Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proba wycenienia i czy da sie wykonac
#1
Witam.
Znalazlem w internecie pewien obrazek/projekt ktory zaparl mi dech w piersi!
jestem ciekaw czy da sie go zrobic i jesli tak ile by to kosztowalo. co do materialow tez prosze o pomoc bo sam nie jestem pewienUśmiech ocencie sami
http://worldofgothic.de/screenshots/amulett/jogurd.jpg
Odpowiedz
#2
Wszystko można wykonać za odpowiednia kwotę. Tutaj by chyba kilku rodzajów złota trzeba było użyć, jeszcze na specjalne zamówienie, myślę ze parę tysięcy? Jeszcze problem z autorem czy Ci pozwoli użyć projektu i za ile.
Odpowiedz
#3
Nie powiem, ciekawy wzór. Wydaje mi się, że taki kształt powinien być rozsądnej wielkości. Czyli tak ze 2 - cm. A to trochę tego surowca by zeszło.
Odpowiedz
#4
pare tysi Uśmiech tez tak mysalem. a co gdybym zamiast bialego zlota uzyl srebra? bardzo popsulo by efekt? i jak myslicie? czy firmy takie jak np. Diamondchand podjeli by sie zrobienia czegos takiego ?
Odpowiedz
#5
To chyba nie wiele zmieni, żółtego jest więcej.

Mógł by być teoretycznie mosiądz, ale o ile materiały na zrobienie odlewu są tanie, ktoś musi zrobić model, a to też tanie nie jest. Z takimi wisiorkami na zamówienie jest jak z markowymi samochodami. Jeśli pytasz ile to kosztuje, to znaczy, że cię nie stać...
Choć musisz szukać, gdyby miało być z samego srebra, a ktoś by Ci to zrobił np. w Art Clay..
Może i w kilkuset złotych byś się zmieścił z materiałem. Ale bez robocizny.
Odpowiedz
#6
Faktycznie narazie nie mam kasy. Ale pytalem w celu zobaczenia ile bede musial na to oszczedzicUśmiech co do odlewu to raczej nie przejdzie chodziasz faktycznie nie znam sie zabardzo na tych sprawach. Dopiero sam proboje sie czegos nauczycUśmiech wielkie dizeki za pomoc . Jak by ktos mial jescze jakies opinie na ten temat z checia poslucham
Odpowiedz
#7
Jeżeli nie chcesz odlewu to pomnóż kwotę odlewu razy 2 przynajmniej. Puść oczko

W Art Clay mogło by się udać tylko czy jest mosiężny AC? miedziany i brązowy jest ale mosiężny?
W AC myślę ze do 1k byś się zamkną ale i jakościowo by to pewnie nie wyglądało tak jak tutaj.

Projekt z wosku zawsze można zrobić metodą CNC. Tylko ktoś to musi wtedy przerysować do formatu 3D
Odpowiedz
#8
Taki wisiorek ciężko było by wykonać jedną techniką. To raczej połączenie różnych technik.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości