Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cecha
#1
Zakupione na allegro jako złota . Ktoś wie co to za oznaczenie ?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Czyżby same trole na forum zostały i ja ? xd
Odpowiedz
#3
Dziś zaniosłam do drugiego już  lombardu, powiedziano mi , że pierścionek nie jest złoty . 
W pierwszym lombardzie powiedzieli , że nie są pewni .
Po zdrapaniu pokazał się inny kolor .
ps zastanawia mnie jeszcze to wybite oznaczenie na nim


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#4
Ta "cecha" wygląda, jak zeszlifowany na płasko czubek śrubokręta krzyżakowego.
- Ja tam pani nie wim, nie znam się, ale jak jest nabite, to musi złoty on jest.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#5
Mi się skojarzyło z krzyżem prawosławnym  Biggrin
W każdym razie nie straciłam za dużo , kupiłam go w lutym , wtedy złoto było ciut tańsze .
Na reklamację już za późno . 

Coś to forum słabo aktywne , już pomyślałam , że koronavirus je zaatakował  Biggrin
Odpowiedz
#6
Nie mam nic do tych ludzi co siedzą w lombardach, ale z czymś takim idzie się do złotnika. Słownie złotnika, nie sklepu jubilerskiego, czy lombardu. 
Złotnik to człowiek który zajmuje się takimi rzeczami zawodowo, a pozostałym tylko się wydaje że wiedzą co mówią
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#7
Tylko że złotnik za "ekspertyzę" sobie policzy, a lombard sprawdzi za darmo w nadziei, że tanio łyknie jako złom.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#8
Wogóle nie chcieli przyjąć tego w dwóch skupach złota . Mi to wyglądana mosiądz po spiłowaniu . Miedzianojasnożólty kolor w słońcu . Właściwości magnetycznych nie posiada .
Odpowiedz
#9
-----
Odpowiedz
#10
Publikacja nie zawiera informacji na temat autora tekstu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości