Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odlewania Vacuum cast II Argenta
#1
Witam.

Zakupiłem odlewnie vacuum cast II Argenty. Zrobiłem na niej 2 odlewy.
Problem jest taki, że czasem wywala różnicówkę siłową przy włączaniu odlewni i zawsze wywala kiedy temperatura dojdzie do tej zadanej czyli 1080 st. Przez cały czas narastania temp. jest wszystko ok. 
Kiedy wywali idę włączyć różnicówkę, ale nie włączam już grzania i po prostu odlewam bo już wszystko jest właściwie stopione. Wsypuję srebro załączam grzanie, dobija do temp zadanej i znów wywali. Zabawa trwa cały odlew.
Tak jakby nie mogło normalnie wyłączyć grzania. Rozmawiałem z Argentą, ale nie mają już instrukcji do tej odlewni. Zapytano o rodzaj różnicówki i odległość odlewni od skrzynki. Różnicówka C25 i odległość po kablu około 5m.
Usłyszałem, że to nie ma prawa działać bo to indukcja i powinno być minimum C40 i z 10-12m kabla. Rozmawiałem też z inżynierem znajomym elektrykiem i mówi, że gadają głupoty. C25 bez problemu wystarczy a o długości kabla to jeszcze takiej głupoty to nie słyszał Uśmiech Problem w tym, że nie mogę dać więcej jak C25 bo główny wyłącznik ma 40A. Na sterowniku od odlewni są 2 kontrolki, zielona i czerwona. Też nie wiem od czego są. Zielona zawsze świeci a czerwona raz miga, raz wcale się nie świeci a raz świeci cały czas. Ma ktoś taką odlewnie i wie w czym jest problem?

P.S. Zalewanie kuwet nie powoduje żadnych problemów.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
To roznicówka czy zabezpieczenie nadprądowe ?

Ile nominalnie/faktycznie ta odlewnia pobiera prądu ?
Odpowiedz
#3
A przepraszam, pytałem teraz tego znajomego to mówi, że to nie różnicowe tylko nadprądowe.
A z tego co pamiętam to odlewnia na 3,5 kw. Nie ma nigdzie tabliczki a tak mi mówili z Argenty.
Odpowiedz
#4
Spróbowałbym zmienić bezpiecznik z C25 na D25, Taki sam prąd nominalny ale przeznaczone dla urzadzen o wiekszym pradzie rozruchowym.
Odpowiedz
#5
Próbowałeś może użyc maszyny w innym miejscu? Może masz coś z instalacją nie teges?
Swoją drogą, jak słyszę, że firma nie ma instrukcji bo to stary model to mnie krew zalewa. Jakoś mi sięw to nie chce wierzyć i bardziej wygląda to na "nie da się naprawić, mamy w ofercie nowy model, zapraszamy do zakupu".
Odpowiedz
#6
(09-08-2020, 04:17 PM)maga napisał(a): Spróbowałbym zmienić bezpiecznik z C25 na D25, Taki sam prąd nominalny ale przeznaczone dla urzadzen o wiekszym pradzie rozruchowym.

Spróbuję

(09-08-2020, 06:44 PM)mnap89 napisał(a): Próbowałeś może użyc maszyny w innym miejscu? Może masz coś z instalacją nie teges?
Swoją drogą, jak słyszę, że firma nie ma instrukcji bo to stary model to mnie krew zalewa. Jakoś mi sięw to nie chce wierzyć i bardziej wygląda to na "nie da się naprawić, mamy w ofercie nowy model, zapraszamy do zakupu".

Nie mam innego miejsca a instalacja od skrzynki do maszyny była robiona 2 dni po zakupie bo siłę miałem doprowadzoną tylko do budynku.
Też tak sobie pomyślałem Uśmiech Mówił, też że pewnie grzałka jest już na wykończeniu i dlatego wywala Puść oczko Rozebrałem i grzałki są ładne i grube, żadnych śladów zużycia.
Odpowiedz
#7
To weź maszynę do kogoś kto ma 3 fazy i tam spróbuj. U mnie w chacie np jest takie jedno gniazdko gdzie jak podłącze coś mocniejszego typu odkurzacz czy czajnik to zawsze wywala bezpiecznik. Może być, że coś masz w tym miejscu z instalacją skopane. Prościej sprawdzić maszynę w innym miejscu niż rozbierać ją i przerabiać. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Swoją drogą z tego co mi wiadomo ona jest oporowa, nie indukcyjna.
Odpowiedz
#8
Facet z Argenty twierdzi, że indukcja. Ale mam wątpliwości co do ich wiedzy na temat tej odlewni. Wg nich produkowanej 15 lat temu. Zupełnie jakby wszystkie psy z tego rocznika wymarły i nikt nic u nich nie wie Puść oczko
Odpowiedz
#9
A i zapomniałem Argenta i elektryk mówią, że odlewnia jest 1fazowa, jeśli ma to jakieś znaczenie.
Odpowiedz
#10
No jeżeli są grzałki lub drut grzewczy to jest oporowa. Jezeli byłaby to indukcja to byłaby miedziena(najczęściej) spirala otaczająca tygiel. Bardzo łatwe do rozróżnienia.

Jeżeli jest zailanie jednofazowe to nie widzę problemu aby podpiąć to do byle jakiego innego gniazdka.
EDIT
no tak, nawet na zdjęciu widać duża naklejka 230V/50Hz Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości