Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje początki ;)
#91
Ten mieczyk jest w wersji mikro?

Jesli tak to moje uznanie dla ostrza !

A tsuba jest beznadziejna, fuj! Przeciez ten element jest najbardziej eksponowany w tradycyjnym mieczu i az sie prosi o zdobienie.



Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#92
Tak mikro, a raczej mini, mikro była moja pierwsza ze śrubki, Uśmiech ta ma 18,5cm. Tsuba specjalnie nie chciałem ozdabiać. Są tylko otwory na kozuka i kogai ( szpila i nożyk), których de fakto nie zrobiłem. Puść oczko
Były i czyste tsuby, pełno tego było.
Tutaj współczesne przykłady
http://www.nihonzashi.com/tsuba.aspx

Myślałem nad podobnymi zdobieniami jak na reszcie elementów ale zrezygnowałem z tego, zawsze można rozłożyć i coś zmienić, nawet całkiem inna tsubę założyć. Puść oczko
Odpowiedz
#93
A ja myslalem raczej o takich wspolczesnych zdobieniach mieczy; link do Ford Hallam i wiecej.

To jest to co mi sie podoba, chyba dlatego ze z miedzi zrobione.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#94
(07-23-2011, 07:04 PM)Tom Oldsmith napisał(a): A ja myslalem raczej o takich wspolczesnych zdobieniach mieczy; link do Ford Hallam i wiecej.

To jest to co mi się podoba, chyba dlatego ze z miedzi zrobione.

Nie o to mi chodziło, że dawniej nie było takich dzieł sztuki zdobionych. Tylko o to ze proste również były i mogły być, w prostych tańszych mieczach wykonanych przez prostszych rzemieślników.

A tego Pana znam, po nazwisku nie poznałem w pierwszej chwili ale po tsubach już tak Puść oczko szczególnie ta z tygrysem. 2 dni temu oglądałem akurat film na YT jak powstawała Puść oczko (film ma 2 części). Ta konkretna tsuba jest z shibuichi, stopu miedzi i srebra. I ta tsuba jest współczesna tylko w wykonaniu bo jest dorabiana na wzór tsuby z mniejszego miecza.



P.S.
tsuba z podobnym motywem.

[Obrazek: TANAKA5.jpg]

http://www.nihonto.us/TANAKA%20MASATOSHI...BAMBOO.htm

Warto poczytać historie. Puść oczko

Poza tym ja i tak jestem bardzo zadowolony mimo tego iż nie jest jeszcze doskonała to i tak jest wg. mnie sporo lepsza niż ta z przed roku. Puść oczko
Już planuje następna, nie wiem kiedy konkretnie ponieważ muszę doszlifować jeszcze warsztat i poszukać odpowiednich materiałów poza tym razem jeszcze bardziej praca przypominała miecz. Puść oczko



Odpowiedz
#95
Nocne Tworki (Yerba Mate pomogła w pracy Puść oczko ).

Wisiorek ze szmaragdem, Oprawka z krawatką 2 skręcane druty sklepane z 999 a łapki ze skręcanego pojedynczego 925.
Do kompletu ze wcześniejszymi kolczykami ale barwa szmaragdu trochę ciemniejsza niż te w kolczykach.

[Obrazek: th_453924782_SDC13293_122_459lo.JPG] [Obrazek: th_453925443_SDC13295_122_449lo.JPG] [Obrazek: th_453926194_SDC13296_122_37lo.JPG]


Pierścionek z granatem, kagra (karga czy carga? Czy to może to samo?) z 999 bez denka 0,4mm. Obrączka pojedynczy skręcany 925.


[Obrazek: th_454368408_SDC13290_122_464lo.JPG] [Obrazek: th_454370891_SDC13291_122_486lo.JPG]
Odpowiedz
#96
Tym razem praca zrobiona w mojej nowej pracy. Puść oczko
Nie wiem czy mi się uda zrobić zdjęcia innych prac, ta jest dla koleżanki, od której dostałem ten kamyk.

[Obrazek: ametyst.th.jpg]
Odpowiedz
#97
widze ze nie marnujesz czasu i nowe umiejetnosci potrafisz wykorzystac Język dla kolezanki....
Odpowiedz
#98
Staram się Puść oczko
Tylko jak mam rozumieć te 3 kropki?;>
Dla firmy przecież też robię. Język
Odpowiedz
#99
Wymęczyłem ostatnio takie paskudstwo dla żony. Język
Kamyki to szmaragdy.


[Obrazek: th_768823984_1_122_477lo.jpg]

[Obrazek: th_768824940_2_122_431lo.jpg]
Odpowiedz
Taki trochę mroczny, trochę fantastyczny jak z Władcy pierscieni. Jak rekwizyt do filmu fantasy. fajny styl.Cool
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości