Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wszystko co chińskie, musi być do dupy
#41
(09-10-2019, 10:09 AM)cactoos napisał(a): To tak.
Nigdy mi nie pękła klejona tacka tacka do Asigi. Kleić się da, tylko trzeba oprócz kleju kupić aktywator do teflonu.
Ludziska Locklite znaleźli, ale zarzuciłem babranie z tym, kiedy dostałem tacki składane. Taka tacka kosztuje - o
ile pamiętam ok 50$, ale pamiętam słabo, bo mam dwie tacki i bez problemu zmieniam w nich folię od dawna.
Folia - koszt 10zł, wymiana z czyszczeniem 30 min. Nic mi nie pęka, bo używam cienkich stalowych blaszek, którymi
po kolei zabezpieczam odblokowane zaczepy. Tackę to chinola mam taką samą, pobraną z Thinverse, ale spoko
używam oryginalnych. O żadnych babolach w wydrukach z Asigi nie mam pojęcia, być może dlatego, że drukuję
z PlasGrey2. Jedyny problem Asigi to slicer, który rysuje spód teflonu. Folia w chince nie zużywa się w zasadzie
wcale, natomiast w Asiga wytrzymuje miesiąc. Myślę, że w Asiga można zrezygnować ze slicera i pod tacką
umieścić cienką szybkę. Ogólnie z wydrukami nie ma problemu, o ile nie stosuje się do ustawień fabrycznych,
które są z dupy wzięte. W Asiga musiałem czas naświetlania zmniejszyć kilkukrotnie, i to samo w chince. Nie
wiem dlaczego w necie użytkownicy  podają 8- 10 s, a mnie wystarcza 3s. Cud! No i to by było na tyle.

Mam jeszcze jedno (ostatnie) pytanko:
Ja też drukuje na czasie 3 s (a nawet mniej) .Nie jesteś osamotniony w "cudach". Wiec mnie interesuje z jaką natężeniem światła pracuje u ciebie lampa? Opcja: Light intensity (mW/cm2).Bo to może mieć znaczenie. Nie używam 100%! (32,02 mW/cm2) bo kicha wyłaziła. A w neci widziałem że drukują nawet na 9,977 (mW/cm2).
Mam ograniczoną  moc lampy (Power Level) do 50% (10,55 mW/cm2) i to w zupełności starczy. Druki wychodzą ok!
Ciekawi mnie z jakim natężeniem pracuje twoja maszyna ?
.....a babokami nazywam: resztki po druku ukruszone, elementy, patyki ,resztki przyklejone do foli itp.
Odpowiedz
#42
Asiga pracowała na czasie 1,9 - 2,1 s a chinka na 3s. Redukcja 50% na Asiga, bo moc lampy podana wewnątrz na
projektorze 27 mw. Taki model mi się trafił. Obecnie nie drukuje bo soczewki się wypaliły/zmętniały i nowe idą
pieszo od kangurów. Nie ma zresztą bólu, bo na chince też się da, a jest jeszcze Solid i laserówka Pegasus.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#43
Odpowiedz
#44
Obczaj sobie NanoDLP. To lepszy soft od asigowego. Darmowy!
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#45
No masz racje...jak zwykle. Badam temat. Fajna sprawa to "NanoDLP"!!!. Ale życia nie starcza na obkminianie  nowości. Ledwo jedną rozkminisz a dwie następne w kolejce. (Tak to wszystko galopuje do przodu...)
A tu trzeba robić nowe wzory, drukować ... czasu brak! (sam wszystkim się zajmuje, nie mam nikogo do pomocy)
Ciekawych tematów jest tak wiele.... a Dundersztyc jest tylko jeden!
Musiałbym Dundersztyca sklonować. Jeden by robił a drugi zajmował nowościami. Jak znam życie pewnie by się pokłócili i zaczęli obrzucać  guano.Tak jak na wątku "Wielkość detali przy projektowaniu 3D i odlewaniu" :-)
Wychodzę jednak z założenia: Opanuj do perfekcji to czym dysponujesz. Potem wdrażaj nowinki. 
Nie cierpię "skakać z kwiatka na kwiatek". Bo to powoduje chaos....
Odpowiedz
#46
Taka prezentacja, czy na chince za 700 zł (taką kupiłem ostatnio) da się drukować,
i przy okazji innego tematu, granice grubości detali przy drukowaniu.

Gąsienica czołgowa. Przy powiększeniu mikroskopowym widać litery o grubości linii < 0,1 mm.
Ten owalny element na boku, również nie przekracza 0,1 mm. Co ciekawe, klient z tego robi
formę i produkuje kopie. Nie ma granic, proszę koleżeństwa.

       
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#47
[quote='Dundersztyc' pid='33564' dateline='1567980133']
[quote='cactoos' pid='33559' dateline='1567895611']
[quote='Dundersztyc' pid='33529' dateline='1567110057']Cześć
A wiesz dlaczego? Bo kolejna maszyna sprzedana i kolejny problem a to z naświetlaniem a to falowaniem wydruków itd, bo coś nie działa, nie drukuje jak powinno itd. Phrozenów 4k sprzedaliśmy w ciągu ostatnich 2 tygodni pod 50. Pamiętaj że nie sprzedajemy tylko PL a na całe UE. Do taj pory 0 problemów. Klienci zachwyceni. Wejdź sobie na forum phrozena na fb i zobacz co ludzie robią.
Niestety anycubic musi być bo przyciąga ludzi. Taki "lajf". Jest popularny i działa jak magnesik. są jednak lepsze rozwiązania w podobnych pieniądzach.
Jeżeli ktoś z was ma ochotę wydrukować sobie u nas próbkę z takiego Phrozena 4k czy innej maszynki to dajcie znać.
Tu macie DWS SYSTEMS - https://hexagongroup.pl/drukarki-3d/jubilerskie/
Tu phrozeny jako sklep na UE - 4K - https://3dpartnershop.com/product/phrozen-shuffle-4k/
Oraz Phrozen light (nowość) https://3dpartnershop.com/product/phrozen-shuffle-lite/

Kontakt macie, jak nie to poniżej:
m.maksym@hexagongroup.pl

BTW Phrozeny są na NanoDLP
Odpowiedz
#48
Oczywiście, że nie musi być kiepskie. Wiele zależy od technologii produkcji. Jeżeli jest dobra, to niezależnie gdzie dany produkt jest wytwarzany: w Chinach, Mongolii czy innym tego typu orientalnym państwie, sam w sobie powinien być dobry jakościowo.
Tutaj chodzi tak naprawdę przede wszystkim o know-how.
Dotyczy to wielu dziedzin. Przykład wydruku - daną wizualizację można wydrukować w domu, przy pomocy drukarki domowej, atramentowej, a można też wydrukować w profesjonalnej drukarni, co przełoży się na znacznie lepszą jakość. Podobnie jest z wieloma rzeczami.
Tutaj wrzucam przykładową ofertę.
Odpowiedz
#49
No przekonaliście mnie Ząbki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości