polutować

P.S.

Grzechotki jeszcze nie pokazywałem? zrobiłem jakiś tydzień po chrzcinach córeczki jakieś 3 miesiące temu. Drut to tylko posrebrzana miedz 1mm kulki to mosiężny drut, nie grzechocze ale ona nigdy nie miała spełniać funkcji użytkowych ;]

[Obrazek: th_80776_4_122_106lo.jpg][Obrazek: th_80780_5_122_238lo.jpg]
Odpowiedz
Motylek rewelacja. Jak patrzę na Twoje prace, to czuję się mało uzdolniony Uśmiech
Super wychodzi Ci to wycinanie. Naprawdę ażurowa praca. Ale grzechotka to jak z horroru.
Odpowiedz
Dzięki za słowa uznania Puść oczko ale czemu grzechotka jak z horroru? Ząbki
Odpowiedz
Właściwie miałam podobne skojarzeniaUśmiechTa grzechotka pasuje mi do takiego klimatu grozy. Piękna ale jednocześnie przerażająca. Może to przez ten dysonans między funkcją (zabawka dla małego dziecka) a formą (ostre i kujące). Oczywiście piszesz, że nie miała spełniać funkcji użytkowych ale jakoś z grzechotką kojarzą mi się miłe w dotyku i ciepłe przedmioty które dzieciak bierze do buzi. Nie może mieć miejsc trudnych do wyczyszczenia, gdzie może gromadzić się ślina.
Z ciekawości poszukałam czy są takie grzechotki ze złota i srebra.
Są. Ale też mi się nie podobająUśmiech

[Obrazek: gold11rattle.jpeg]
[Obrazek: rattle4bs.jpg]

Jeśli miałabym coś takiego dać dziecku, musiało by być łatwe w czyszczeniu.
Na przykład te.
[Obrazek: Picture+62.png]

[Obrazek: S000Q9318400Z0_M.jpg]
Odpowiedz
Ja bym nie dal metalowej grzechotki dziecku do bawienia, to jest raczej jako taki dodatek tylko tak jak te grzechotki do chrztu, tego się dziecku nie daje przecież. Twarde to, można się uderzy i weź to do buzi to tez twarde.

https://ssl.allegro.pl/listing.php/searc...cription=1

grzechotki, pamiątki chrztu.
Odpowiedz
Motylek jest śliczny. Koniecznie wrzuć fotkę po wykończeniu. Ale nawet teraz robi niesamowite wrażenie.
Jakiej on jest wielkości, bo ciężko ocenić?
Odpowiedz
Spory jest ok. 8 x 5,5cm
Odpowiedz
Hej Hej - fajne pomysly i chyba pracochlonne troche wiec szecunek Uśmiech
Moze jakas podpowiedz gdzie mozna sie zaopatrzyc w serbro? Najlepiej online i wysylkowo.. Straszny mam problem zeby znalezc jakis sklep... wszedzie tylko koraliki i lancuszki...
Wdziecznam bede i z gory dziekuje Uśmiech
Odpowiedz
Wpisz w Google "blacha srebrna"

Ja na przykład kupuję w firmie http://www.szafir.pl
Odpowiedz
Dzięki Emmix, znałem tą stronkę ale widzę ze chyba maja nowe rzeczy bo nie widziałem uchwytów tego typu wcześniej.
http://www.szafir.pl/p/pl/pkrok3m/uchwyt...ka+3m.html
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości