Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROJEKTY 3D
#1
Moze nie kazdy wie ze projektowanie bizuterii moze sie odbywac za pomoca komputera, pokaze kilka prac które tak powstały i całkiem niezle funkcjonują na rynku juz jako gotowe wyroby....
Są to moje pierwsze kroki w tej dziedzinie wiec jeszcze nie wszystko opanowałem i jest sporo nauki przedemną, pozatym mój komputer zyje własnym zyciem i nie bardzo sie mnie słucha....

[Obrazek: 48495700.jpg]
[Obrazek: 76213176.jpg]
[Obrazek: 29406213.jpg]
[Obrazek: 42524219.jpg]

.......cdn
Odpowiedz
#2
Takkkk. Komputer Cię wcale nie słucha, ale cudeńka tworzysz. Zrobiłem kilka podejść do Matrix 3D Jewelry ale zabrakło mi samozaparcia. To naprawdę skomplikowany program, choć jak widać po twoich projektach ma duże możliwości.
Odpowiedz
#3
..........Uśmiech
[Obrazek: zabka.jpg]

Odpowiedz
#4
Super są te projekty.
Właśnie najbardziej ciekawe są te wesołe drobiazgi. Misie, pingwiny i inne zwierzaczki. Oczywiście widać, że zawieszki są projektami które mogły by być wdrożone do przemysłowej produkcji i odlewów. Ale to takie ozdoby i w swojej prostocie podobają mi się.

Wszystko wygląda tak prawdziwie. W tej żabce ciekawy jest efekt tego nierównego srebra. Podejrzewam, że to co jest proste w realnym świecie jest dla odmiany trudne w cyfrowym. Takie zmatowienia metalu, czy efekty postarzania.

A kule to chyba twoje ulubione figury geometryczneUśmiech
Odpowiedz
#5
Projekty są świetne. Co prawda nie podoba mi się masówka już w założeniu, ale na przykład to serce do mnie przemawia. Może to zresztą wyniki wiosny, innej osobie na forum serduszka też pochwaliłamUśmiech
Trochę jednak tęsknię za Twoimi pracami które były dla mnie takim niesamowitym dowodem na Twoją wyobraźnię i poczucie humoru. Te ryby ptaki i rycerze. To było niesamowite. To jest poprawne i ładne, ale gotowe do zrobienia tysięcy sztuk.
Wyjątkiem na plus jest żabka i ślimaki. Żabka wesoła i aż czekająca na pocałunek, a ślimaki w skorupce jak kwiat z głową z perły.
Widać, że żywe formy do ciebie przemawiają.
Odpowiedz
#6
(04-15-2011, 06:24 PM)Vivian napisał(a): To jest poprawne i ładne, ale gotowe do zrobienia tysięcy sztuk.
I taki był zamiar,rynek wymusza takie a nie inne wzory,niestety ...jak sie poprawi pewnie wróce do unikatów...a wszystko na to wskazuje...
Znajomi chcieli kupic ładna łyzeczke srebrną mimo chodzenia po sklepach i przegladaniu internetu nie znalezli nic ...okazuje sie ze coraz trudniej kupic unikatową bizuterie i recznie robione przedmioty użytkowe...
po 2 latach przerwy miło było zamienic komputer na palnik.....Uśmiech

Odpowiedz
#7
Masz fajne "zajawki". Te malenstwa istotnie przemawiaja do czlowieka i sadze ze sklaniaja do siegniecia po portfel. Nie mow ze to jest masowka, bo te slowo kojarzy sie z Chinczykiem i taniocha podle wykonczona, ktora sie rozpada po pewnym czasie. To raczej krotkie serie pieknych okazow sztuki jubilerskiej.

A w dzisiejszych czasach ciezko jest dotrzec do klienta ceniacego recznie robione unikaty i sztuke uzytkowa. Druga rzecz, ze potencjalny nabywca z reguly nie ma pojecia o tym ile trzeba pracy wlozyc w reczne wykonanie i widzi tylko roznice w cenie.
Ingenuity is the third hand of a craftsman ...
Tom

Odpowiedz
#8
A co będzie jak kiedyś braknie prąduJęzyk
Odpowiedz
#9
Buhaha...dobre..Tomku uśmiałem się z tym prądem.
Odpowiedz
#10
(04-16-2011, 01:55 PM)Tom Oldsmith napisał(a): potencjalny nabywca z reguly nie ma pojecia o tym ile trzeba pracy wlozyc w reczne wykonanie i widzi tylko roznice w cenie.
dokładnie tak jest i jezeli to sie nie zmieni nie opłaca sie tworzenie pojedynczych wzorów czy nawet małych serii...
(04-16-2011, 10:42 PM)zloty68 napisał(a): A co będzie jak kiedyś braknie prąduJęzyk
Ząbki

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości